سیارک آپوفیس در سال ۲۰۲۹ بیش از حد به زمین نزدیک می شود

رسانه کلیک- آپوفیس نام سیارکی است که انتظار می رود تا ۱۰ سال دیگر به زمین نزدیک و نزدیک تر شود. برای اطلاع از جزئیات اخبار سیارک آپوفیس در ادامه با ما همراه باشید.

سیارک آپوفیس در سال ۲۰۲۹ بیش از حد به زمین نزدیک می شود

تا ۱۰ سال دیگر، ۵ آوریل سال ۲۰۲۹، سیارکی به نام آپوفیس از نزدیکی زمین گذر خواهد کرد. سیارک آپوفیس به نزدیکی بعضی از ماهواره ها رسیده و تنها چند هزار مایل با اتمسفر زمین فاصله خواهد داشت. آپوفیس یکی دیگر از سیارک های موجود در طول تاریخ است که با فاصله بسیار کم از زمین عبور کرده و به آن برخورد نمی کند. این واقعه، فرصت شگفت انگیزی برای دانشمندان است تا دانش خود را نسبت به این سیارک افزایش دهند.

در طول تاریخ، سیارک های متعددی با فاصله بسیار کم از نزدیکی زمین عبور کرده اند ، گرچه فاصله هیچ یک از آن ها کمتر از فاصله ماه نشده است. آپوفیس تنها سیارکی خواهد بود که حتی از ماه هم به زمین نزدیک تر می شود. به همین دلیل می توان عبور آن را با چشم غیر مسلح نیز مشاهده کرد.

سیارک آپوفیس به سبب اندازه بزرگ، در ده سال آینده قابل رویت است. تا آن زمان، دانشمندان فرصت زیادی برای آمادگی دارند. در حال حاضر یک فهرست بلند بالا از آزمایش های علمی تهیه شده است و به زودی مشخص می شود که کدام را باید دنبال کرد.

دلیل اهمیت عبور سیارک آپوفیس، نزدیکی بیش از حد آن به زمین، هرچند برای مدت زمان محدود است. هر چه مقصد یک فضاپیما دور از زمین باشد، به انرژی بیشتری احتیاج است و لذا فضای کمتری برای اجرای عملیات میسر می شود. با نزدیک شدن سیارک آپوفیس، می توان ماهواره های بزرگ و کاملا مجهز را برای تحقیق و آزمایش به فضا فرستاد.

با مطالعه سیارک هایی مانند آپوفیس، دانش ارزشمندی درباره منظومه شمسی و ظاهر آن در میلیاردها سال قبل به دست می آید. همچنین می توان به تاریخچه زمین پی برد و درباره یک سری حدسیات مبهم، تحقیق کرد.

ارسال نظر