ناسا مشغول کار روی 12 پروژه مرتبط با ماموریت بازگشت به ماه است

رسانه کلیک - مطابق اخبار جدید، به نظر می رسد ناسا مشغول کار روی 12 پروژه مجزا جهت کلید زدن ماموریت بازگشت به ماه تا سال 2024 است.

ناسا مشغول کار روی 12 پروژه مرتبط با ماموریت بازگشت به ماه است

ناسا طی چند ماه اخیر مشغول کار روی پروژه آرتمیس بوده؛ به این امید که بتواند در سال 2024 ماموریت بازگشت به ماه را کلید بزند. این شرکت پس از انتخاب سه تامین کننده تجاری این پروژه، اکنون 12 پروژه مرتبط با علم و تکنولوژی را برای توسعه ماموریت بازگشت به ماه انتخاب کرده است. هر 12 پروژه اجازه مطالعه روی ماه جهت آماده سازی برای فرود روی آن را می دهند. یکی از این پروژه ها که در اصل فرودگری به نام MoonRanger است، قادر است نقشه های سه بعدی از سطح ماه تولید کند. شرکت استروبوتیک تکنولوژی قراردادی 5.6 میلیون دلاری با ناسا به منظور ساخت یک ماه نورد سبک و اتوماتیک امضا کرده که همچنین بتواند سیستم ارتباطی با رنج بالا را برای اکتشاف در سطح ماه ایجاد کند.

یکی دیگر از این 12 پروژه، Heimdall نام دارد. این پروژه در اصل دوربینی است که در درک بهتر ویژگی های ژئولوژیک ماه به دانشمندان کمک خواهد کرد. سایر تجهیزات در نظر گرفته شده نگاه دقیق تری به ترکیبات ماه، جریان هوا و سایر ویژگی های آن خواهند داشت. یکی دیگر از تجهیزات به نام The Lunar Environment heliospheric X-ray Imager نیز قرار است تصاویری از باد خورشیدی در ماه را به ثبت برساند.

برخی از این تجهیزات قرار است از ترکیبات به دست آمده از ماموریت های پیشین استفاده کنند. برای مثال، The Lunar Magnetotelluric Sounder با استفاده از یک مغناطیس سنج که برای فضانورد MAVEN طراحی شده بود، به مطالعه زمینه های مغناطیسی و الکتریکی ماه می پردازد. یکی دیگر از دستگاه ها به نام Lunar Surface Electromagnetics Experiment با استفاده از بخشی از سخت افزار MAVEN، پدیده های الکترومغناطیس سطح ماه را مشاهده می کند.

تمام این 12 پروژه در اوایل سال 2021 به سطح ماه فرستاده خواهند شد. Thomas Zurbuchen ، سرپرست بخش ماموریت های علمی ناسا در واشنگتن اظهار داشت:

پروژه های مطرح شده هر یک دارای نوآوری های جالبی هستند. هر یک از آن ها دارای تجهیزات علمی جدید یا تکنولوژی های بدیع بوده که پروژه های علمی و انسانی تحقیقاتی را حمایت می کنند. این تجهیزات همچنین ممکن است بعدها برای تحقیق روی مریخ و سایر سیاره ها نیز مفید واقع شوند.

ارسال نظر