هواوی سیستم عامل Aurora را جایگزین اندروید می کند؟

رسانه کلیک - هواوی به دنبال سیستم عاملی جدید برای استفاده در محصولات خود است. گزارشی جدید، سیستم عامل Aurora را به عنوان جایگزین اندروید معرفی کرده است.

هواوی سیستم عامل Aurora را جایگزین اندروید می کند؟

در حالی که گزارش ها به توسعه سیستم عامل اختصاصی هواوی اشاره می کنند، این احتمال وجود دارد که این غول فناوری چینی به دنبال استفاده از سیستم عامل دیگری باشد.

بر اساس گزارشی جدید، هواوی در حال مذاکره برای استفاده از سیستم عامل Sailfish در محصولات آینده خود است. ظاهرا این شرکت در حال بررسی محصولی مجهز به سیستم عامل Aurora OS است.

هواوی و روسیه در زمینه سرویس های دیجیتال با یکدیگر همکاری می کنند. سیستم عامل Aurora OS برای یک تاجر روسی است.

سیستم عامل Sailfish بر اساس لینوکس توسعه یافته و رقیب اندروید و iOS محسوب می شود. توسعه دهندگان این سیستم عامل، در گذشته سیستم عامل MeeGo را توسعه داده اند. سیستم عامل Aurora بر اساس Sailfish OS توسعه یافته است.

سیستم عامل Sailfish روی 4 دستگاه نصب شده است؛ با این حال کاربران گوشی های سونی اکسپریا X ،XA2 ،XA2 Plus و XA2 اولترا نیز می توانند از آن استفاده کنند.

این سیستم عامل به صورت متن باز بوده که یک مزیت برای توسعه دهندگان و کاربران محسوب می شود. این سیستم عامل با اپلیکیشن های اندروید سازگار بوده و دارای رابط کاربری با قابلیت پشتیبانی از ژست های حرکتی است.

با وجود مزیت های فراوان، شاید مهم ترین آن ها مربوط به امنیت این سیستم عامل باشد. Jolla تنها اطلاعاتی را جمع آوری می کند که برای سرویس های خود نیاز دارد. این موضوع به معنای آن است که اطلاعات کاربران به شرکت های دیگر فروخته نمی شود.

استفاده از سیستم عامل Sailfish در محصولات آینده هواوی می تواند یک اقدام مثبت باشد چرا که این شرکت دیگر نیازی به صرف هزینه های بالا برای توسعه سیستم عامل انحصاری خود نخواهد داشت. هواوی می تواند برای Sailfish OS یک اپ استور اختصاصی راه اندازی کند.

ارسال نظر