منتظر عرضه سه یا چهار بازی AAA از سوی یوبی سافت باشید!

رسانه کلیک -  یوبی سافت به طور معمول هر سال سه یا چهار بازی AAA به دست بازیکنان می‌رساند که طبق گزارش جدید این شرکت، ظاهرا این روند در سال جاری میلادی نیز ادامه خواهد داشت.

منتظر عرضه سه یا چهار بازی AAA از سوی یوبی سافت باشید!

شرکت یوبی سافت یکی از فعالان موفق در صنعت بازی‌های ویدیویی است که با خلق IP های مختلفی از جمله اساسین کرید، فار کرای، Watch Dogs و غیره، در میان بازیکنان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. چه بسا که این شرکت فرانسوی اخیرا به طور تحسین آمیزی از تمامی بازی‌های خود پشتیبانی می‌کند و با عرضه بسته‌های الحاقی رایگان و ارائه محتویات تازه‌تر، همواره سعی در جلب رضایت طرفداران دارد.

با وجود تعداد زیاد مجموعه‌ها، شرکت یوبی سافت هر ساله نزدیک به سه یا چهار بازی AAA به بازار عرضه می‌کند که این موضوع باعث شده تا به طور دوره‌ای میزبان نسخه جدید این فرانچایزها باشیم. با این حال، روز گذشته جلسه ارائه گزارش مالی چند ماه اخیر یوبی سافت با حضور جمعی از مدیران و سرمایه گذاران برگزار و در جریان این نشست، اطلاعات اندکی از برنامه‌های آتی این شرکت فرانسوی در اختیار عموم قرار گذاشته شد.

بر این اساس، شرکت یوبی سافت در طول سال مالی 2019 - 2020 در نظر دارد که همچنان روال قبلی خود را ادامه دهد و خود را برای ساخت و عرضه چیزی در حدود سه یا چهار بازی AAA در طول این سال آماده کرده است. البته، متاسفانه هنوز اطلاعاتی در خصوص این سه یا چهار بازی مذکور در دست نیست.

از این رو، هر چند که یوبی سافت نام این سه یا چهار بازی AAA را فاش نکرده است، اما با توجه به اطلاعات پیشین و گمانه‌زنی‌ها، تا حدودی می‌توان درباره بازی‌های آینده این شرکت فرانسوی سخن گفت. به عنوان مثال، یوبی سافت در زمان عرضه بازی محبوب «اساسین کرید اودیسه» رسما تایید کرد که نسخه بعدی این مجموعه در سال میلادی 2019 منتشر نخواهد شد و طرفداران باید چند سالی خود را با تجربه این بازی و بسته‌های الحاقی آن سرگرم کنند. در طرف دیگر، یوبی سافت پیش‌تر از عرضه بازی Skull & Bones در سال جاری میلادی خبر داده است.

چهار بازی AAA

حال، سوال مهم این است که بازیکنان در طول این سال مالی میزبان چه عناوین ویدیویی خواهند بود؟ برای پاسخ به این سوال، بد نیست به برخی از شایعه‌ها اشاره کنیم. یکی از مجموعه‌های مشهور شرکت یوبی سافت که علاقه‌مندان نزدیک به شش سال در انتظار تجربه نسخه جدید آن هستند، Splinter Cell نام دارد. در طول سال گذشته میلادی، گزارش‌های زیادی مبنی بر عرضه نسخه بعدی این عنوان به گوش می‌رسید که حتی صداپیشه سم فیشر یعنی لوکا وارد با انتشار تصویر مرموزی ، به این شایعه‌ها دامن زد. بدین ترتیب، نسخه جدید سری Splinter Cell می‌تواند یکی از این سه یا چهار بازی AAA یوبی سافت باشد.

از طرفی، با توجه به اختلاف دو ساله میان عرضه نسخه اول و دوم سری Watch Dogs، چندان دور از انتظار نیست که شرکت یوبی سافت در طول سال مالی 2019 - 2020 اقدام به عرضه نسخه سوم این مجموعه پرطرفدار کند. علاوه بر این‌ها، احتمال احیای دوباره سری Prince of Persia نیز وجود دارد و با عنایت به گذشت یازده سال از انتشار این بازی، شاید سرانجام به تجربه ماجراجویی‌های این اثر فوق العاده بپردازیم.

جدا از موارد فوق، از آنجا که بازی Beyond Good & Evil 2 برای اولین بار در جریان رویداد E3 سال میلادی 2017 معرفی شد، ممکن است که جزو یکی از سه یا چهار بازی AAA گفته شده باشد و در طول سال جاری میلادی به دست بازیکنان برسد. با همه این‌ها، احتمال عرضه نسخه جدید سری Far Cry در جریان سال مالی 2019 - 2020 بسیار پایین است.

گفتنی است؛ سال مالی 2019 - 2020 شرکت یوبی سافت از اواسط فروردین سال 98 (آوریل سال جاری میلادی) آغاز شده و در اواسط فروردین ماه سال 99 (مارس سال میلادی 2020) به پایان می‌رسد.

در نهایت، ذکر این نکته مهم است که جدیدترین اثر ویدیویی این شرکت فرانسوی تحت عنوان دیویژن 2 از مجموعه Tom Clancy در روز جمعه 24 اسفند ماه سال 97 (پانزدهم ماه مارس سال جاری میلادی) روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 و همچنین رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل مایکروسافت ویندوز منتشر می‌شود. با توجه به زمان مقرر، این عنوان جزو سه یا چهار بازی AAA سال مالی 2019 - 2020 شرکت یوبی سافت به شمار نمی‌رود.

حال، دیدگاه شما در رابطه با برنامه شرکت یوبی سافت و عرضه سه یا چهار بازی AAA تا پایان زمستان سال آینده چیست؟ به نظر شما، آیا در نهایت میزبان نسخه جدید سری Splinter Cell و یا Watch Dogs خواهیم بود؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر