تصاویر طرح اولیه کنسول پلی‌‌ استیشن 5 لو رفت!

رسانه کلیک - وب‌سایت معروف روسی Rozetked به‌تازگی تصاویری از طرح اولیه کنسول پلی‌‌ استیشن 5 را با علاقه‌مندان و طرفداران شرکت سونی به اشتراک گذاشته است!

تصاویر طرح اولیه کنسول پلی‌‌ استیشن 5 لو رفت!

شواهد امر گویای این موضوع است که زمان زیادی تا پایان چرخه عمر کنسول‌های نسل هشتم باقی نمانده و هر دو شرکت بزرگ مایکروسافت و سونی در سکوت خبری روی توسعه و ساخت کنسول‌های نسل بعدی فعالیت می‌کنند و در طرف دیگر، روزانه گزارش‌ها و گمانه‌ زنی‌های مختلفی از زمان معرفی و عرضه این دو دستگاه مورد انتظار به گوش می‌رسد.

در همین رابطه، بسیاری از تحلیل‌گران از جمله آقای «مت پیسکاتلا»، یکی از اعضای گروه NPD، بر این باورند که دو کنسول پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس اسکارلت در سال آینده میلادی معرفی می‌شود و نهایتا در سال میلادی 2020 توسط مایکروسافت و سونی روانه بازار خواهد شد.

در حالی که عرضه دو کنسول پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس اسکارلت تا پیش از سال میلادی 2020 کمی بعید و غیرمنطقی به‌نظر می‌رسد، اما در پی انتشار گزارش تحلیل‌گران، شایعه عرضه زودهنگام کنسول‌های نسل نهم بار دیگر قوت گرفت و چندی پیش یک وب‌سایت معروف روسی به نام Rozetked به طور غیرمنتظره تصاویری از طرح اولیه کنسول پلی‌‌ استیشن 5 را فاش کرد.

وب‌سایت تکنولوژی روسی Rozetked که در گذشته هم سابقه درخشانی از افشای تصاویر و اطلاعات از محصولات معرفی نشده را در کارنامه خود دارد، در کنار انتشار تصاویری از طرح اولیه کنسول پلی‌‌استیشن 5 و الگوی طراحی آن، اعلام کرد که شخصا به این دستگاه دسترسی ندارد و تصاویر منتشر شده را از طریق منابع ناشناسی دریافت کرده است.

به علاوه، این وب‌سایت در ادامه اشاره کرد که این تصاویر صرفا طرح اولیه کنسول پلی‌‌ استیشن 5 را نشان می دهد و ممکن است شکل ظاهری و فیزیکی مدل نهایی این دستگاه متفاوت‌تر از این تصاویر باشد و شرکت سونی چندین بار شکل و ابعاد دستگاه را تا عرضه مدل نهایی آن تغییر دهد.

با توجه به ادعای این منبع روسی، به‌نظر می‌رسد که کنسول پلی‌استیشن 5 در حال حاضر به صورت Bootloader (در حالت بوت) اجرا می شود و شرکت سونی هنوز هیچ فریموری روی دستگاه نصب نکرده است. همچنین، ظاهرا این دستگاه از کنترلر رسمی کنسول پلی‌استیشن 4 نیز پشتیبانی می‌کند.

در طرف دیگر، این منبع هیچ اشاره‌ای به امکان اجرای بازی‌های ویدیویی کنسول PS4 روی کنسول نسل نهم ‌پلی‌استیشن نکرده است و هنوز مشخص نیست که بازیکنان و کاربران بدون دریافت به‌روزرسان و پرداخت هیچ مبلغی قادر به تجربه عناوین نسل هشتم روی کنسول بعدی شرکت سونی خواهند بود یا خیر!

البته، نباید فراموش کرد که افشای تصاویر طرح‌های اولیه هر گجت موضوع جدید و عجیبی در صنعت تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی نیست، به طوری که در زمان معرفی نسل هشتم کنسول‌ها نیز شاهد انتشار تصاویر مختلفی از دو کنسول پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان بودیم و اغلب این پروتوتایپ‌ها در حد یک شایعه باقی ماندند و شکل نهایی این دو دستگاه کاملا با تصاویر لو رفته متفاوت بود.

در هر صورت، بهتر است بدانید که شرکت ژاپنی سونی بر خلاف سنت 24 ساله خود، برای اولین بار در بزرگ‌ترین رویداد حوزه بازی‌های ویدیویی به نام E3 2019 حضور ندارد و هیچ کنفرانس مطبوعاتی را در این بازه زمانی برگزار نخواهد کرد. ( شرکت سونی در مراسم E3 2019 حضور ندارد )

بدین ترتیب، انتظار می‌رود که این شرکت سرشناس ژاپنی برنامه‌های بزرگ‌تر و فراتر از معرفی عناوین ویدیویی جدید را برای سال آینده در نظر گرفته و چه بسا در جریان رویداد انحصاری خود از جمله «پلی‌استیشن اکسپرینس» (Playstation Experience) سال میلادی 2019 شاهد رونمایی رسمی از کنسول نسل نهم ‌پلی‌استیشن به نام PS5 باشیم.

به‌روزرسانی خبر:

وب‌سایت Rozetked دقایقی پیش رسما اعلام کرد که تمامی تصاویر فاش شده از طرح اولیه کنسول پلی‌‌ استیشن 5 تقلبی هستند و طرح اولیه این دستگاه هیچ شباهتی با این پروتوتایپ‌ها ندارد. به علاوه، تصویر لو رفته از حالت Bootloader (در حالت بوت) دستگاه نیز صحت ندارد.

ارسال نظر