درآمد ماه مه بازی Fortnite به بیش از 203 میلیون دلار رسید!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش اخیر گروه تحلیلگر سوپر دیتا، درآمد ماه مه بازی Fortnite در تمامی پلتفرم ها از مرز 203 میلیون دلار عبور کرده است.

درآمد ماه مه بازی Fortnite به بیش از 203 میلیون دلار رسید!

اینکه بازی فورتنایت یکی از محبوب ترین و صدالبته پول سازترین عناوین ویدیویی چند سال اخیر به شمار می رود، برهچیکس پوشیده و پنهان نیست. عنوانی که به لطف سبک جدیدش تحت عنوان بتل رویال، از همان ابتدا مورد استقبال بازیکنان بی شماری قرار گرفت و با شاخ و برگ دادن به گیم پلی و نبردهای مهیج، روز به روز موفقیت های بیشتری را برای خود و شرکت اپیک گیمز رقم می زند.

در حالی که بازی فورتنایت به طور کاملا رایگان در اختیار بازیکنان قرار گرفته، اما درآمد فوق العاده بالای این اثر از سیستم پرداخت درون برنامه ای همواره زبانزد گیمرهاست. در همین راستا، موسسه تحقیقاتی سوپر دیتا (SuperData) که وظیفه بررسی فروش و درآمد دیجیتالی بازی های ویدیویی را برعهده دارد، گزارش جدیدی از میزان درآمد بازی فورتنایت در ماه مه سال 2019 میلادی منتشر کرده که از درآمد 203 میلیون دلاری این اثر حکایت دارد.

به بیان دقیق تر، گروه تحلیلگر سوپر دیتا مدعی است میزان درآمد ماه مه بازی Fortnite در تمامی پلتفرم ها به بیش از 203 میلیون دلار رسیده که این رقم در مقایسه با درآمد بازی در ماه آوریل، افزایش چشمگیری داشته است. با این حال، گزارش های پیشین سوپر دیتا به درآمد 300 میلیون دلاری فورتنایت در ماه مه سال گذشته میلادی اشاره می کند که با در نظر گرفتن این موضوع، ظاهرا درآمد فورتنایت روند کاهشی به خود گرفته است.

درآمد ماه مه بازی Fortnite

کاهش درآمد حاصل از پرداخت های درون برنامه ای صرفا به بازی Fortnite محدود نشده و به گفته گروه سوپر دیتا، درآمد بازی FIFA از بخش FIFA Ultimate Team به نسبت سال گذشته نیز کاهش یافته؛ به طوری که این عنوان تنها 93 میلیون دلار برای شرکت الکترونیک آرتس درآمد داشته است. در ادامه، گروه سوپر دیتا میزان فروش بازی پابجی از ابتدای سال جاری تا انتهای ماه می را برابر با 4.7 میلیون نسخه اعلام کرده است.

در دیگر خبرهای مرتبط با فورتنایت، چندی پیش شرکت اپیک گیمز طی پیامی رسما اعلام کرد که سیستم مورد نیاز بازی در فصل دهم دستخوش تغییراتی می شود و این عنوان دیگر از کارت گرافیک هایی که DirectX 10 دارند، پشتیبانی نخواهد کرد ( سیستم مورد نیاز بازی Fortnite در فصل دهم تغییر می‌کند ).

در حال حاضر بازی فورتنایت به صورت کاملا رایگان روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، گوشی های موبایل iOS و اندروید و همچنین رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. گفتنی است؛ فصل دهم بازی برای عرضه در روز 27 تیر سال جاری (18 ژوئن) برنامه ریزی شده است.

ارسال نظر