اشاره سونی به معرفی کنسول پلی استیشن 5 در سال آینده!

رسانه کلیک - شرکت ژاپنی سونی به‌تازگی تم جدیدی را به مناسبت فرا رسیدن تعطیلات سال نو میلادی برای کنسول PS4 منتشر کرده که تصاویر این پوسته به‌طور مرموزی از معرفی کنسول پلی استیشن 5 در سال آینده حکایت دارد.

اشاره سونی به معرفی کنسول پلی استیشن 5 در سال آینده!

در حالی که شرکت سونی در جلسه ارائه گزارش مالی خود رسما به پایان چرخه عمر کنسول پلی‌استیشن 4 اشاره کرد و بر هیچکس پوشیده نیست که در سال‌های آینده شاهد معرفی کنسول پلی استیشن 5 خواهیم بود و در طرف دیگر، اغلب شایعه‌ها و گزارش‌ها به رونمایی از کنسول‌های نسل نهم ایکس‌باکس و پلی‌استیشن در سال آینده میلادی اشاره می‌کنند، اما تا به این لحظه سونی هیچ زمان مشخصی را برای عرضه این دستگاه جدید خود تعیین نکرده است.

با این حال، کاملا روشن است که دو شرکت مایکروسافت و سونی هم‌اکنون روی ساخت و توسعه کنسول نسل بعدی خود فعالیت می‌کنند و حتی ردموندی‌ها نام پروژه توسعه ایکس‌باکس جدید را اسکارلت (Scarlett) نامیده‌اند. در این میان، هرچند شرکت ژاپنی اطلاعاتی از روند ساخت و عرضه کنسول پلی استیشن 5 ارائه نمی‌کند، اما روزانه گزارش‌هایی متعددی در رابطه با معرفی این دستگاه در سال آینده میلادی در سراسر فضای مجازی به گوش می‌رسد.

در همین رابطه، چندی پیش شرکت سونی به مناسبت فرا رسیدن تعطیلات کریسمس یک تم رایگان در اختیار تمامی دارندگان و کاربران کنسول پلی‌استیشن 4 قرار داد که تصویر این پوسته گمانه زنی‌های مختلفی را در زمینه معرفی کنسول پلی‌ استیشن 5 در سال آینده میلادی به وجود آورده است.

به بیان دقیق‌تر، تم تعطیلات کریسمس کنسول پلی‌استیشن 4 شامل دو تصویر مختلف است که در آن دو عبارت Happy Holidays و PlayStation به چشم می‌خورد. ماجرا اشاره مرموز شرکت سونی به معرفی کنسول پلی استیشن 5 از تفاوت واژه S در این دو عبارت آغاز شده، به‌طوری که این واژه در عبارت PlayStation بیشتر از آنکه به حرف S شباهت داشته باشد، به عدد 5 شبیه است.

اما ماجرا تنها به این موضوع محدود نشده و جالب‌تر اینکه این واژه در تصویر دوم این پوسته که عبارت Happy Holidays را نشان می‌دهد، شباهتی به عدد 5 ندارد و سونی به درستی از حرف S استفاده کرده است. در ادامه می‌توانید تصاویری از پوسته تعطیلات کریسمس کنسول پلی‌استیشن 4 و تفاوت واژه S در هر دو عبارت را مشاهده کنید.

در طرف دیگر، برخی از بازیکنان و تحلیل‌گران اگرچه تفاوت واژه S در دو عبارت Happy Holidays و PlayStation را انکار نمی‌کنند، اما این افراد معتقد هستند که عدد 5 کلمه پلی‌استیشن هیچ ارتباطی با کنسول پلی استیشن 5 ندارد و سونی صرفا به خاطر جشن پنجمین سالگرد عرضه کنسول PS4 اقدام به انتشار چنین تصویری کرده است.

با این حال، چندی پیش سونی رسما اعلام کرد که هیچ کنفرانس مطبوعاتی را در جریان رویداد بزرگ E3 2019 برگزار نمی‌کند و این شرکت برای اولین بار طی ۲۴ سال فعالیت خود در حوزه بازی‌های ویدیویی در این مراسم حضور نخواهد داشت. به علاوه، سونی در سال جاری میلادی از برگزاری رویداد اختصاصی خود به نام PlayStation Experience خودداری کرد.

با عنایت به این موضوع، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که سونی در سال آینده میلادی به معرفی کنسول پلی استیشن 5 می‌پردازد و به همین خاطر، رویداد E3 زمان مناسبی برای رونمایی اولیه از این دستگاه نیست و به احتمال قوی در مراسم PlayStation Experience 2019 شاهد رونمایی اولیه از این دستگاه خواهیم بود. در صورت تحقق این نظریه، به نظر می‌رسد که نسل نهم کنسول پلی‌استیشن در اوایل سال میلادی 2020 روانه بازار می‌شود.

حال، دیدگاه شما در رابطه با این پوسته و تم مرموز کنسول پلی‌استیشن 4 و اشاره سونی به معرفی کنسول پلی استیشن 5 در سال آینده میلادی چیست؟ به نظر شما، آیا عدم حضور شرکت سونی در مراسم E3 2019 می‌تواند نشانه دیگری از معرفی این کنسول جدید در سال میلادی 2019 باشد و یا عدد 5 صرفا گویای پنجمین سالگرد عرضه کنسول PS4 است؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر