ایکس باکس اسکارلت تعطیلات سال 2020 راهی بازار می‌شود

رسانه کلیک - سرانجام انتظار هواداران ایکس باکس به پایان رسید و شرکت مایکروسافت در جریان رویداد E3 2019، رسما تاریخ عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت را مشخص کرد.

ایکس باکس اسکارلت تعطیلات سال 2020 راهی بازار می‌شود

چرخه عمر کنسول های نسل هشتم رو به اتمام است و در حال حاضر دو شرکت مایکروسافت و سونی به طور علنی روی توسعه کنسول های نسل بعدی خود فعالیت می کنند. در این میان، ردموندی ها در مراسم E3 سال گذشته رسما از آغاز ساخت کنسول بعدی ایکس باکس با نام رمزی اسکارلت خبر دادند و از طرفی، شرکت سونی نیز چند هفته پیش با انتشار یک تیزر کوتاه، قدرت سخت افزار کنسول پلی استیشن 5 را به نمایش گذاشت.

با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت در رویداد E3 2019، همان طور که انتظار می رفت این شرکت در نهایت به طور مختصر از کنسول نسل نهم ایکس باکس با نام کدگذاری شده ایکس باکس اسکارلت رونمایی کرد. به گفته ردموندی ها، کنسول بعدی ایکس باکس به هارد SSD و پردازنده مرکزی سفارشی قدرتمند شرکت AMD مجهز بوده که به لطف این سخت افزار، ظاهرا زمان لودینگ عناوین ویدیویی در این دستگاه به صفر یا به حداقل خواهد رسید.

علاوه بر این موارد، ایکس باکس اسکارلت به راحتی از رزولوشن 8K پشتیبانی می کند و بازی ها نیز با نرخی در حدود 120 فریم بر ثانیه روی این دستگاه اجرا خواهند شد. پشتیبانی از بازی های نسل های پیشین کنسول های ایکس باکس نیز از دیگر ویژگی های نسل نهم ایکس باکس به شمار می رود. بر این اساس، مایکروسافت معتقد است که قدرت کنسول ایکس باکس اسکارلت همه را شگفت زده می کند و آینده جدید دنیای بازی های ویدیویی را رقم خواهد زد.

در پایان معرفی کوتاه ایکس باکس اسکارلت، خوشبختانه ردموندی ها زمان عرضه تقریبی آن را نیز مشخص کردند. بدین ترتیب، کنسول نسل بعدی ایکس باکس در تعطیلات سال 2020 میلادی در سراسر جهان راهی بازار خواهد شد. ذکر این نکته مهم است که بازی مورد انتظار Halo Infinite نیز مطابق بسیاری از گزارش ها، همزمان با عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت، در تعطیلات کریسمس سال آینده میلادی روی پلتفرم های ایکس باکس وان، ایکس باکس اسکارلت و پی سی منتشر خواهد شد.

ارسال نظر