با پرفروش ترین بازی های انحصاری تاریخ آشنا شوید!

رسانه کلیک - موسسه آماری NPD به تازگی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های انحصاری تاریخ را منتشر کرده که این گزارش نشان از موفقیت و پیروزی شرکت ژاپنی نینتندو می دهد.

با پرفروش ترین بازی های انحصاری تاریخ آشنا شوید!

اهمیت بازی های انحصاری و تاثیر آن ها روی عملکرد و فروش یک کنسول بر هیچکس پوشیده و پنهان نیست. موضوعی که به دلیل عدم توجه کامل شرکت مایکروسافت در نسل هشتم مشکلاتی را برای کنسول ایکس باکس وان به همراه آورد و منجر به شکست این دستگاه در برابر کنسول شرکت سونی یعنی پلی استیشن 4 شد.

از این رو، با تمام جرات می توان گفت که عملکرد بازی های انحصاری نقش مهمی در موفقیت و یا عدم موفقیت یک کنسول دارند و جزو موارد برجسته و پراهمیت صنعت بازی های ویدیویی به شمار می رود. بدین خاطر، اغلب شرکت های بازی سازی همچون سونی، مایکروسافت و نینتندو هر ساله عناوین ویدیویی انحصاری متعددی روی کنسول های بازی خود منتشر می کنند که جدا از جذب طرفداران و بازیکنان فراوان، نتایج رضایت بخشی هم از حیث فروش بازی و هم از حیث فروش کنسول به دنبال دارد.

در همین رابطه، در سال جاری میلادی سه بازی ویدیویی انحصاری بزرگ و قدرتمندی به نام های Marvel's Spider-Man، فورزا هورایزن 4 و God of War توسط استودیوی های مشهور و شناخته شده دنیا عرضه شد که مورد استقبال بی نظیر بازیکنان و هواداران قرار گرفت. با این حال، به نظر شما کدام یک از بازی های انحصاری جزو پرفروش ترین عناوین ویدیویی انحصاری تاریخ این صنعت برشمرده می شود؟

چندی پیش موسسه تحقیقاتی و آماری NPD که از سال میلادی 1995 وظیفه بررسی و تنظیم گزارش فروش بازی ها، نرم افزارها، سخت افزارها و لوازم جانبی در ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد، پس از انتشار بازی های پرفروش دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 ، حال این بار فهرست پرفروش ترین بازی های انحصاری تاریخ (از سال میلادی 1995 تا به امروز) را با بازیکنان و علاقه مندان به اشتراک گذاشته که بر خلاف انتظار، شرکت نینتندو با تمام قدرت در نبرد فروش بازی های انحصاری پیروز شده و صد درصد سهم بازار ده بازی انحصاری پرفروش تاریخ را به خود اختصاص داده است.

در حالی که همواره دو شرکت مایکروسافت و سونی در تیتر اول رسانه ها قرار دارند و شرکت نینتندو در سکوت خبری به فعالیت های خود ادامه می دهد، لیکن در بحث پرفروش ترین بازی های انحصاری تاریخ این شرکت ژاپنی نینتندو است که به لطف عرضه موفق سه کنسول Wii، Nintendo 64 و DS در این رقابت سخت پیروز شده و با افتخار به عنوان شرکت ناشر ده بازی پرفروش انحصاری تاریخ صنعت عناوین ویدیویی شناخته می شود.

آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، یکی از اعضای گروه آماری NPD، ساعاتی پیش توییتی را در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود منتشر کرده که در آن به پیروزی همه جانبه شرکت نینتندو اشاره می کند. وی در این خصوص می گوید:

این جدول [10 بازی پرفروش انحصاری] بسیار جالب به نظر می رسد، چرا که تا حدودی به انحصار افتاده است. بررسی پرفروش ترین بازی های انحصاری از سال میلادی 1995 توسط گروه NPD آغاز شد. شکی نیست که وجه مشترکی در میان تمامی این بازی ها به چشم می خورد.

در ادامه می توانید لیست پرفروش ترین بازی های انحصاری تاریخ را مشاهده کنید. گفتنی است که این گزارش بر اساس فروش دلاری عناوین ویدیویی تهیه شده و تحلیل گران فروش دیجیتالی بازی ها را در نظر نگرفته اند.

  1. Wii Fit
  2. Wii Play
  3. Mario Kart Wii
  4. Wii Fit Plus
  5. New Super Mario Bros. Wii
  6. New Super Mario Bros (DS)
  7. Mario Kart DS
  8. Super Mario 64
  9. Super Smash Bros. Brawl
  10. Wii Sports Resort

هرچند، از آنجا که سه کنسول Wii، Nintendo 64 و DS جزو پرفروش ترین کنسول های تاریخ نیز به حساب می آیند، بدیهی است که به دلیل تعداد کاربران زیاد، عناوین ویدیویی انحصاری آن ها نیز فروش بیشتری را تجربه می کنند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های انحصاری تاریخ و عملکرد عالی شرکت نینتندو چیست؟ به نظر شما، آیا این فهرست با گذشت زمان تغییر می کند و بازی های موفق و پرطرفدار دو شرکت مایکروسافت و سونی نیز در این جدول حضور می یابند؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر