خرید استودیو‌ها توسط مایکروسافت همچنان ادامه خواهد داشت

رسانه کلیک - چند ماهی است که خرید استودیو‌ها توسط مایکروسافت به یک خبر تکراری برای علاقه‌مندان تبدیل شده است و این طور که از شواهد پیداست، مایکروسافت به این روند ادامه خواهد داد.

خرید استودیو‌ها توسط مایکروسافت همچنان ادامه خواهد داشت

در مراسم E3 2018 بود که مایکروسافت وعده داد در سال جاری اقدام به خرید 5 استودیوی بازیسازی خواهد کرد. البته چندی بعد فیل اسپنسر، رییس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت به این روند ادامه خواهد داد و به این تعداد استودیو بسنده نخواهد کرد. خرید دو استودیوی سرشناس ابسیدین اینترتینمنت و اینکسایل اینترتینمنت توسط مایکروسافت خیلی زود حرف‌های فیل اسپنسر را ثابت کرد.

بر اساس آخرین شایعات مطرح شده، به نظر می‌رسد طمع مایکروسافت به پایان نرسیده است و همچنان خرید استودیو‌ها توسط مایکروسافت ادامه خواهد داشت.

اگر Klobrille را در توییتر بشناسید، حتما می‌دانید که بسیاری از پیش‌بینی‌ها و شایعه‌های مطرح شده توسط این کاربر به حقیقت پیوسته است؛ مانند ساخت بازی Fable 4 که پیش از معرفی آن توسط مایکروسافت، Klobrille از ساخت آن در توییتر اطلاع داده بود. حالا هم این کاربر در آخرین توییت خود اظهار کرده است که خرید استودیو‌های بازیسازی توسط مایکروسافت همچنان ادامه خواهد داشت.

بسیار خب! بیایید در مورد فیل در اتاق (مسئله اصلی) صحبت کنیم. رشد و پیشرفت مایکروسافت استودیو هنوز تمام نشده است. آن‌ها در حال صحبت و مذاکره با چندین استودیوی بزرگ و کوچک هستند که نام برخی از این استودیو‌ها می‌تواند باعث تعجب بسیاری شود. برای صحبت در این مورد هنوز زود است ولی مایکروسافت این روند را در سال 2019 ادامه خواهد داد.

با توجه به این که سونی اعلام کرده در E3 2019 حضور نخواهد داشت، شاید مایکروسافت هم این فرصت را غنیمت شمرده تا با سرمایه‌گذاری سنگینی بازار را در یکی دو سال آتی تحت سلطه‌ی خود درآورد. از طرفی دیگر هم این احتمال وجود دارد که مایکروسافت درس عبرت گرفته و قصد دارد تا برای ایکس‌باکس جدید، شروع طوفانی را داشته باشد.

به هر حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم واکنش مایکروسافت نسبت به این شایعات چه خواهد بود.

ارسال نظر