مایکروسافت به دنبال خرید استودیوی IO Interactive است!

رسانه کلیک - بر اساس تازه ترین گزارش ها، به نظر می رسد شرکت بزرگ مایکروسافت قصد خرید استودیوی IO Interactive را در سر دارد تا به مشکل کمبود بازی های انحصاری کنسول ایکس باکس خاتمه دهد.

مایکروسافت به دنبال خرید استودیوی IO Interactive است!

در حالی که شرکت مایکروسافت در نسل هشتم کنسول خود با مشکلات کمبود بازی های قدرتمند انحصاری دست و پنجه نرم می کند و این موضوع نارضایتی بازیکنان و حتی طرفداران ردموندی ها را نیز به همراه داشته است، لیکن این شرکت در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در رویداد بزرگ E3 2018 رسما از خرید و تاسیس چندین استودیوی بازی سازی جدید خبر داد.

در همین رابطه، چندی پیش بود که ردموندی ها با تاسیس استودیوی بازی سازی خود به نام The Initiative، از افراد تاثیرگذار صنعت بازی های ویدیویی دعوت به عمل آوردند، به طوری که در حال حاضر آقای دارل گالگر (Darrel Gallagher)، مدیر ارشد سابق شرکت کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics)، به عنوان مدیر این استودیو انتخاب شده و در طی هفته گذشته نیز، آقای درو ماری، خالق دو بازی محبوب Resistance و Sunset Overdrive، پس از ترک استودیوی «اینسامنیاک گیمز» به جمع کارمندان این استودیوی شرکت مایکروسافت ملحق شد.

حال، آقای کلوبریل (Klobrille) که در گذشته اطلاعات و جزئیاتی در رابطه با برنامه های بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت فاش کرده است، به تازگی ادعا کرد که ردموندی ها در نظر دارند استودیوی سازنده مجموعه هیجان انگیز Hitman یعنی « آی‌ او اینتراکتیو » (IO Interactive) را به طور کامل خریداری کنند و به نوعی سری پرمخاطب هیتمن را به انحصار کنسول های ایکس باکس دربیاورند.

هرچند، آقای کلوبریل در میان صحبت های خود به عبارت «در نظر داشتن» تاکید بسیاری کرده است. وی بر این باور است که مایکروسافت صرفا قصد خرید استودیوی نام برده را دارد و هنوز هیچ تصمیم قطعی مبنی بر انجام این کار نگرفته است. بدین خاطر، ممکن است که این استودیو هرگز و هرگز توسط مایکروسافت خریداری نشود.

وی در این خصوص می گوید:

در نظر داشتن؛ عبارتی است که شاید به حقیقت بپیوندد و در طرف دیگر، شاید هم به هیچ عنوان به مرحله انجام نرسد. از این رو، خرید استودیوی IO Interactive توسط شرکت نامدار مایکروسافت صرفا در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب، لطفا از هم اکنون اقدام به ساخت و انتشار فیلم 12 دقیقه ای مبنی بر تایید خرید استودیوی IO Interactive توسط شرکت مایکروسافت از سوی بنده در شبکه یوتیوب نکنید. من تنها تایید می کنم که مایکروسافت در نظر دارد که این استودیوی بازی سازی را خریداری کند. این یک شروع جدیدی به شمار می رود.

اگرچه شرکت مایکروسافت هیچ واکنشی نسبت به این ادعا از خود نشان نداده و صحبت های آقای کلوبریل همچنان در حد یک شایعه و گزاش باقی می ماند، اما خرید استودیوی IO Interactive توسط ردموندی ها کار عجیب و دور از انتظاری نیست، چرا که این استودیوی بازی سازی در گذشته بارها و بارها شرکت ناشر محصولات خود از جمله سری «هیتمن» را تغییر داده و در صورت فروش حق امتیاز خود به مایکروسافت، از این پس زیر سایه یکی از قدرتمندترین و بزرگ ترین شرکت های ناشر بازی های ویدیویی فعالیت می کند.

با این حال، به نظر می رسد که مایکروسافت برنامه های زیادی را برای نسل نهم کنسول ایکس باکس در نظر دارد و با خرید و تاسیس چندین استودیوی بازی سازی، به دنبال عرضه بهترین عناوین ویدیویی انحصاری برای کنسول نسل بعدی خود است تا از همان شروع نسل، بدون هیچ عیب و ایرادی در رقابت سخت با شرکت سونی حاضر شود.

گفتنی است؛ تازه ترین اثر ویدیویی استودیوی IO Interactive تحت عنوان Hitman 2 در روز سه شنبه بیست و دوم آبان ماه سال جاری (سیزدهم نوامبر سال میلادی 2018) توسط شرکت برادران وارنر بر روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد و توانست بازخوردهای مثبتی از منتقدان و بازیکنان دریافت کند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با خرید استودیوی IO Interactive توسط شرکت سرشناس مایکروسافت چیست؟ به نظر شما، آیا ردموندی ها به دنبال تصاحب مجموعه پرطرفدار و قدیمی «هیتمن» هستند؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر