نسخه جدید بازی Stronghold در راه است!

رسانه کلیک - پس از گذشت بیش از پنج سال، سرانجام استودیوی «فایرفلای» طی پیامی رسما از معرفی نسخه جدید بازی Stronghold در جریان رویداد E3 2019 خبر داد.

نسخه جدید بازی Stronghold در راه است!

مجموعه Stronghold یکی از محبوب ترین آثار ویدیویی سبک استراتژی و تاریخی است که بازیکنان در نقش پادشاهان ضمن مدیریت دهکده های خود از لحاظ مالی، غذایی و رفاهی، از طریق حملات نظامی سعی در فتح و شکست دیگر دهکده ها و پادشاهان دارند. نسخه اول این مجموعه در سال 2001 راهی بازار شد که به دلیل ارائه گیم پلی جذاب، مورد استقبال اغلب بازیکنان قرار گرفت. از طرفی، در حالی که نزدیک به پنج سال از عرضه آخرین نسخه این سری تحت عنوان Stronghold Crusader II می گذرد، به نظر می رسد علاقه مندان بار دیگر میزبان نسخه جدید این فرانچایز خواهند بود.

در همین راستا، چندی پیش استودیوی «فایرفلای» طی پیامی به صورت رسمی از حضور نسخه جدید بازی Stronghold در جریان رویداد E3 2019 سخن گفت. به گفته این استودیو، بر خلاف تصور، نسخه بعدی این مجموعه تحت عنوان Stronghold 4 شناخته نمی شود و این عنوان در واقع یک نسخه فرعی از این سری خواهد بود که شباهت های زیادی با نسخه های Crusader دارد. البته، این بدان معنا نبوده که نسخه بعدی این مجموعه یک بازی کامل و جدید نیست، چرا که طبق ادعای سازندگان، این بازی با وجود پایبندی به المان ها و ریشه های اصلی خود، تجربه متفاوتی را برای بازیکنان رقم می زند و مناطق منحصر به‌فردی در آن به چشم خواهد خورد. علاوه بر این، استودیوی فایرفلای از این اثر به عنوان یکی از متفاوت ترین نسخه های فرانچایز Stronghold یاد می کند.

بر اساس بیانیه استودیوی فایرفلای، بخش هایی از گیم پلی نسخه جدید بازی Stronghold در جریان رویدادهای مختلف امسال، قابل بازی خواهد بود. علاوه بر این، سازندگان تاکید کردند که این عنوان ویدیویی به صورت انحصاری از طریق شبکه استیم روی پلتفرم پی سی منتشر می شود و خبری از عرضه آن در فروشگاه تازه تاسیس اپیک گیمز نیست.

گفتنی است؛ که با وجود تایید حضور و معرفی نسخه جدید بازی Stronghold طی رویداد E3 سال جاری میلادی، سازندگان هنوز هیچ حرفی از بازه زمانی انتشار این عنوان نزده اند. با این حال، هیچ شکی نیست که این موضوع طی چند هفته آینده به همراه انتشار اولین تریلرهای گیم پلی، روشن می شود. انتظار می رود بازی مذکور در اواخر سال جاری میلادی به صورت انحصاری در اختیار کاربران پلتفرم رایانه شخصی قرار گیرد.

ارسال نظر