کنسول های نسل بعدی با قیمت 399 دلار راهی بازار می‌ شوند!

رسانه کلیک - آقای مایکل پچر با بررسی شرایط حال حاضر بر این باور است که قیمت کنسول های نسل بعدی چیزی در حدود 399 دلار خواهد بود.

کنسول های نسل بعدی با قیمت 399 دلار راهی بازار می‌ شوند!

زمان زیادی به خروج کنسول های نسل هشتم ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 از صنعت بازی های ویدیویی باقی نمانده و دو شرکت مایکروسافت و سونی نه تنها به طور علنی از توسعه کنسول های بعدی خود خبر داده اند، بلکه اطلاعات کمی هم از سخت افزارهای اولیه و ویژگی های این دو دستگاه را با کاربران خود به اشتراک گذاشته اند.

هرچند قوی بودن این کنسول ها خبر خوبی برای بازیکنان به شمار می رود، اما در طرف دیگر قیمت فروش این دو دستگاه برخی را به شدت نگران کرده است! از آنجا که مایکروسافت و سونی برای اولین بار به سراغ استفاده از حافظه های SSD در ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 رفته اند، بدیهی است که قیمت تمام شده این دو دستگاه بالاتر از قیمت کنسول های نسل هشتم خواهد بود.

با این حال، آقای مایکل پچر (Michael Pachter)، یکی از تحلیل گران صنعت بازی های ویدیویی معتقد است که هیچ نگرانی در خصوص قیمت کنسول های نسل بعدی وجود ندارد و این دو دستگاه با قیمتی در حدود 399 دلار راهی بازار خواهند شد. پچر در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده که با وجود سخت افزارهای قدرتمند به‌کار رفته در ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5، این دو کنسول به قیمت 399 دلار به فروش می رسند.

آقای مایکل پچر در این باره می گوید:

اطلاعات منتشر شده از سخت افزارهای دو کنسول ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 نشان از قیمت 500 دلاری این دو دستگاه دارد. با این حال، من حدس می زنم که مایکروسافت کنسول جدید خود را با قیمت 400 دلار به بازار عرضه خواهد کرد. از این رو، سونی نیز چنین روندی را در پیش می گیرد و کنسول پلی استیشن 5 با قیمت 400 دلار به فروش خواهد رسید.

گفتنی است؛ مایکروسافت و سونی هنوز قیمت فروش کنسول های نسل بعدی خود را تعیین نکرده اند. از طرفی، تا به امروز گمانه زنی های متعددی در رابطه با قیمت این دو دستگاه منتشر شده که ضد و نقیض های فراوانی در آن به چشم می خورد. با این حال، بیشتر گزارش ها از قیمت 500 دلاری این دو کنسول حکایت دارند.

علاوه بر این ها، بد نیست بدانید که شرکت مایکروسافت در جریان نمایشگاه E3 2019 رسما از عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت در تعطیلات سال 2020 میلادی خبر داد ( ایکس باکس اسکارلت تعطیلات سال 2020 راهی بازار می‌شود ).

ارسال نظر