پشتیبانی سیستم عامل هواوی از تمام اپلیکیشن‌ های اندروید

رسانه کلیک - اطلاعات جدیدی در رابطه با سیستم عامل هواوی در اختیار رسانه ها قرار گرفته که خبر از پشتیبانی آن از تمام اپلیکیشن های اندرویدی می دهد.

پشتیبانی سیستم عامل هواوی از تمام اپلیکیشن‌ های اندروید

بعد از اعلام تحریم‌های آمریکا و واکنش گوگل به آن که منجر به محدود شدن سیستم عامل اندروید روی گوشی‌های هواوی شد، این شرکت چینی بلافاصله اعلام کرد که در حال توسعه سیستم عاملی است که شاید نیاز آن‌‌ها را به اندروید و گوگل به حداقل برساند ( گوگل شرکت هواوی را تحریم کرد؛ عدم دسترسی به پلی استور ).

حالا خبرهای جدیدی از سیستم عامل هواوی به گوش می‌رسد. طبق گزارش‌های اولیه، قرار بود این سیستم عامل که فعلا با نام «Hongmeng» شناخته می‌شود، تمام اپلیکیشن‌های اندرویدی را اجرا کند. این خبر حالا توسط منبع موثقی تایید شده است. به‌علاوه ریچارد یو، مدیر عامل هواوی هم این ویژگی سیستم عامل هواوی را تایید و اعلام کرده که این شرکت در حال توسعه سیستم عامل خود است و این سیستم عامل بین پاییز امسال تا بهار سال بعد در دسترس خواهد بود.

وی همچنین خاطر نشان کرد که Hongmeng OS در زمینه‌های مختلف مانند گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها، خودروها و گجت‌های پوشیدنی در دسترس خواهد بود و با اپلیکیشن‌های اندروید و اپلیکیشن‌های تحت وب سازگار است. زمزمه‌هایی هم مبنی بر اینکه اسم اولین سیستم عامل اختصاصی هواوی ممکن است به ARK OS تغییر کند، به گوش می‌رسد ( سیستم عامل هواوی با نام ARK OS معرفی می شود؟ ).

با تایید چنین خبری باید گفت که هواوی رویکردی پیشرفته همراه با نگاهی رو به جلو را در نظر گرفته است و خیال همه کاربران جهانی خود را راحت می‌کند. این شرکت در بازار گوشی های هوشمند و همچنین گجت های پوشیدنی عملکرد بسیار مناسبی دارد.

در حال حاضر هواوی دومین برند پرفروش گوشی های هوشمند در جهان محسوب می شود و اپل در رده پایین تری از آن قرار دارد.

ارسال نظر