قیمت اشتراک PlayStation Plus افزایش پیدا می کند

رسانه کلیک - از تاریخ دهم مرداد، شرکت سونی بار دیگر قیمت اشتراک PlayStation Plus در دو منطقه اروپا و آسیا را افزایش می دهد.

قیمت اشتراک PlayStation Plus افزایش پیدا می کند

پلی استیشن پلاس از جمله سرویس های پولی شبکه پلی استیشن نتورک به شمار می رود که خدماتی همچون انتشار تعدادی بازی رایگان به طور ماهانه و امکان تجربه بخش چند نفره آنلاین را به مشترکین خود ارائه می دهد. به لطف این قابلیت ها، پلی استیشن پلاس بیش از 36 میلیون کاربر دارد که البته به خاطر سیاست های جدید شرکت سونی، این سرویس در سال جاری میلادی دستخوش تغییراتی زیادی شده و تا حدودی از محبوبیت آن کاسته شده است.

اوایل سال 2019 میلادی، شرکت سونی رسما تعداد بازی های رایگان ماهانه سرویس پلی استیشن پلاس را از چهار عدد به دو عدد کاهش داد و از آن پس هیچ بازی رایگانی در اختیار کاربران کنسول های قدیمی پلی استیشن 3 و پلی استیشن ویتا قرار نمی گیرد. در حالی که با این اقدام انتظار می رفت کیفیت بازی های رایگان سرویس مذکور برای کنسول پلی استیشن 4 افزایش یابد، تفاوت چندانی در ارزش عناوین مشاهده نمی شود. با این حال، برخی ها معتقد بودند که این اقدام از افزایش قیمت اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس در آینده نزدیک جلوگیری خواهد کرد.

قیمت اشتراک PlayStation Plus

به نظر می رسد سونی مطابق انتظار مشترکین خود عمل نمی کند، چرا که این شرکت چندی پیش با ارسال پیام هایی به کاربران خود رسما از افزایش قیمت اشتراک PlayStation Plus از تاریخ دهم مرداد امسال (1 آگوست) در دو منطقه اروپا و آسیا افزایش خبر داد. بر این اساس، هرچند سونی هنوز نام کشورهایی که مشمول این افزایش قیمت خواهند بود را منتشر نکرده، اما ظاهرا قیمت اشتراک این سرویس در کشورهای اروپایی فرانسه، نروژ، سوئد و سوئیس افزایش خواهد یافت.

گویا کاربران کشور ژاپن نیز از تاریخ دهم مرداد باید اشتراک‌ های پلی استیشن پلاس را با قیمت‌ های بالاتری خریداری کنند. شرکت سونی هنوز به طور رسمی بیانیه ای در این خصوص منتشر نکرده و اطلاعات فوق از طریق ایمیل های دریافتی کاربران ارائه شده است. علاوه بر این ها، ظاهرا قیمت تمامی اشتراک های سرویس PlayStation Plus افزایش نمی یابد و بسته به موقعیت حساب کاربری، ممکن است صرفا اشتراک های یک ماهه، سه ماهه و یا یکساله با این افزایش قیمت مواجه شوند. برای مثال، در کشور سوئد فقط قیمت اشتراک یکساله پلی استیشن پلاس از 575 کرون به 620 کرون افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر