فروش مجموعه Call of Duty از مرز 300 میلیون نسخه عبور کرد!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش مالی اخیر شرکت اکتیویژن، میزان فروش مجموعه Call of Duty در سراسر جهان به بیش از 300 میلیون نسخه رسیده است.

فروش مجموعه Call of Duty از مرز 300 میلیون نسخه عبور کرد!

مجموعه Call of Duty را می توان یکی از تاثیرگذارترین و بهترین آثار صنعت بازی های ویدیویی نامید که از سال 2003 تا به امروز، بیش از شانزده نسخه متفاوت از آن به دست بازیکنان رسیده و علاقه مندان را در برهه های زمانی مختلف و مکان های گوناگون به جنگ و مبارزه دعوت کرده است. مجموعه ای که ساخت نسخه اول آن توسط استودیوی « اینفینیتی وارد » کلید خورد و در حال حاضر این استودیو در کنار دو استودیوی دیگر به نام «اسلج همر» و «تری آرک» روی توسعه نسخه های جدیدتر این سری فعالیت می کند.

چندی پیش شرکت اکتیویژن در جریان جلسه ارائه گزارش عملکرد سه ماهه اول سال مالی خود، آمار و ارقام جدیدی از میزان فروش کلی سری کالاف دیوتی منتشر کرد. به گفته این شرکت، به لطف عملکرد عالی بازی «کالاف دیوتی بلک اپس 4»، فروش مجموعه Call of Duty از مرز 300 میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده که بی شک رقم بزرگ و قابل توجهی است.

بدین ترتیب، سری کالاف دیوتی هم به جمع پرفروش ترین مجموعه های تاریخ صنعت بازی های ویدیویی از جمله Super Mario، سونیک و پوکمون ملحق شده و از نظر فروش، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. گفتنی است؛ میزان فروش سری پوکمون و سونیک به ترتیب به رقم 350 میلیون نسخه رسیده است.

فروش مجموعه Call of Duty

خبر خوب برای طرفداران سری کالاف دیوتی این است که انتشار میزان فروش این مجموعه تنها اطلاعاتی نیست که در جریان گزارش مالی شرکت اکتیویژن ارائه شده، بلکه شواهد امر گویای این موضوع است که مشابه سال های قبلی، اکتیویژن به دنبال معرفی نسخه بعدی Call of Duty طی سه ماهه دوم سال مالی خود است ( نسخه بعدی Call of Duty تا اوایل تیر ماه معرفی می شود )

هنوز اطلاعات رسمی از نسخه بعدی سری Call of Duty منتشر نشده؛ با این حال با توجه به گمانه زنی های مختلف، گویا استودیوی اینفینیتی وارد هم اکنون روی ساخت و توسعه Call of Duty: Modern Warfare 4 فعالیت می کند و طبق روال همیشه، این عنوان در پاییز امسال راهی بازار می شود.

ارسال نظر