گوشی انعطاف پذیر سونی با نمایشگر رول شونده از راه می رسد

رسانه کلیک – طبق شایعات منتشر شده، گوشی انعطاف پذیر سونی با صفحه نمایش رول شونده به بازار خواهد آمد. برای آگاهی از جزئیات این خبر در ادامه با کلیک همراه باشید.

گوشی انعطاف پذیر سونی با نمایشگر رول شونده از راه می رسد

چندی پیش شرکت های سامسونگ و هواوی اعلام کردند که در حال آماده سازی محصولات تاشوی جدید خود برای سال های آینده هستند. اکنون یک افشاگر در توییتی اعلام کرده که سونی نیز در حال ساخت دستگاه تاشوی انحصاری است.

ظاهرا نمونه آزمایشی سونی مجهز به صفحه نمایش LG، دوربینی با قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابر و باتری ۳۲۲۰ میلی آمپر ساعتی است و از چیپست اسنپدراگون ۷۲۵۰ استفاده می کند. انتظار می رود گوشی انعطاف پذیر سونی در هنگام عرضه، به پلتفرم اسنپدراگون 855 و مودم X50 با فناوری 5G مجهز شود.

گوشی انعطاف پذیر سونی دارای صفحه نمایش رول شونده است

بر خلاف گلکسی فولد و هواوی میت X، گوشی انعطاف پذیر سونی از طراحی Nautilus استفاده می کند. این طراحی دارای یک فاکتور رول شونده، شبیه به فناوری سامسونگ است. این فناوری شامل ریل هایی است که به کاربر اجازه می دهد تا با فشردن دو طرف دستگاه، اندازه صفحه نمایش موبایل را تغییر دهد. به این صورت، کاربر می تواند گوشی هوشمند خود را به یک تبلت نیز تبدیل کند.

تمام گوشی های رول شونده باید در برابر ذرات گرد و خاک مقاوم باشند. ورود هرگونه ماده خارجی به دستگاه، مشکل بزرگی را به وجود می آورد. گوشی گلکسی فولد سامسونگ، تجربه ناگواری را در این زمینه گذرانده است. کاربران اعلام کرده اند که پس از ورود گرد و خاک به دستگاه از طریق لولای ورودی، صفحه نمایش داخلی حالت برآمده پیدا کرده است. سامسونگ بعدها فضای خالی بین لولاها را کاهش داد تا از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کند.

شرکت سونی علیرغم تلاش های بسیار، تاکنون نتوانسته خود را در بین تولیدکننده های برتر قرار دهد. تا جایی که بسیاری از سرمایه داران، خواستار کناره گیری این شرکت از صنعت موبایل سازی شده اند. سونی اوایل امسال اعلام کرد که تعداد کارکنان بخش موبایل را به نصف خواهد رساند. البته این شرکت، فروش محصولات خود در اروپا و آسیای شرقی را نیز کاهش داده است. با اینکه تولید گوشی انعطاف پذیر سونی در این وضعیت چندان معقولانه به نظر نمی رسد، اما کارکنان بخش موبایل این شرکت هنوز تسلیم نشده و درصدد رسیدن به موفقیت هستند.

ارسال نظر