کونامی هیچ نقشی در تعویض بازی PES 2019 با Detroit نداشت!

رسانه کلیک - کونامی طی پیامی رسما اعلام کرد که این شرکت هیچ دخالتی در تعویض بازی PES 2019 با Detroit نداشته و شرکت سونی مسئول این تصمیم گیری است.

کونامی هیچ نقشی در تعویض بازی PES 2019 با Detroit نداشت!

چند روز پیش بود که شرکت سونی طبق روال همیشه فهرست اسامی بازی های رایگان ماه جولای سرویس پلی استیشن پلاس را به اشتراک گذاشت که از عرضه رایگان دو عنوان Pro Evolution Soccer 2019 و Horizon Chase Turbo برای کنسول پلی استیشن 4 خبر می داد. طولی نکشید که سونی بازی PES 2019 را از این فهرست حذف و اثر انحصاری Detroit Become Human را جایگزین آن کرد. اقدامی که نه تنها با حاشیه های فراوانی روبه‌رو شد، بلکه موج نارضایتی بسیاری از کاربران کنسول پلی استیشن 4 و سرویس PS Plus را به راه و شرکت سونی را به دردسر انداخت.

در نگاه اول، به نظر می رسد اختلاف نظری میان دو شرکت سونی و کونامی پیش آمده که در انتها کونامی خواستار توقف عرضه رایگان بازی PES 2019 در سرویس پلی استیشن پلاس شده است. اما، ظاهرا واقعیت قضیه چیز دیگری است و کونامی هیچ نقشی در تعویض این عنوان با Detroit Become Human نداشته و سونی تمام و کمال مسئول این تصمیم گیری است.

وب سایت گیم اسپات برای شفاف سازی این اقدام، چندی پیش گفت و گویی را با چند تن از اعضای شرکت کونامی ترتیب داد که تمامی این افراد، از تصمیم ناگهانی سونی بی‌خبر بودند. سخنگوی شرکت کونامی در واکنش به این تصمیم غیرمنتظره، اعلام کرد:

این تصمیم [حذف PES 2019 از فهرست بازی های رایگان ماه جولای پلی استیشن پلاس] کاملا به شرکت سونی مربوط می شود. پس بهتر است این سوال به سونی ارجاع داده شود.

کونامی

در ادامه، لنارت بابزین (Lennart Bobzien) مدیر برند اروپایی مجموعه Pro Evolution Soccer، از غافل گیری خود به خاطر تعویض بازی PES 2019 با Detroit Become Human سخن گفت:

واقعا نمی توانم در مورد این اتفاق چیزی به شما بگویم، چرا که من هم درست زمانی که به سراغ لپ تاپم رفتم، به این خبر پی بردم. از این رو، نمی توانم توضیحی در این باره ارائه کنم.

با همه این ها، گفتنی است که دو بازی Detroit Become Human و Horizon Chase Turbo از تاریخ یازدهم تیر (2 جولای) الی 14 مرداد (5 آگوست) به صورت رایگان در دسترس مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس قرار دارد.

ارسال نظر