سرویس Backward Compatibility بیش از 570 بازی دارد!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش یکی از کاربران فروم معتبر «رست ارا»، تعداد بازی‌های سرویس Backward Compatibility از مرز 570 عدد عبور کرده و نزدیک به یک چهارم عناوین کنسول ایکس‌باکس 360 هم‌اکنون روی ایکس‌باکس وان اجرا می‌شود.

سرویس Backward Compatibility بیش از 570 بازی دارد!

سرویس پشتیبانی از نسل قبل شرکت مایکروسافت چند سالی است که مورد توجه بازیکنان و گیمرها قرار گرفته و از آنجا که به صورت رایگان خاطره‌های هیجان انگیز کاربران و بازیکنان قدیمی را دوباره زنده می‌کند، در میان هواداران ایکس‌باکس از محبوبیت زیادی برخوردار است. در پی این محبوبیت، ردموندی‌ها نیز کماکان به پشتیبانی خود از این سرویس ادامه داده و هر از چند گاهی بازی‌های جدیدتری را به این قابلیت کاربردی اضافه می‌کند.

در حالی که وب‌سایت رسمی «میجر نلسون» تعداد بازی‌های برنامه «پشتیبانی از نسل قبل» کنسول ایکس‌باکس وان را برابر با 550 عدد اعلام کرده بود، اما در این میان یکی از کاربران انجمن «رست ارا» به نام MauroNL اخیرا بر اساس اطلاعات درج شده در فروشگاه ایکس‌باکس لایو و ویکی‌پدیا، آمار جدیدتری از سرویس Backward Compatibility گردآوری کرده که از حضور 571 بازی در این ویژگی حکایت دارد. همچنین، با ترکیب آمار و ارقام بازی‌های سرویس مذکور و تعداد بازی‌های کنسول‌های ایکس‌باکس 360 و ایکس‌باکس اورجینال، گزارش جالبی از این قابلیت به دست آمده است.

بر این اساس، در حال حاضر تعداد عناوین ویدیویی این سرویس به رقم 571 بازی رسیده که از این تعداد، 538 بازی مربوط به کنسول ایکس‌باکس 360 و 33 بازی مربوط به کنسول ایکس‌باکس اورجینال است. از طرفی، بیش از دو هزار بازی مختلف از زمان عرضه ایکس‌باکس 360 تا پایان ماه ژانویه سال جاری میلادی منتشر شده که با مقایسه این دو آمار، با قاطعیت می‌توان بیان کرد که کاربران کنسول ایکس‌باکس وان هم‌اکنون می‌توانند یک چهارم یا 25 درصد عناوین دستگاه ایکس‌باکس 360 را روی کنسول خود اجرا و تجربه کنند.

به علاوه، بیش از نصف این 538 بازی جزو عناوین ویدیویی آرکید شبکه ایکس‌باکس لایو به شمار می‌روند. در طرف دیگر، طبق محاسبه این کاربر، در حال حاضر 37 درصد از کل کتابخانه بازی‌های آرکید ایکس‌باکس (Xbox Live Arcade) در آثار سرویس پشتیبانی از نسل به چشم می‌خورند.

از بازی‌های کنسول ایکس‌باکس 360 که بگذریم، ظاهرا سه درصد از بازی کنسول نسل ششم ایکس‌باکس اوریجینال از طریق سرویس Backward Compatibility روی ایکس‌باکس وان اجرا می‌شود. بدین ترتیب، از 1047 بازی دستگاه ایکس‌باکس اوریجینال، تنها 33 اثر ویدیویی به این قابلیت اضافه شده است.

خلاصه گزارش این کاربر انجمن «رست ارا» به شرح زیر است:

  • تعداد بازی‌های سرویس Backward Compatibility برابر با 571 عدد است.
  • از این تعداد، 538 بازی مربوط به عناوین کنسول Xbox 360 است.
  • تعداد کل بازی‌های کنسول ایکس‌باکس 360 تا به امروز به رقم 2103 رسیده است.
  • تعداد تمامی بازی‌های کنسول ایکس‌باکس اورجینال از مرز 1047 اثر عبور کرده است.
  • تنها 33 بازی از 1047 اثر ویدیویی روی کنسول ایکس‌باکس وان قابل اجرا است.

بهتر است بدانید که قابلیت «پشتیبانی از نسل‌های قبلی» به صورت رایگان در اختیار کلیه کاربران و دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان قرار دارد و شرکت مایکروسافت هیچ هزینه جداگانه و اضافی برای اجرای بازی‌های قدیمی در کنسول نسل هشتم خود دریافت نمی‌کند. البته، این بدان معنا نیست که تمام این 538 بازی به صورت رایگان عرضه شده‌اند، بلکه خرید هر کدام از عناوین الزامی بوده و بازیکنان برای اجرای آن‌ها هیچ هزینه‌ای صرف نمی‌کنند. هرچند، در صورتی که در نسل قبلی نسبت به خرید این بازی‌ها اقدام کرده باشید، نیازی به خرید مجدد نیست و به راحتی با مراجعه به فروشگاه ایکس‌باکس لایو می‌توانید آن‌ها را روی کنسول ایکس‌باکس وان خود دریافت و تجربه کنید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با تعداد بازی‌های سرویس Backward Compatibility و پشتیبانی مایکروسافت از عناوین نسل قبلی چیست؟ به نظر شما، آیا در نسل بعدی بار دیگر شاهد وجود چنین سرویس مشابهی خواهیم بود؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر