شبکه ایکس باکس لایو به نینتندو سوییچ و موبایل‌ها می‌آید!

رسانه کلیک - پس از حمایت قابل قبول سازندگان بازی‌های ویدیویی از قابلیت میان پلتفرمی، شرکت مایکروسافت در نظر دارد که شبکه ایکس باکس لایو را به کنسول نینتندو سوییچ و موبایل‌های مبتنی بر دو سیستم عامل اندروید و iOS متصل کند.

شبکه ایکس باکس لایو به نینتندو سوییچ و موبایل‌ها می‌آید!

شرکت سرشناس مایکروسافت پس از آن که در نسل هشتم آن‌طور که باید و شاید حضور پیدا نکرد و به شکست خود در برابر سونی و کنسول پلی‌استیشن 4 اعتراف کرد، به گسترش شبکه ایکس باکس لایو و قابلیت‌های آن روی آورده و چند سالی است که با معرفی ویژگی‌های جدید، سعی در جلب رضایت طرفداران و بازیکنان دارد.

یکی از ویژگی‌هایی که ردموندی‌ها همواره به ضرورت پیاده سازی آن در تمامی پلتفرم‌ها اصرار دارند، قابلیت میان پلتفرمی است. قابلیتی که به بازیکنان اجازه می‌دهد که بدون هیچ‌گونه محدودیتی در جهانی مشترک با کاربران دیگر پلتفرم‌ها به صورت آنلاین به تجربه بازی‌های ویدیویی بپردازند. حال، پس از همکاری شرکت نینتندو با مایکروسافت، ویژگی میان پلتفرمی کم کم در میان بازی‌های دو کنسول نینتندو سوییچ و ایکس‌باکس لایو به چشم می‌خورد.

در همین راستا، ردموندی‌ها چندی پیش به اتصال شبکه ایکس باکس لایو به نینتندو سوییچ و موبایل‌ها اشاره کردند. به عبارتی، در حالی که برنامه شبکه Xbox Live در حال حاضر روی سایر دستگاه‌های غیر مرتبط با محصولات مایکروسافت نیز قابل نصب و اجرا است، اما کاربران به کمک آن صرفا می‌توانند از وضعیت در دسترس بودن دوستان مطلع شوند و یا از طریق بخش چت، با آشنایان خود صحبت کنند. با این حال، به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت این بار در نظر دارد که با حذف محدودیت‌های قبلی، ویژگی‌های متعددی از شبکه ایکس باکس لایو را روی پلتفرم‌ها و دستگاه‌های دیگر نیز در اختیار کاربران خود قرار دهد.

به بیان دقیق‌تر، شرکت نامدار مایکروسافت در تازه‌ترین بیانیه خود رسما اعلام کرد که شبکه ایکس باکس لایو به‌زودی روی سایر پلتفرم‌ها از جمله کنسول نینتندو سوییچ و موبایل‌های مبتنی بر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس (iOS) در دسترس قرار می‌گیرد که از این طریق، بازی‌سازان به راحتی می‌توانند عناوین ویدیویی مختلف دستگاه‌های مذکور را به یکدیگر متصل کنند.

به گفته ردموندی‌ها، پس از عرضه ایکس باکس لایو روی پلتفرم‌های نام برده، بازیکنان به راحتی به سابقه اچیومنت‎ها، فهرست دوستان و گروه‌ها و مواردی از این قبیل دسترسی خواهند داشت. متاسفانه، در حال حاضر مایکروسافت اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده و به نظر می‌رسد که جزئیات تکمیلی‌تر طی رویداد بزرگ Game Developers Conference با علاقه‌مندان و کاربران به اشتراک گذاشته خواهد شد.

در هر حال، اتصال شبکه پرمخاطب ایکس باکس لایو به سایر پلتفرم‌ها حرکت بزرگی در همکاری شرکت‌ها و نزدیکی کنسول‌های بازی به شمار می‌رود. موضوعی که نشان می‌دهد مایکروسافت نه تنها برنامه بلند مدتی برای موفقیت خانواده ایکس‌باکس در سر دارد، بلکه به دنبال ایجاد تحول بزرگی در صنعت بازی‌هایی است. انتظار می‌رود که این اقدام در نهایت منجر به پشتیبانی تمامی بازی‌ها از قابلیت میان پلتفرمی شود.

در دیگر خبرهای مرتبط با شبکه ایکس باکس لایو، چندی پیش مایکروسافت در جلسه ارائه گزارش مالی چند ماه اخیر خود، گزارش جدیدی از تعداد کاربران فعال ماهیانه منتشر کرد. بر اساس ادعای این شرکت، سرویس مذکور در حال حاضر بیش از 64 میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد که در مقایسه با سایر رقبا، یک سر و گردن جلوتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با اتصال شبکه ایکس باکس لایو به کنسول نینتندو سوییچ و موبایل‌ها چیست؟ به نظر شما، آیا این اقدام تازه مایکروسافت می‌تواند گام بزرگی در پیاده سازی هر چه سریع‌تر قابلیت میان پلتفرمی بردارد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر