آشنایی با ویژگی های ظاهری سری P30 هواوی

رسانه کلیک - کمپانی هواوی به تازگی سه گوشی جدید P30 Pro ،P30 و P30 Lite را با زبان طراحی تقریبا مشابه روانه بازار کرده است. در این مطلب می خواهیم شما را با ویژگی های ظاهری گوشی های سری P30 هواوی آشنا کنیم. همراه ما باشید.

آشنایی با ویژگی های ظاهری سری P30 هواوی

هواوی به رسم گذشته در کنار پرچمدار اصلی خود از دو مدل پرو و لایت هم رونمایی کرده است. با وجود اینکه اینکه هر سه گوشی در سخت افزار و برخی ویژگی ها متفاوت هستند، اما از نظر زبان طراحی و ویژگی های ظاهری شباهت های زیادی به هم دارند. در ادامه به نکات برجسته هر سه گوشی جدید هواوی در بخش طراحی می پردازیم.

زبان طراحی زیبا و بهبود یافته

با کنار گذاشتن تفاوت های کوچکی که در ظاهر گوشی های سری P30 هواوی مشاهده می شود، می توان متوجه شد که هر سه آن ها از یک اصل در زبان طراحی پیروی می کنند، به همین دلیل شاید با کنار هم قرار دادن این دستگاه ها قادر به تشخیص آن ها نباشید. روی قاب P30 معمولی و P30 Pro تنها چینش عمودی لنزهای دوربین به همراه فلاش مشاهده می شود. هواوی برای نمایش زیبایی قاب این دو گوشی، سنسور اثر انگشت را زیر شیشه نمایشگر تعبیه کرده است. در P30 Lite لنزهای دوربین به همان صورت در کنار اسکنر اثر انگشت قرار گرفته اند. برای این مدل از سنسور زیر نمایشگر استفاده نشده است ( بررسی گوشی هواوی P30 Lite ).

سری گوشی های P30

بخش روبروریی هر سه گوشی سری P30 شامل یک نمایشگر برش خورده قطره ای با حاشیه های بسیار کم می شود. در اینجا حتی برای نسخه لایت هم از نمایشگری بی حاشیه استفاده شده است. چیزی حدود 84 درصد از فضای جلویی این گوشی را صفحه نمایش پر کرده که برای یک محصول در این رده فوق العاده است. P30 معمولی و P30 لایت در بخش روبرویی شباهت بیشتری به هم دارند، چرا که برای نسخه پرو به جای نمایشگر تخت، از یک پنل با لبه های خمیده استفاده شده است ( بررسی گوشی هواوی P30 Pro ).

در زبان طراحی جدید هواوی روی گردتر کردن لبه های بدنه دستگاه تمرکز شده است. علاوه بر این، روی لبه های کناری بدنه هر سه مدل انحنای خاصی ایجاد شده که در خوش دستی آن ها تاثیر مثبت می گذارد. با وجود اینکه هر سه مدل از نمایشگر با سایز بزرگ بهره می برند، اما نوع طراحی در آن ها باعث شده تا دستگاه ها به خوبی در دست جای بگیرند. بد نیست بدانید گوشی P30 Pro با وجود داشتن نمایشگری بزرگتر از نوت 9، ابعاد کمتری نسبت به آن دارد.

سری گوشی های P30

رنگ بندی های منحصر به فرد

بدون شک رنگ بندی یکی از اصلی ترین تقاط قوت محصولات هواوی در بازار محسوب می شود. این کمپانی مدتی است که اقدام به اضافه کردن رنگ های خاصی به لیست رنگ بندی های محصولات جدیدش از جمله سری P30 کرده است. برای دو گوشی P30 معمولی و P30 پرو علاوه بر رنگ های معمولی از دو نمونه دیگر با ساختار گرادیانی براق استفاده شده است. یکی از این رنگ ها که با عنوان Aurora شناخته می شود با نمایش یک فضای رنگی کامل از آبی تیره تا آبی روشن، تداعی گر شفق قطبی خواهد بود. از آنجایی که در این رنگ سعی شده تا بدنه بیشتر خاصیت آیینه ای داشته باشد، انعکاس نور روی زیبایی آن تاثیر بسزایی می گذارد.

سری گوشی های P30

رنگ خاص دیگری که برای این دو گوشی جدید هواوی در نظر گرفته شده، Breathing Crystal نام دارد. در این رنگ خاصیت آیینه ای بدنه کمتر بوده و در آن از یک فضای رنگی روشن تر نسبت به Aurora استفاده شده است. رنگ بندی های در نظر گرفته شده برای P30 Lite شامل یک مدل به صورت گرادیانی و دو مدل معمولی می شود.

کیفیت ساخت بالا

فضای پشتی و روبرویی هواوی P30 و P30 Lite از شیشه پوشیده شده است. شیشه استفاده شده برای این دو گوشی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مقاومت بیشتری نسبت به نسل قبل دارد. برای فریمی که اطراف گوشی را پوشانده از فلزی با استحکام بالا استفاده شده است. در P30 Lite که یک محصول میان رده محسوب می شود، شاهد بدنه پلاستیکی هستیم. هواوی برای این بدنه از ساختار براق استفاده کرده تا ظاهری شبیه به شیشه داشته باشد. با وجود اینکه P30 Lite بدنه پلاستیکی دارد، نباید نگران کیفیت ساخت آن باشید. این بدنه پلاستیکی علاوه بر القای حس خوب به کاربر حین قرارگیری در دست، مقاومت بالایی در برابر خط و خش را از خود نشان می دهد.

سری گوشی های P30

ارسال نظر