شرکت سونی در مراسم E3 2019 حضور ندارد!

رسانه کلیک - ساعاتی پیش موسسه ESA، مسئول برگزاری رویداد E3، رسما اعلام کرد که شرکت سونی در مراسم E3 2019 حضور ندارد و این شرکت هیچ کنفرانسی را طی این نمایشگاه برگزار نمی کند.

شرکت سونی در مراسم E3 2019 حضور ندارد!

بدون هیچ شک و تردیدی، نمایشگاه E3 یکی از مهم ترین و بزرگ ترین رویدادهای حوزه بازی های ویدیویی به شمار می رود که هر ساله در اواخر فصل بهار توسط گروه و موسسه ESA و با حضور پررنگ شرکت های مطرح و مشهور بازی سازی دنیا برگزار می شود. هرچند، این رویداد دیگر آن حال و هوای قبلی خود را از دست داده و به خاطر برگزاری مراسم های متعدد و انحصاری مختلف توسط شرکت ها، هم اکنون از حساسیت پایین تری برخوردار است، اما باز هم حضور شرکت هایی همچون مایکروسافت، الکترونیک آرتز، نینتندو و اسکوئر انیکس باعث شده تا مراسم E3 کماکان مکان و زمان مناسبی برای معرفی دستاوردها، محصولات و بازی های ویدیویی جدید باشد.

در حال حاضر، بیش از هفت ماه به برگزاری رویداد E3 سال آینده میلادی باقی مانده است و شرکت های بازی سازی بزرگ از هم اکنون خود را برای برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی جذاب و مهیج در جریان این مراسم آماده می کنند.

در این میان، به نظر می رسد که سال میلادی پیش رو سال خوبی برای طرفداران دو آتیشه شرکت سونی و کاربران کنسول های پلی استیشن 4 نیست چرا که سونی بر خلاف سال های گذشته، در رویداد E3 2019 شرکت نمی کند و هیچ برنامه ای برای برگزاری کنفرانس اختصاصی خود طی این رویداد مهم ندارد.

به طور دقیق تر، چندی پیش موسسه ESA، مسئول برگزاری رویداد E3، فهرست اسامی شرکت ها و گروه های حاضر در مراسم E3 سال آینده میلادی را منتشر کرد که بر خلاف تصور و انتظار، نام شرکت سونی در این لیست به چشم نمی خورد.

در پی انتشار فهرست اسامی شرکت کنندگان مراسم E3 2019، وب سایت معتبر و معروف «گیم اینفورمر» (Game Informer) به سرعت گفت و گویی را با مسئولان بخش سرگرمی های تعاملی سونی ترتیب داد که این شرکت ژاپنی در جریان تازه ترین مصاحبه خود رسما تایید کرد که هیچ برنامه ای برای شرکت در رویداد E3 سال آینده میلادی ندارد و طرفداران و بازیکنان منتظر برگزاری کنفرانس مطبوعاتی سونی در این رویداد نباشند.

در جریان این گفت و گو، اگرچه سونی به دلایل اصلی عدم حضور و شرکت در مراسم بزرگ E3 سال آینده میلادی اشاره کرد، اما صحبت ها و دلایل ارائه این شرکت ژاپنی چندان روشن و شفاف نیست، به طوری که سونی در ابتدا از رشد و پشرفت روز افزون صنعت تکنولوژی سخن گفت که ارتباط چندانی مراسم E3 ندارد.

این شرکت در گفت و گوی خود با وب سایت گیم اینفورمر اظهار داشت که با توجه به پیشرفت و دستاوردهای صنعت تکنولوژی، سونی همواره با به کارگیری روش های نوین در راستای ایجاد فرصت های جدید برای ارائه بهترین تجربه ممکن از عناوین ویدیویی به بازیکنان و گیمرها تلاش می کند و بدین خاطر است که رویداد E3 2019 بدون شرکت سونی برگزار خواهد شد.

در ادامه، با وجود عدم حضور سونی در مراسم E3 2019 و تایید این خبر توسط منابع رسمی، لیکن مدیران این شرکت طی بیانیه ای رسما اعلام کردند که در یک زمان و مکان مناسب، رویدادی اختصاصی و انحصاری خود را برگزار خواهند کرد که در جریان این مراسم، بازیکنان و طرفداران با برنامه های آتی سونی آشنا می شوند. متاسفانه، هنوز جزئیاتی در خصوص تاریخ، محل و حتی نام این نمایشگاه از سوی سونی ارائه نشده است.

شرکت سونی در این خصوص می گوید:

همان طور که صنعت تکنولوژی پیشرفت کرده است، شرکت سونی هم در همین راستا به دنبال ایجاد فرصت های جدیدی است تا کاربران و جامعه بازیکنان خود را درگیر کند. طرفداران و هواداران پلی استیشن برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و ما همواره در نظر داریم که با ایجاد امکانات و قابلیت های جدید و متنوع، تجربه لذت بخشی را برای آن ها به ارمغان بیاوریم و رضایت آن ها را جلب کنیم. در نتیجه، ما تصمیم گرفتیم که سونی در مراسم E3 2019 حضور نداشته باشد. در عوض، ما به دنبال کشف راه تازه تری هستیم که به کمک آن بتوانیم به طور صمیمانه و نزدیک تر با مخاطبان، کاربران و طرفداران ارتباط برقرار کنیم و برنامه های آتی خود در سال میلادی 2019 را با آن ها به اشتراک بگذاریم. ما بی صبرانه منتظر هستیم که اطلاعات و جزئیات بیشتری را در این زمینه ارائه کنیم.

با عنایت به این مصاحبه، می توان صحبت های شرکت سونی را به طرز دیگری برداشت کرد که برای بسیاری از بازیکنان و طرفداران کنسول های پلی استیشن خوشایند به نظر رسد. به بیان ساده تر، اشاره سونی به رشد و پیشرفت روز به روز صنعت تکنولوژی به نوعی می تواند از ساخت کنسول نسل نهم یعنی پلی استیشن 5 خبر دهد.

همچنین، ادامه صحبت های سونی به صحت این حدس و گمانه زنی ها اضافه کرده، به طوری که این شرکت رسما اعلام کرده برای جلب رضایت کاربران و طرفداران خود، همواره راه ها، فرصت ها و صد البته قابلیت های جدیدی را ایجاد می کند.

از این رو، ممکن است که طرح اولیه کنسول پلی استیشن 5 تا زمان برگزاری مراسم E3 سال آینده میلادی آماده نمی شود و شرکت سونی به اجبار رویداد دیگری را صرفا برای رونمایی اولیه این کنسول نسل نهم برگزار کند.

سونی در مراسم E3 2019

به علاوه، طبق نظرسنجی هایی که هر ساله با اتمام رویداد E3 صورت می گیرد، اغلب کنفرانس مطبوعاتی شرکت سونی به عنوان مهیج ترین و جذاب ترین کنفرانس انتخاب می شود.، بر این اساس، عدم شرکت سونی در مراسم E3 2019 می تواند روی تعداد شرکت کنندگان، تماشاگران و حتی کیفیت این رویداد مهم تاثیر بگذارد که نتایج چندان خوبی را به دنبال ندارد.

بهتر است بدانید؛ از زمان آغاز فعالیت رسمی سونی در حوزه بازی های ویدیویی تا به امروز، این شرکت ژاپنی هر ساله در رویداد E3 نقش پررنگی داشته و همواره از محصولات، دستاوردها و بازی های جدید خود رونمایی کرده است. بدین ترتیب، این اولین باری است که شاهد عدم حضور سونی در مراسم E3 2019 هستیم.

نکته جالب تر اینکه شرکت سونی در سال جاری میلادی قید برگزاری رویداد اختصاصی خود به نام PlayStation Experience را زد و بر خلاف چهار سال قبلی، امسال میزبان این مراسم هیجان انگیز نیستیم. البته، شرکت سونی دلیل عدم برگزاری رویداد «پلی استیشن اکسپرینس» در سال جاری میلادی را پایین بودن تعداد بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 دانست.

به عبارت دیگر، تا به امروز شرکت سونی دو عنوان ویدیویی Dreams و Days Gone را برای عرضه در سال میلادی 2019 برنامه ریزی کرده است. بدیهی است که عرضه دو بازی انحصاری در طول یک سال رقم پایینی برشمرده می شود و انتشار اطلاعات جدید از آن ها نیازی به برگزاری مراسم های بزرگ و پر سر و صدایی ندارد. به همین دلیل، سونی امسال رویداد PSX را برگزار نمی کند.

سونی در مراسم E3 2019

حال، با توجه به عدم برگزاری رویداد PlayStation Experience و همچنین عدم حضور سونی در بزرگ ترین مراسم حوزه بازی های ویدیویی یعنی E3 سال آینده میلادی، تا به این لحظه دو مورد از کنفرانس های رسمی و مهیج این شرکت لغو شده است. از این رو، باید منتظر ماند و دید که سونی چه جایگزینی برای جبران این دو کنفرانس از دست رفته دارد و در چه زمان و مکانی اطلاعات و جزئیاتی در رابطه با برنامه های آتی خود از جمله کنسول پلی استیشن 5 و عناوین ویدیویی انحصاری جدید کنسول پلی استیشن 4 منتشر می کند.

در طرف دیگر، عدم حضور شرکت سونی در مراسم E3 2019 شرایط رقابت را برای شرکت مایکروسافت ساده و آسان تر کرده است و این بار ردموندی بر خلاف همیشه با آرامش بیشتری می توانند کنفرانس مطبوعاتی خود در رویداد بزرگ E3 را برگزار کرده و از دستاوردها و محصولات جدید خود رونمایی کنند.

در همین رابطه، چندی پیش آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت، رسما اعلام کرد که این شرکت طی مراسم E3 2019 محتویات بسیار زیادی را با بازیکنان و طرفداران به اشتراک می گذارد و یکی از بهترین کنفرانس های مطبوعاتی خود را برگزار خواهد کرد که بسیار مهیج و جذاب به نظر خواهد رسید.

به علاوه، شایعه شده که این شرکت به‌زودی مدل بدون دیسک درایو کنسول ایکس باکس وان را راهی بازار می کند که صرفا قادر به اجرای نسخه دیجیتالی بازی های ویدیویی است و در عوض، قیمت آن در مقایسه با قیمت مدل پایه چیزی در حدود 100 دلار کاهش یافته و در سال آینده میلادی به قیمتی برابر با 200 دلار به فروش می رسد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با عدم حضور شرکت سونی در مراسم E3 2019 چیست؟ به نظر شما، آیا این شرکت ژاپنی به دنبال رونمایی اولیه از کنسول نسل نهم خود یعنی پلی استیشن 5 در اواخر سال آینده میلادی است؟ چه دلیل محکمی پشت پرده لغو دو کنفرانس مطبوعاتی سونی وجود دارد؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر