ایستگاه فضایی بین المللی به زودی پذیرای گردشگران می شود

رسانه کلیک - مطابق اخبار جدید، شرکت ناسا اعلام کرده ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2020 پذیرای گردشگران و فضانوردان خصوصی خواهد بود.

ایستگاه فضایی بین المللی به زودی پذیرای گردشگران می شود

ایستگاه فضایی بین المللی برای اولین بار در سال 1998 به فضا فرستاده شد و در سال 2011 فضانوردان آن را "خانه" نامیدند. در همه این سال ها، کشور های مختلف علاقه مند به ایجاد ماهواره های قابل سکونتی برای گردشگران بوده اند؛ برای مثال روسیه برنامه هایی برای ساخت هتلی لوکس پشت ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2017 داشت که هزینه یک هفته اقامت در آن 40 میلیون دلار بود و مسافرانی را نیز به آن فرستاد.

با همه این ها، این نخستین بار است که ناسا به طور رسمی گردشگران را به ایستگاه فضایی بین المللی دعوت کرده است. تاکنون ایالات متحده آمریکا استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی را به استفاده های غیرتجاری محدود کرده بود؛ اما اکنون شرکت های خصوصی می توانند از این ایستگاه حتی برای ساخت فیلم ها، تبلیغات، تست محصولات و اقدامات دیگری استفاده کنند.

اهداف استراتژیک ناسا شامل ایجاد عرصه حضور انسان ها در مدارهای نزدیک به زمین، جهت ایجاد زمینه های رشد بازارهای تبلیغاتی است. این موضوع شامل مواردی از جمله تولیدات، ساخت، حمل و نقل منابع تجاری و محصولات، مجوز ماموریت های تبلیغاتی برای فضانوردان خصوصی دولت ایالات متحده آمریکا و تدارک منابع مورد نیاز جهت استفاده در فعالیت های تجاری و تبلیغاتی می شود.

با همه این ها، اعلام شده که این شرکت فعلا تنها قادر به انجام یک یا دو ماموریت خصوصی در یک سال خواهد بود که هزینه این سفرها نیز بسیار بالاست. به استناد ناسا، هزینه های روزانه هر یک از خدمه شامل غذا، هوا و تجهیزات حرکنی 22,500 دلار بوده و هزینه استفاده روزانه از سرویس بهداشتی ماهواره و سیستم پشتیبانی احیا کننده 11,250 دلار است.

اطلاعات تکمیلی در این خصوص قرار است به زودی منتشر شود؛ بنابراین علاقه مندان فعلا باید منتظر بمانند.

ارسال نظر