فروشگاه بازی ریزر تعطیل می‌شود!

رسانه کلیک - ظاهرا فروشگاه بازی ریزر در رقابت با شبکه‌های تازه تاسیسی از جمله اپیک گیمز شکست خورده و پس از گذشت تنها ده ماه از آغاز فعالیت خود، طی هفته آینده رسما به کار خود پایان می‌دهد.

فروشگاه بازی ریزر تعطیل می‌شود!

اگرچه پلتفرم رایانه شخصی در طول پانزده سال گذشته دوران آرامی را طی کرده و شبکه پرمخاطب استیم در این مدت همواره به خاطر انتشار بازی‌های ویدیویی مختلف بازار این پلتفرم محبوب را به سلطه گرفته است، اما عرضه بازی بی‌نظیر فورتنایت از سوی اپیک گیمز جدا از اینکه رکوردهای زیادی را در صنعت بازی‌های ویدیویی جا به جا کرد، در نهایت به تاسیس اولین فروشگاه شرکت اپیک گیمز به نام Epic Games Store ختم شد و شاهد آغاز رقابت در بازار فروش عناوین ویدیویی پی‌سی هستیم.

در این میان، شرکت سرشناس ریزر که از چهارده سال پیش در زمینه تولید لوازم جانبی گیمینگ فعالیت می‎کند، در ماه فروردین امسال (آوریل سال میلادی 2018) تصمیم به تاسیس فروشگاه اینترنتی بازی‌های ویدیویی گرفت. با تاسیس این فروشگاه، بازیکنان می‌توانستند سی‌دی کی برخی از عناوین دلخواه خود را به جای تهیه مستقیم از شبکه یوپلی یا استیم، از ریزر خریداری کنند و با مراجعه به حساب کاربری، به فعال سازی آن‌ها بپردازند. حال، به نظر می‌رسد که ورود قدرتمند شبکه اپیک گیمز و از طرفی آغاز فعالیت جدی شبکه دیسکورد در زمینه فروش اینترنتی بازی‌ها، شرکت ریزر را از ایجاد چنین فروشگاه مشابهی پشیمان کرده است.

در همین رابطه، در حالی که تنها ده ماه از تاسیس فروشگاه بازی ریزر می‌گذرد، این شرکت ساعاتی پیش در وب‌سایت رسمی خود از تعطیلی دائمی آن خبر داد. بر این اساس، فروشگاه بازی ریزر از روز نهم اسفند ماه امسال (28 ماه فوریه سال جاری میلادی) به طور کامل بسته می‌شود و خدمات این شرکت در زمینه فروش سی‌دی‌کی بازی‌های پلتفرم رایانه شخصی به پایان می‌رسد. با این حال، شرکت ریزر رسما اعلام کرد که تمامی سفارش‌ها مطابق قوانین قبلی به دست خریداران خواهد رسید و عناوین ویدیویی بسته به نوع آن‌ها، به شبکه استیم و یا یوپلی منتقل خواهد شد. علاوه بر این‌ها، کلیه پیش‌خریدها نیز در زمان مقرر در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

هرچند، شواهد امر گویای این موضوع است که ریزر تا حدودی درآمد رضایت بخشی را از طریق فروشگاه اینترنتی بازی خود به دست آورده است، اما با تعطیلی آن، این شرکت پرآوازه روی سایر بخش‌ها سرمایه گذاری بیشتری خواهد کرد.

متن بیانیه شرکت ریزر درباره تعطیلی این فروشگاه به شرح زیر است:

پیشنهاد فروش و ارائه بازی‌های عالی به بازیکنان ایده بسیار جالبی بود که ما به آن افتخار می‌کنیم. ما از اینکه یک جامعه فوق‌العاده‌ای را در کنار شما تشکیل دادیم، بسیار خوشحال هستیم. به خاطر حمایت و پشتیبانی همه جانبه شما برای تحقق اهداف فروشگاه بازی ریزر از شما صمیمانه تشکر می‌کنیم.

ذکر این نکته مهم است که فروشگاه بازی ریزر شباهت زیادی با فروشگاه تازه تاسیس اپیک گیمز ندارد، چرا که ریزر صرفا در فروشگاه اختصاصی خود اقدام به فروش سی‌دی‌کی عناوین ویدیویی می‌کرد و این در حالی است که اپیک گیمز یک شبکه میزبان برای بازی‌های پلتفرم رایانه شخصی به شمار می‌رود. بر این اساس، اپیک گیمز را نمی‌توان رقیب سرسخت و قدرتمندی برای فروشگاه بازی ریزر در نظر گرفت.

حال، دیدگاه شما در رابطه با تعطیلی فروشگاه بازی ریزر چیست؟ به نظر شما، آیا آغاز به کار فروشگاه اپیک گیمز و عملکرد عالی این شبکه در این دوره کوتاه باعث شده تا ریزر چنین تصمیمی بگیرد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر