سایت توسعه دهندگان سیستم عامل فیوشا راه اندازی شد

رسانه کلیک - گوگل وب سایت توسعه دهندگان سیستم عامل فیوشا را راه اندازی کرد. این سیستم عامل از Zircon به جای لینوکس استفاده می کند.

سایت توسعه دهندگان سیستم عامل فیوشا راه اندازی شد

پس از حذف سیستم عامل های محبوبی مانند سیمبین و بلک بری از دنیای تلفن های همراه، گوگل می خواهد در صورت شکست سیستم عامل اندروید در بازار، دارای یک سیستم عامل جایگزین باشد. در همین راستا، این غول جستجوی اینترنتی بیش از 100 توسعه دهنده را در یک تیم مسئول توسعه سیستم عامل فیوشا کرد.

سیستم عامل فیوژا مانند اندروید به صورت متن باز طراحی شده است. بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی Android Police منتشر شده، گوگل به تازگی وب سایت مخصوص توسعه دهندگان سیستم عامل Fuchsia را راه اندازی کرده است.

فیوژا برخلاف دو سیستم عامل اندروید و کروم که بر اساس لینوکس توسعه یافته اند، با استفاده از Zircon ساخته شده است. این میکروکرنل (ریزهسته)، به کمترین میزان نرم افزار برای اجرای یک سیستم عامل نیاز دارد. با توجه به این موضوع، نحوه اجرای سیستم عامل فیوژا گوگل در مقایسه با اندروید متفاوت است. توسعه دهندگان اندروید با استفاده از Flutter SDK می توانند برنامه های خود را برای سیستم عامل فیوشا پورت کنند.

سیستم عامل فیوژا

نوامبر سال گذشته میلادی قابلیت پشتیبانی از چیپست Kirin 970 به این سیستم عامل اضافه شد و به صورت موفقیت آمیز روی آنر پلی اجرا شد. در حال حاضر 85 درصد گوشی های هوشمند در جهان به سیستم عامل اندروید مجهز شده اند و با توجه به این موضوع، جایگزینی اندروید با یک سیستم عامل جدید کار ساده ای نخواهد بود. این سیستم عامل جدید در اول راه خود قرار دارد و باید بهبودهای زیادی را تجربه کند.

راه اندازی سایت توسعه دهندگان سیستم عامل Fuchsia به شرکت گوگل این امکان را می دهد تا افراد بیشتری را در سراسر جهان با آن آشنا کند.

ارسال نظر