بهبود ژست های حرکتی در سیستم عامل اندروید Q

رسانه کلیک - اطلاعات جدیدی در رابطه با سیستم عامل اندروید Q منتشر شده است. این سیستم عامل با بهبود در ژست های حرکتی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

بهبود ژست های حرکتی در سیستم عامل اندروید Q

گوگل با معرفی اندروید پای، ژست های حرکتی را به سیستم عامل خود اضافه کرد. در حالی که تعدادی از کاربران ژست های حرکتی در نظر گرفته شده برای اندروید 9 را در مقایسه با آیفون 10 نامناسب می دانند، برخی از این تغییر استقبال کرده اند.

بسیاری از نارضایتی ها در رابطه با ژست های حرکتی اندروید 9 مربوط به دکمه برگشت و کشیدن دکمه Pill به سمت بالا برای دسترسی به منوی برنامه هاست.

به تازگی نسخه پیش از عرضه سیستم عامل اندروید Q در اختیار XDA قرار گرفته که بر اساس آن، گوگل در نسخه آینده اندروید دکمه برگشت را حذف می کند. کاربران با کشیدن دکمه هوم به سمت چپ، به قابلیت برگشت دسترسی پیدا می کنند.

با کشیدن این دکمه به سمت راست، برنامه قبلی که در حال اجرا بوده به نمایش گذاشته می شود. در صورتی که پس از کشیدن Pill به سمت راست، انگشت خود را از روی صفحه نمایش برندارید، به برنامه اخیر دسترسی پیدا می کنید.

ژست های حرکتی در سیستم عامل اندروید کیو که توسط XDA به‌دست آمده، به شرح زیر است:

  • لمس Pill (دکمه هوم) برای بازگشت به صفحه اصلی
  • لمس طولانی مدت دکمه هوم برای دسترسی به گوگل اسیستنت
  • با کشیدن دکمه هوم به سمت بالا برای مدت زمان کوتاه به مولتی تسکینگ دسترسی پیدا می کنید
  • با کشیدن دکمه هوم به سمت بالا برای مدت زمان طولانی به منوی برنامه ها دسترسی پیدا می کنید
  • با کشیدن دکمه هوم به سمت راست برنامه های اخیر به نمایش گذاشته می شود
  • با کشیدن دکمه پیل به سمت چپ، به عقب بازمی‌گردید
  • با کشیدن سریع دکمه هوم به سمت راست، برنامه در حال اجرای قبلی در اختیار شما قرار می گیرد

این احتمال وجود دارد که ژست های حرکتی در نظر گرفته شده برای سیستم عامل اندروید Q تا زمان برگزاری گوگل I/O 2019 تغییر کند ( تاریخ برگزاری کنفرانس گوگل I/O 2019 اعلام شد ).

ارسال نظر