شایعه: سازنده بازی H1Z1 حدود 70 نفر از کارمندانش را تعدیل کرده است

رسانه کلیک - در‌ حالی که بیشتر استودیو‌های بازیسازی برای شروعی قدرتمند در سال جدید میلادی آماده می‌شوند، ظاهرا اوضاع در استودیو دی‌برک چندان هم رو به سامان نیست.

شایعه: سازنده بازی H1Z1 حدود 70 نفر از کارمندانش را تعدیل کرده است

اگر استودیو دی‌برک (Daybreak Studio) را نمی‌شناسید، لازم به ذکر است که این استودیو بازی‌های شناخته شده و محبوبی همچون PlanetSide 2، DC Universe Online و بازی H1Z1 در کارنامه خود دارد. البته از سال 1997 میلادی تا سه سال پیش همه این استودیو را با نام سونی آنلاین اینترتینمنت (Sony Online Entertainment) می‌شناختند اما در سال 2015 این استودیو واگذار شد و نام آن به Daybreak Game Company تغییر یافت.

متاسفانه این روزها اخبار خوشی از این استودیوی آمریکایی به گوش نمی‌رسد. ظاهرا نبود ثبات در عرصه بازی‌های ویدیویی گریبان‌گیر Daybreak Studio شده است چرا که طبق برخی از شایعات، این استودیو اخیرا 70 نفر از کارمندان خودش را اخراج کرده است.

قضیه از آن‌جایی شروع شد که آقای جان اسمدلی رییس سابق سونی آنلاین اینترتینمنت طی یک توییت به ضعف مدیریتی استودیو دی‌برک اشاره کرد و نوشت:

از شنیدن خبر تعدیل نیرو در دی‌برک بسیار ناراحت و متاسف شدم. آن‌ها انسان‌های خوبی بودند و اگر همه چیز خوب پیش می‌رفت، حداقل باید 10 سال دیگر در آن جا کار می‌کردند.

این خبر توسط وب‌سایت Variety منتشر شده است. پس از نشر این شایعه، بسیاری از استودیو دی‌برک خواهان توضیح شدند که این استودیو در پاسخ متن زیر را منتشر کرد:

ما بهینه‌سازی ساختار خود را آغاز کرده ایم تا از این که برای کسب موفقیت در سال آینده بهترین موقعیت را خواهیم داشت، مطمئن شویم. بر مبنای همین سعی و تلاش‌ها مجبور شدیم کمی تغییرات در سازمان‌مان به وجود بیاوریم و ما هر کاری خواهیم کرد تا از کسانی که در سخت‌ترین روزها کنار ما بودند، حمایت کنیم. همان طور که می‌بینید ما برای بهبود کارآیی و صرفه جویی در همه منابع این تلاش‌ها را انجام می‌دهیم؛ ما همچنان بر روی بازی‌های فعلی و عناوین آینده خود تمرکز کرده ایم.

با این اظهارات به نوعی تایید شده است که استودیو دی‌برک تعدیل نیرو داشته است اما تعداد آن مشخص نیست. همان طور که گفته شد، این که 70 تن از کارمندان این استودیو اخراج شده اند، فعلا در حد یک شایعه است و به هیچ عنوان منبع رسمی آن را تایید و یا حتی تکذیب نکرده است.

ارسال نظر