طراح ارشد کنسول ایکس باکس وان به شرکت اینتل پیوست!

رسانه کلیک - طراح ارشد کنسول ایکس باکس وان به نام «جان سل»، چندی پیش شرکت مایکروسافت را به مقصد شرکت اینتل ترک کرد.

طراح ارشد کنسول ایکس باکس وان به شرکت اینتل پیوست!

در حالی که نام کارگردانان و نویسندگان بازی های بزرگ همیشه زبانزد بازیکنان است، اما کمتر کسی با طراحان کنسول ها آشنا بوده و چه بسا حتی نام آن ها نیز به گوش برخی ها نخورده است. این افراد همواره در پشت پرده روی ساخت و توسعه کنسول های بازی فعالیت می کنند و در انتها، نتیجه کار به نام یک شرکت بزرگ همچون مایکروسافت یا سونی ثبت می شود.

آقای جان سل (John Sell) طراح ارشد کنسول ایکس باکس وان است که چند سالی در شرکت مایکروسافت فعالیت کرده و نقش کلیدی را در ساخت کنسول ایکس باکس وان ایفا کرده است. جان سل سابقه طراحی کنسول ایکس باکس وان و حتی کنسول نسل بعدی ردموندی ها یعنی اسکارلت را در کارنامه خود دارد و همواره از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد در بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت یاد می شود.

بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده، به نظر می رسد مایکروسافت این فرد باتجربه را پیش از عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت از دست داده و چندی پیش، جان سل به شرکت اینتل ملحق شده است.

جان سل پس از 14 سال فعالیت در مایکروسافت، سرانجام از این شرکت جدا شد و از این پس در شرکت اینتل فعالیت خود را ادامه می دهد. این اطلاعات ابتدا از طریق صفحه شخصی آقای جان سل در شبکه اجتماعی لینکدین منتشر شد که وی با بروزرسانی اطلاعات شخصی، از استخدام در شرکت اینتل خبر داد. طولی نکشید که اینتل طی پیامی رسما به تایید این خبر پرداخت. بد نیست بدانید که جان سل پیش از پیوستن به مایکروسافت، فعالیت هایی در در دو شرکت اپل و 3DO نیز داشته است.

این اولین باری نیست که شرکت اینتل یکی از باتجربه ترین و تاثیرگذارترین افراد یک شرکت سرشناس را به استخدام خود درمی آورد. در همین راستا، خانم مانیشا پاندیا (Manisha Pandya) با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در اپل، هفته گذشته به شرکت اینتل پیوست. به نظر می رسد اینتل در حال فعالیت روی یک پروژه معرفی نشده است که با جذب افراد باتجربه، سعی در تکمیل تیم خود دارد.

ارسال نظر