کپ‌کام به عنوان بهترین شرکت ناشر بازی‌ها در سال 2018 انتخاب شد!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش اخیر وب‌سایت معروف «متاکریتیک»، شرکت کپ‌کام به لطف انتشار عناوین محبوبی از جمله Monster Hunter World، به عنوان بهترین شرکت ناشر بازی‌ها در سال گذشته میلادی برگزیده شده است.

کپ‌کام به عنوان بهترین شرکت ناشر بازی‌ها در سال 2018 انتخاب شد!

سال میلادی 2018 را می‌توان به عنوان بهترین و شلوغ‌ترین دوران نسل هشتم بازی‌های ویدیویی یاد کرد. سالی که پس از یک دوره طولانی، سرانجام طرفداران و هواداران سری «خدای جنگ» با ماجراجویی جدید شخصیت دوست داشتنی کریتوس همراه شدند. در طرف دیگر، اولین اثر ویدیویی نسل هشتم استودیوی نامدار راک‌استار گیمز به نام Red Dead Redemption 2 از راه رسید و جدا از این دو بازی، بازیکنان میزان عناوین بزرگ دیگری از جمله نسخه دوم سری Hitman، فورتزا هورایزن 4، Spider-Man، اساسین کرید اودیسه، فار کرای 5، کالاف دیوتی بلک اپس 4 و Battlefield V بودند.

با این حال، بر اساس گزارش وب‌سایت معتبر متاکریتیک، شرکت ژاپنی کپ‌کام به عنوان بهترین ناشر بازی در سال میلادی 2018 انتخاب شده است. کپ‌کام درحالی این لقب پرافتخار را یدک می‌کشد که سال جاری میلادی را نیز طوفانی آغاز کرده و چندی پیش نسخه بازسازی شده عنوان بزرگ «رزیدنت اویل 2» را منتشر کرد. عنوانی که مورد استقبال بی‌نظیر بازیکنان و منتقدان قرار گرفت و در عرض یک هفته، به فروش سه میلیون نسخه‌ای در سراسر جهان دست یافت. به علاوه، این شرکت خود را برای عرضه بازی مورد انتظار Devil May Cry 5 نیز آماده می‌کند.

به گفته متاکریتیک، شرکت کپ‌کام به دلیل عرضه موفق بازی تحسین آمیز Monster Hunter World، لقب بهترین ناشر سال میلادی 2018 را از آن خود کرده است. از دیگر دلایل انتخاب این شرکت ژاپنی می‌توان به ادامه پشتیبانی از بازی Street Fighter 5 و احیای دوباره مجموعه رزیدنت اویل با عرضه بازی Resident Evil 7 و همچنین انتشار نسخه بازسازی شده رزیدنت اویل 2 اشاره کرد.

وب‌سایت مشهور متاکریتیک در خصوص عملکرد شرکت‌های ناشر بازی‌ها در سال گذشته میلادی می‌گوید:

در حالی که به ندرت شاهد فراز و نشیب شرکت‌های ناشر بازی‌های ویدیویی هستیم، اما امسال هم تغییرات زیادی در رتبه بندی بهترین شرکت‌ها ایجاد شده است. با این حال، شرکت‌کپ‌کام از این قاعده پیروی نمی‌کند.

این شرکت ژاپنی چهل ساله موفق شده تا برای دومین سال متوالی، رکورد خوبی را در کارنامه خود ثبت و با افزایش امتیاز، به صدر جدول ما [بهترین شرکت‌های ناشر سال میلادی 2018] راه پیدا کند. گزارش‌های ما نشان می‌دهد که آثار ویدیویی این شرکت از هر پنج نقد، چهار نقد مثبت دریافت کرده است. این بدان معنا است که 83.33 درصد منتقدان از بازی‌های کپ‌کام راضی هستند که رقم قابل توجهی است.

علاوه بر این‌ها، بازی Monster Hunter World که پرفروش‌ترین عنوان تاریخ شرکت کپ‌کام به شمار می‌رود، امتیازات و نمرات شگفت انگیزی دریافت کرده است. جدا از این موارد، کپ‌کام سال میلادی 2019 را نیز به خوبی آغاز کرده و به بازسازی بسیاری از بازی‌های قدیمی و صدالبته موفق خود پرداخته است. هرچند، هیچ اثر کاملا جدید و یا IP تازه به برنامه و یا لاین آپ این شرکت اضافه نشده است. با همه این‌ها، در حال حاضر کپ‌کام در صدر بهترین و موفق‌ترین شرکت ناشر در سال میلادی 2018 حضور دارد.

همچنین، شرکت سگا و الکترونیک آرتز بر اساس امتیازات عناوین ویدیویی خود، به ترتیب رده دوم و سوم جدول بهترین شرکت ناشر بازی‌ها در سال میلادی 2018 را به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است؛ جدیدترین پروژه و عنوان ویدیویی شرکت کپ‌کام به نام Devil May Cry 5 برای عرضه در روز هفدهم اسفند ماه امسال (هشتم ماه مارس سال جاری میلادی) روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز برنامه ریزی شده است.

حال، دیدگاه شما در رابطه با عملکرد شرکت کپ‌کام در سال گذشته میلادی چیست؟ با توجه به عرضه تحسین آمیز بازی رزیدنت اویل 2، به نظر شما آیا این شرکت می‌تواند برای دومین بار پی در پی این لقب را از آن خود کند؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر