فروش نسخه پی سی بازی Minecraft به بیش از 30 میلیون نسخه رسید!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش اخیر سازندگان، میزان فروش نسخه پی سی بازی Minecraft در طول ده سال اخیر از مرز 30 میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده است.

فروش نسخه پی سی بازی Minecraft به بیش از 30 میلیون نسخه رسید!

نزدیک به 10 سال از انتشار بازی Minecraft روی پلتفرم رایانه شخصی می گذرد و با وجود اینکه در طول این مدت طولانی شاهد عرضه بازی های بزرگ و مشهوری همچون فورتنایت بودیم، اما اثر ماین کرافت همچنان به فروش بالای خود ادامه می دهد. در همین رابطه، به تازگی وب‌سایت رسمی این بازی گزارش جدیدی از میزان فروش نسخه پی سی آن منتشر و به فروش 30 میلیون نسخه آن در سراسر جهان اشاره کرده است.

این میزان فروش یک موفقیت تکرار نشدنی و بزرگی برای شرکت «موجانگ» (Mojang) به شمار می رود. اگرچه شاید این آمار در نگاه اول چندان شما را متعجب نکند، اما باید در نظر داشت که فروش نسخه پی سی بازی Minecraft به تنهایی بیشتر از فروش تمامی نسخه های اغلب آثار ویدیویی محبوب و مجموعه های شناخته شده است.

لازم به ذکر است؛ مجموع فروش تمامی نسخه های بازی ماین کرافت در حال حاضر به رقم 100 میلیون نسخه رسیده که بدین ترتیب می توان از این بازی به عنوان پرفروش آثار ویدیویی تاریخ یاد کرد.

فروش نسخه پی سی بازی Minecraft

یکی از نکات جالب، سبک متفاوت بازی ماینکرافت در مقایسه با سایر عناوین است. این اثر جذاب، سبک منحصر به‌فردی دارد. علاوه بر این موارد، ماین کرافت در زمان انتشار، محتویات محدود و کمی را در اختیار بازیکنان قرار داد و شروع چندان درخشانی نداشت. با در نظر گرفتن این موارد و فروش 100 میلیون نسخه ای آن، بی شک نمی توان عملکرد بی نظیر و خارق العاده مجموعه ماین کرافت در طول این ده سال را نادیده گرفت.

چندی پیش شرکت مایکروسافت این عنوان پرطرفدار را به سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) اضافه کرد که بر این اساس، کاربران و مشترکین سرویس مذکور هم اکنون می توانند از تجربه رایگان بازی لذت ببرند. فیلم سینمایی ماین کرافت نیز تحت عنوان Minecraft: The Movie به کارگردانی پیتر سولت در حال ساخت است.

ارسال نظر