حالت Dark Mode مایکروسافت آفیس برای سیستم عامل macOS Majave عرضه شد

رسانه کلیک - حالت Dark Mode مایکروسافت آفیس در اختیار کاربران سیستم عامل macOS Majave قرار گرفت. این ویژگی باعث کاهش آسیب چشم در شرایط نوری ضعیف می شود.

حالت Dark Mode مایکروسافت آفیس برای سیستم عامل macOS Majave عرضه شد

در ماه اکتبر سال جاری میلادی شاهد عرضه حالت دارک مود مایکروسافت آفیس در سیستم عامل macOS Mojave برای اعضای اینسایدر بودیم. همانطور که مایکروسافت در گذشته اعلام کرده بود، این قابلیت به صورت گسترده در اختیار مشترکین آفیس 365 قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات جدیدی که توسط مایکروسافت در فضای مجازی منتشر شده، شماره ورژن این نرم افزار پس از آپدیت به 16.20.0 (بیلد 18120801) ارتقا پیدا می کند.

اپل در ماه ژوئن با معرفی سیستم عامل macOS 10.14 Mojave، خبر از پشتیبانی آن از حالت تاریک داد. کاربران با دریافت جدیدترین بروزرسانی مایکروسافت آفیس، Dark Mode را در رابط کاربری برنامه های ورد، اکسل، پاورپوینت و اوت لوک تجربه می کنند.

علاوه بر اضافه شدن حالت تاریک، هر یک از این برنامه ها آپدیت های جداگانه ای را دریافت کرده اند. برای مثال ورد از این پس فونت های یکسانی در تمام کامپیوترهای اپل خواهد داشت.

آپدیت پاورپوینت قابلیت جدیدی را به این برنامه اضافه می کند که بر اساس آن، کاربران می توانند تصاویر گرفته شده با آیفون را به اسلایدهای خود اضافه کنند. کاربران برای این ویژگی باید از ابزار Continuity Camera اپل استفاده کنند.

در نرم افزار اوت لوک شاهد اضافه شدن قابلیت جدیدی هستیم که با استفاده از آن، کاربران قادر به اشتراک گذاری تقویم هستند و همچنین از ارسال جلسات برای دیگر شرکت کنندگان جلوگیری می شود. مشکلات امنیتی برنامه های اکسل و پاورپوینت با دریافت این آپدیت رفع می شود.

اپل با اضافه کردن حالت تاریک به سیستم عامل macOS Mojave ، توسعه دهندگان را به تغییر در برنامه های خود ترغیب کرد. سال آینده میلادی مرورگر کروم به این ویژگی مجهز می شود ( حالت Dark Mode سال آینده به مرورگر کروم سیستم عامل macOS اضافه می شود ).

ارسال نظر