فایرفاکس 67 از راه رسید؛ پشتیبانی از Block criptominig و WebRender

رسانه کلیک - فایرفاکس 67 از سوی شرکت موزیلا معرفی شد. این مرورگر دارای قابلیت ها و ویژگی های جدیدی بوده که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

فایرفاکس 67 از راه رسید؛ پشتیبانی از Block criptominig و WebRender

شرکت موزیلا اخیرا مرورگر فایرفاکس 67 را در اختیار کاربران قرار داده است. افراد می توانند از طریق نصب بروزرسانی ها و یا مراجعه به وب‌سایت مربوطه و دانلود فایل، از قابلیت های جدید فایرفاکس بهره مند شوند.

نسخه جدید دارای قابلیت های بسیاری است که از میان آن ها می توان به پشتیبانی از WebRender ، بلاک کردن بدافزارهای استخراج ارز دیجیتالی، اثر انگشت مرورگر و همینطور کدک جدید ویدئویی AV1 روی لینوکس اشاره کرد. لازم به ذکر است؛ کدک جدید، بدون نیاز به پرداخت بهای وفاداری، امکان انتقال ویدئوهای باکیفیت را فراهم می کند.

همانطور که انتظار می رفت شرکت موزیلا، فایرفاکس 67 را روی سرورهای FTP عرضه کرده است. از آنجایی که احتمال تغییر در لحظه آخر وجود دارد، به کاربران توصیه می شود تا منتظر ارائه نسخه رسمی روی Homepage خود باشند و یا فایل بروزرسانی را مستقیما از طریق مرورگر دریافت کنند.

علاوه بر WebRender که امکان پردازش برنامه ها را به ۶۰ فریم بر ثانیه رسانده، ویژگی های جزئی دیگری نیز به نسخه 67 اضافه شده اند. از جمله: پشتیبانی از واسط FIDO U2F API، قابلیت اجرای فایل های نصبی فایرفاکس در کنار هم و همینطور گزینه پین کردن تب ها.

گزینه جدیدی نیز به منوی فایل اضافه شده که از طریق آن می توان مستقیما داده مرورگرهای دیگر را به فایرفاکس وارد کرد. به این ترتیب، فایرفاکس 67 به شما اجازه می دهد تا از طریق منوی اصلی و فرم های تکمیل خودکار، به لاگین های ذخیره شده دسترسی پیدا کنید. همگام سازی داده ها نیز با استفاده از منوی Toolbar، به راحتی امکان پذیر شده است.

اگر در حال حاضر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید، تا چند روز دیگر پیام بروزرسانی نسخه جدید برای شما ارسال می شود. در غیر این صورت می توانید با کلیک روی منوی Hamburger و سپس انتخاب گزینه های help و AboutFireFox، نسخه جدید را به صورت دستی نصب کنید. اگر هم به تازگی قصد استفاده از این مرورگر را دارید، می توانید با مراجعه مستقیم به وب‌سایت Firefox.com، نسخه جدید را دانلود کنید.

نظر شما راجع به قابلیت های جدیدترین نسخه فایرفاکس چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر