بسته الحاقی بازی Celeste بزودی منتشر می‌شود

رسانه کلیک - استودیوی موفق «مت میکس گیمز» به‌تازگی از عرضه رایگان بسته الحاقی بازی Celeste طی روزهای آینده سخن گفت. هرچند، این بسته گسترش دهنده تا روز جشن یک سالگی بازی آماده و عرضه نمی‌شود.

بسته الحاقی بازی Celeste بزودی منتشر می‌شود

بازی Celeste جدا از اینکه شایسته دریافت لقب بهترین عنوان مستقل سال گذشته میلادی است، به لطف ترکیب هنرمندانه و زیرکانه موسیقی زیبا با گیم‌پلی جذاب و مهیج، بدون هیچ شک و تردیدی در رده بهترین بازی‌های سال نیز قرار دارد. عنوانی اگرچه در نگاه اول بازیکنان را با روایت داستان‌های نسبتا تکراری با خود همراه می‌کند، اما آنچنان تاثیری در گیمرها می‌گذارد که گذر زمان از دست آن‌ها خارج می‌شود.

حال، با عنایت به عبور میزان فروش این عنوان ویدیویی از مرز 500 هزار نسخه ، استودیوی مستقل مت میکس گیمز (Mate Makes Games) به معرفی نسخه فیزیکی و همچنین کالکتور بازی پرداخت و در ادامه، از ساخت و عرضه بسته‌ الحاقی بازی Celeste خبر داد که البته هنوز هیچ تاریخی برای انتشار چنین محتویاتی مشخص نشده است.

از آنجا که کمتر از دو هفته به جشن یک سالگی بازی Celeste باقی مانده است، شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های متعددی در خصوص عرضه بسته الحاقی این عنوان در روز مذکور به گوش می‌رسید. اما، ساعاتی پیش استودیوی مت میکس گیمز آب پاکی روی دست طرفداران ریخت و رسما تمامی این گزارش‌ها را تکذیب کرد.

به گفته سازندگان، بسته الحاقی بازی Celeste اگرچه هم‌اکنون مراحل ساخت و توسعه خود را طی می‌کند، اما برای عرضه در روز جشن یک سالگی این عنوان ویدیویی (پنجم بهمن) برنامه ریزی نشده و چه بسا در این روز حتی آماده نیز نمی‌شود. متاسفانه، استودیوی مت میکس گیمز بار دیگر از تعیین زمان انتشار این بسته گسترش دهنده امتناع کرد و این بسته هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد. بر این اساس، بازیکنان Celeste برای تجربه آیتم‌ها و ماموریت‌های جدید بازی باید کمی بیشتر منتظر بمانند.

هنوز اطلاعات و جزئیاتی در خصوص آیتم‌ها و محتویات جدید این بسته الحاقی در دسترس نیست، لیکن آقای ()، کارگردان بازی Celeste، اخیرا در توصیف بسته الحاقی این عنوان ویدیویی به نمایش ادامه قسمت‌های پیشین بازی اشاره کرد. وی در این باره گفت:

تمامی بخش‌های این بسته الحاقی ادامه قسمت‌های قبلی است. [بسته الحاقی] به روایت حوادث و اتفاقات جانبی نمی‌پردازد.

در طرف دیگر، خوشبختانه بسته الحاقی بازی Celeste روی تمامی پلتفرم‌ها از جمله پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و پی‌سی عرضه می‌شود. نکته دیگر قابل توجه نیز این است که بسته گسترش دهنده نام‌برده به طور کاملا رایگان در اختیار بازیکنان پلتفرم‌های مذکور قرار خواهد گرفت.

بد نیست بدانید که بازی Celeste با حضور در میان نامزدهای بهترین بازی سال سال گذشته میلادی در مراسم The Game Awards، برای دریافت جایزه با عناوین ویدیویی محبوبی همچون رد دد ردمپشن 2 و خدای جنگ رقابت کرد. همچنین، این بازی جزو نامزدهای بهترین بازی مستقل و بهترین بازی اکشن در رویداد DICE Awards امسال است.

شایان ذکر است؛ بازی پرطرفدار و موفق Celeste در روز پنجم بهمن ماه سال 96 (25 ماه ژانویه سال میلادی 2018) به صورت مستقل توسط استودیوی Matt Makes Games روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4، نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک او اس (macOS) منتشر شد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با بسته الحاقی بازی Celeste چیست؟ به نظر شما، آیا ادامه پشتیبانی از این عنوان می‌تواند موفقیت‌های دیگری را برای سازندگان به همراه آورد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر