بزرگترین هواپیمای دنیا به فروش گذاشته شد!

رسانه کلیک - هواپیمای استراتولانچ که تحت عنوان بزرگترین هواپیمای دنیا نیز شناخته می شود، با قیمت 400 میلیون دلار به فروش گذاشته شده است.

بزرگترین هواپیمای دنیا به فروش گذاشته شد!

به استناد اخبار، شرکت ولکان متعلق به پل آلن ، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت در حال حاضر در پی فروش بزرگترین هواپیمای دنیا یعنی استراتولانچ است.

استراتولانچ که دارای 6 موتور، 28 چرخ و پهنای بال 117 متری (بیشتر از طول یک زمین فوتبال) است، تنها یکبار آن هم در آوریل پرواز کرد. این پرواز که از پایگاه هوایی و فضایی موهاوی انجام شد، تنها دو ساعت طول کشید.

ساخت این هواپیمای 226796.185 کیلوگرمی همواره رویای آلن بود؛ با این همه وی در سال 2018، در 65 سالگی از دنیا رفت و هرگز پرواز استراتولانچ را ندید. او سیستم های استراتولانچ را در سال 2011 تولید کرد و آرزوی تولید یک پلتفرم سیار را داشت که امکان دسترسی آسان تر به فضا را فراهم کند. هدف از تولید استراتولانچ، حمل وسایل نقلیه به اتمسفر و ارتفاع 10668 متری و رها کردن آن ها در ارتفاعات بالاتر بود.

اگر کسی قصد خرید بزرگترین هواپیمای دنیا را با پرداخت 400 میلیون دلار داشته باشد، تنها صاحب این هواپیما نخواهد شد؛ بلکه به مالکیت معنوی و امکانات شرکت از جمله انباری که استراتولانچ را در آن نگهداری می کنند نیز دست خواهد یافت.

هنوز مشخص نیست که چه کسی قرار است استراتولانچ را بخرد. بدیهی ترین احتمالات شرکت های دیگری همچون SpaceX و Blue Origin هستند؛ البته هیچ یک از شرکت ها واکنش سریعی به خبر فروش استراتولانچ نشان نداده اند.

به استناد اخبار، ریچارد برانسون ، صاحب شرکت های Virgin Galactic و SpaceShip ، قصد خرید استراتولانچ را دارد؛ آن هم با پرداخت تنها 1 دلار!

اگر هیچکس حاضر به خرید استراتولانچ با این قیمت نشود، بدون تردید این پایان غم انگیزی بر بزرگترین رویای پاول آلن مبنی بر دسترسی آسان تر به فضا خواهد بود.

ارسال نظر