پروژه استارلینک اسپیس ایکس تغییر برنامه داد؛ پرتاب در ارتفاع پایین تر

رسانه کلیک - شرکت SPaceX تغییراتی را در یکی از پروژه های خود ایجاد می کند. پروژه استارلینک اسپیس ایکس در ارتفاع پایین تری چرخش می کند.

پروژه استارلینک اسپیس ایکس تغییر برنامه داد؛ پرتاب در ارتفاع پایین تر

پروژه استارلینک اسپیس ایکس از چند سال پیش در حال توسعه بوده است. شرکت SpaceX قصد دارد با این پروژه از طریق ماهواره ها، در اختیار کاربران اینترنت قرار دهد. در فوریه سال جاری میلادی این کمپانی دو ماهواره را به صورت آزمایشی به فضا پرتاب کرد.

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی The Verge منتشر شده، تغییراتی در برنامه های پروژه استارلینک اسپیس ایکس ایجاد می شود. این کمپانی به تازگی درخواست پرتاب 1584 ماهواره به ارتفاع 550 کیلومتری را به FCC ارسال کرده است. ارتفاع اعلام شده در مقایسه با برنامه های قبلی این شرکت کمتر است.

در اوایل سال جاری میلادی شرکت اسپیس اکس درخواست پرتاب 1600 ماهواره به ارتفاع 1150 کیلومتری را تقدیم FCC کرده بود. با توجه به این موضوع، این شرکت فضایی علاوه بر کاهش تعداد ماهواره ها، تصمیم گرفته آن ها را در ارتفاع کمتری از سطح زمین نیز قرار دهد.

پروژه استارلینک اسپیس ایکس

کاهش ارتفاع چرخش ماهواره ها مزایایی را به همراه دارد. زمانی که عمر مفید یک ماهواره به پایان برسد، گرانش زمین می تواند آن را سریع تر وارد جو کرده و آن را نابود کند. این موضوع به معنای آن است که احتمال برخورد این ماهواره ها با ماهواره های فعال در فضا به شدت کاهش پیدا می کند. در کنار این مزیت ها، باید به این نکته اشاره کرد که این ماهواره ها برای گردش در دور زمین به انرژی بیشتری نیاز دارند چرا که باید به گرانش غلبه کنند.

تعداد بالایی از ماهواره های پروژه استارلینک اسپیس ایکس در اوایل سال 2019 به فضا پرتاب می شوند. این شرکت قصد دارد تا سال 2024 تعداد 4425 ماهواره را به فضا پرتاب کند. برای بررسی تاثیر پروژه استارلینک اسپیس ایکس روی کیفیت اینترنت در سراسر جهان، باید تا عملی شدن آن صبر کنیم.

ارسال نظر