مصرف انرژی مرورگر مایکروسافت Edge از کروم کمتر است

رسانه کلیک - مایکروسافت به تازگی آزمایشی روی مرورگر خود انجام داده است. نتیجه این آزمایش به مصرف کمتر انرژی مرورگر مایکروسافت Edge اشاره می کند.

مصرف انرژی مرورگر مایکروسافت Edge از کروم کمتر است

مایکروسافت هر بار پس از عرضه یک بروزرسانی برای سیستم عامل ویندوز 10، بررسی هایی رو مصرف انرژی آن انجام می دهد. هدف از انجام این آزمایش ها، اثبات مصرف انرژی کمتر مرورگر مایکروسافت Edge در مقایسه با مرورگرهای دیگر است.

این شرکت به تازگی نتایج آزمایش مرورگر Microsoft Edge را در وبلاگ خود منتشر کرده است. به تازگی نتایج یکی از آزمایش های این شرکت در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

در حالی که بسیاری از تحلیلگران به این موضوع اعتقاد دارند که مرورگر مایکروسافت اج در برابر مرورگرهای رقیب مانند فایرفاکس و کروم شکست خورده است، این موضوع صحت ندارد.

مایکروسافت آزمایش هایی را روی مصرف انرژی مرورگرها در نسخه 1809 سیستم عامل ویندوز 10 انجام داده است. بر اساس این بررسی، مرورگر Microsoft Edge در مقایسه با مرورگر کروم نزدیک به 24 درصد و نسبت به فایرفاکس نزدیک به 94 درصد مصرف انرژی کمتری دارد.

مرورگر Edge مایکروسافت

مایکروسافت این آزمایش را روی سرفیس بوک با ورژن 1809 ویندوز 10 انجام داده است. در این آزمایش ویدیوی HTML5 به صورت فول اسکرین استریم شده است. شرایط این آزمایش به شرح زیر بوده است:

  • نور نمایشگر: 50 درصد
  • موقعیت یابی: خاموش
  • حجم صدا: 0 درصد
  • بلوتوث: غیر فعال
  • بروزرسانی: غیر فعال
  • سنسور سنجش نور محیط: غیر فعال
  • حالت ذخیره باتری: شروع از 20 درصد

در این بررسی لپ تاپ ها تا زمان خاموش شدن در حال پخش ویدیو بودند. در این آزمایش سرفیس بوک مجهز به مرورگر مایکروسافت اج بیش از 16 ساعت شارژدهی داشته است.

دو لپ تاپ دیگر با مرورگرهای کروم و فایرفاکس به ترتیب شارژدهی برابر با 13 و 8 ساعت داشتند. در حالی که مرورگر مایکروسافت Edge مصرف انرژی کمتری در مقایسه با رقیبان مطرح خود دارد، این کمپانی تصمیم گرفته در آینده برای آن از کرومیوم استفاده کند ( مرورگر Edge مایکروسافت به موتور Blink مجهز می شود ).

ارسال نظر