مرورگر فایرفاکس به حالت «Super Private Browsing» مجهز می شود

رسانه کلیک - موزیلا قصد دارد امنیت کاربران مرورگر فایرفاکس را افزایش دهد. در همین راستا به نسخه های بعدی این مرورگر، حالت Super Private Browsing اضافه می شود.

مرورگر فایرفاکس به حالت «Super Private Browsing» مجهز می شود

در حال حاضر اکثر مرورگرهای موجود، دارای حالت ناشناس و یا Incognito Mode هستند. این حالت امنیت کاربران را افزایش داده و همچنین تاریخچه جستجوی آن ها را ذخیره نمی کند. در همین راستا کاربران می توانند با آرامش بیشتری در اینترنت حضور داشته باشند؛ با این حال آیا این حالت برای تضمین امنیت کاربران کافیست؟

به نظر می رسد این حالت برای تضمین امنیت کاربران کافی نیست چرا که موزیلا به دنبال توسعه یک حالت جدید با نام Super Private Browsing برای مرورگر فایرفاکس است ( ادعای جدید موزیلا: گوگل سرعت یوتیوب را در مرورگر فایرفاکس عمدا پایین آورد ).

گفته می شود این حالت، اطلاعات کاربران را رمزگذاری کرده و به سرورهای دیگری منتقل می کند. این موضوع با حالت ناشناس موجود در مرورگرهای دیگر متفاوت است. در این حالت، اطلاعات برای شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت ارسال می شود. با توجه به این موضوع، امنیت کاربران تضمین نمی شود.

در Incognito Mode به علت انتقال اطلاعات به سرورهای ISP، احتمال انتقال ابزارهای جاسوسی به دستگاه شما وجود دارد که به نظر می رسد این مشکل در نسخه های بعدی مرورگر فایرفاکس و حالت جدید در نظر شده برای آن، وجود نداشته باشد.

ارسال اطلاعات به یک سرور امن و متفاوت، کاهش کارایی آن را در پی دارد. در این میان می توان به کاهش سرعت بارگذاری صفحات اشاره کرد، البته این احتمال وجود دارد که موزیلا برای آن راه حل در نظر بگیرد.

در حال حاضر نمی توان در رابطه با عملکرد و همچنین کارایی آن در زمینه حفظ امنیت کاربران اظهار نظر دقیقی کرد؛ با این حال به نظر می رسد پتانسیل بالایی در حالت Super Private Browsing وجود داشته باشد.

ارسال نظر