جدول فروش هفتگی بریتانیا: درخشش Team Sonic Racing در هفته اول انتشار

رسانه کلیک – موسسه آماری «چارت ترک» ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته اول خرداد 98 در کشور بریتانیا را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: درخشش Team Sonic Racing در هفته اول انتشار

گروه تحلیلگر چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، بنا به رسم همیشه خود، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به چهارم خرداد (25 ماه مه) را منتشر کرد که بر اساس آن، جدیدترین ساخته استودیوی «سومو دیجیتال» به نام Team Sonic Racing به خاطر ارائه گیم پلی قابل قبول، به صدرنشینی بازی Rage 2 خاتمه و جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص داد.

عنوان «تیم سونیک ریسینگ» که در ابتدا قرار بود در زمستان سال گذشته منتشر شود، سرانجام در روز 31 اردیبهشت توسط شرکت نامدار سگا به دست کاربران پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ و پی سی رسید. در این بازی، شما با انتخاب 15 کاراکتر مختلف از دنیای سونیک، وارد رقابت های ماشینی کارتی می شوید که با استفاده از نیروها و قابلیت های منحصر به‌فرد باید همه مسابقه دهندگان را شکست دهید و در نهایت برنده میدان شوید. حال، عملکرد خوب و گیم پلی نسبتا جذاب بازی Team Sonic Racing نه تنها باعث شده تا این عنوان کار خود را با صدرنشینی در جدول پرفروش ترین بازی های هفتگی بریتانیا آغاز کند، بلکه میزان فروش اولیه آن نزدیک به دو برابر فروش نسخه قبلی یعنی Sonic & All-Stars Racing Transformed است.

در رده دوم و سوم جدول، دو بازی Days Gone و FIFA 19 به چشم می خورد که هر یک بدون تغییر، جایگاه قبلی خود را حفظ کردند. اما Rage 2 در هفته دوم انتشار شرایط خوبی را تجربه نکرد و در حالی که به عنوان صدرنشین جدول هفته گذشته شناخته می شد، بخاطر کاهش فروش 73 درصدی با سه پله سقوط، در جایگاه چهارم قرار گرفت.

تازه ترین اثر استودیوی راک استار گیمز یعنی Red Dead Redemption 2 هم تحت تاثیر انتشار بازی Team Sonic Racing و تغییر مکان بازی Rage 2 قرار نگرفت و با حفظ جایگاه پیشین خود، همچنان در مکان پنجم جدول حضور دارد. قرارگیری بازی Grand Theft Auto V در رتبه نهم جدول هم مثل همیشه از نکات جالب گزارش فروش هفتگی بازی ها در بریتانیا است. در انتها، بد نیست بدانید که میزان فروش بازی مترو اکسدوس به خاطر برگزاری فروش ویژه در فروشگاه اپیک گیمز به نسبت هفته گذشته قریب به 49 درصد افزایش یافته و این اثر برای دومین هفته متوالی، در فهرست 40 بازی پرفروش هفتگی بریتانیا حضور دارد.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته اول خرداد 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی جایگاه قبلی نام بازی شرکت ناشر
1 - Team Sonic Racing سگا
2 دوم Days Gone سونی
3 سوم FIFA 19 الکترونیک آرتز
4 اول Rage 2 بتسدا سافت ورکس
5 پنجم Red Dead Redemption 2 راک استار گیمز
6 هشتم Tom Clancy's The Division 2 یوبی سافت
7 چهارم Mortal Kombat 11 برادران وارنر
8 ششم Mario Kart 8 Deluxe نینتندو
9 هفتم Grand Theft Auto V راک استار گیمز
10 یازدهم
Forza Horizon 4
ایکس باکس گیم استودیو
ارسال نظر