جدول فروش هفتگی بریتانیا: سومین صدرنشینی Days Gone

رسانه کلیک – موسسه آماری «چارت ترک» ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته سوم اردیبهشت 98 در کشور بریتانیا را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: سومین صدرنشینی Days Gone

گروه تحلیلگر چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، ساعاتی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 21 اردیبهشت (11 ماه مه) را در اختیار بازیکنان قرار داد که بر اساس آن، به نظر می رسد صنعت بازی های ویدیویی یکی از آرام ترین هفته های خود در سال جاری میلادی را پشت سر گذاشته است؛ به طوری که از میان 10 بازی پرفروش، تنها شاهد جا به جایی جایگاه سه اثر هستیم!

جدیدترین بازی انحصاری کنسول پلی استیشن 4 به نام Days Gone به لطف عدم عرضه اثر ویدیویی جدید، برای سومین هفته متوالی در صدر جدول پرفروش ترین بازی های هفتگی بریتانیا قرار گرفت. این در حالی است که Days Gone از لحاظ گیم پلی آن طور که باید و شاید عمل نکرد و ضمن وجود نقدهای منفی از سوی منتقدان و بازیکنان، نمرات پایین تر از تصوری را نیز به خود اختصاص داد. جالب تر اینکه این عنوان در فهرست پرفروش ترین بازی های ماه آوریل 2019 فروشگاه پلی استیشن نیز جایگاه دوم را از آن خود کرده و قادر به دستیابی به فروش بازی Mortal Kombat 11 نشده است.

بازی مورتال کمبت 11 نیز مشابه اثر Days Gone، جایگاه دوم جدول را برای سومین هفته پی در پی تصاحب کرد. دو اثر محبوب فیفا 11 و رد دد ردمپشن 2 نیز با حفظ رده های قبلی، به ترتیب در مکان های سوم و چهارم جدول به چشم می خورند. تداوم حضور بازی بی نظیر Grand Theft Auto V در رده پنجم جدول از نکات جالب گزارش پرفروش ترین بازی های این هفته است؛ به طوری که با وجود گذشت بیش از شش سال از عرضه آن، این اثر همچنان به فروش تحسین آمیز خود ادامه می دهد و چه بسا فروش هفتگی آن از فروش هفتگی بازی های جدید و محبوبی همچون The Division 2 بیشتر است.

بازی محبوب Mario Kart 8 Deluxe هم بدون تغییر، کماکان در رده ششم قرار گرفته است. اولین جابه جایی جایگاه بازی های این هفته مربوط به اثر Tom Clancy's The Division 2 می شود که با یک پله صعود، از رده هشتم به رده هفتم نقل مکان کرد و در عوض، جایگاه عنوان New Super Mario Bros. U Deluxe را از رتبه هفتم به رتبه هشتم تغییر داد.

در انتها، بازی ریسینگ Forza Horizon 4 نیز با حفظ جایگاه قبلی، به حضور در رده نهم جدول بسنده کرد و دیگر اثر محبوب شرکت نینتندو به نام Super Smash Bros. Ultimate هم با یک پله صعود و قرارگیری در مکان دهم، به جمع ده بازی پرفروش این هفته بریتانیا پیوست.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته سوم اردیبهشت 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی جایگاه قبلی نام بازی شرکت ناشر
1 اول Days Gone سونی
2 دوم Mortal Kombat 11 برادران وارنر
3 سوم FIFA 19 الکترونیک آرتز
4 چهارم Red Dead Redemption 2 راک استار گیمز
5 پنجم Grand Theft Auto V راک استار گیمز
6 ششم Mario Kart 8 Deluxe نینتندو
7 هشتم Tom Clancy's The Division 2 یوبی سافت
8 هفتم New Super Mario Bros. U Deluxe نینتندو
9 نهم Forza Horizon 4 مایکروسافت
10 یازدهم Super Smash Bros. Ultimate نینتندو
ارسال نظر