منتظر بازی Warcraft 4 نباشید!

رسانه کلیک - تهیه کننده ارشد بلیزارد در تازه ترین مصاحبه خود با «گیم اسپات» رسما اعلام کرد که شرکت بلیزارد هیچ برنامه ای برای ساخت بازی Warcraft 4 ندارد.

منتظر بازی Warcraft 4 نباشید!

بر هیچکس پوشیده نیست که شرکت «بلیزارد انترتینمنت» (Blizzard Entertainment) یکی از بهترین، باتجربه ترین و قدیمی ترین شرکت های بازی سازی جهان به شمار می رود که همواره به ساخت آثار ویدیویی جذاب و قدرتمند چند نفره و پشتیبانی طولانی مدت از محصولات خود مشهور است. با این حال، چند وقتی است که این شرکت سرشناس از سبک منحصر به فرد بازی های قدیمی خود فاصله گرفته و بیشتر به ساخت و توسعه بازی های نقش آفرینی و MMO روی آورده که این موضوع برای همه بازیکنان و طرفداران دو آتیشه مجموعه Warcraft چندان رضایت بخش نیست.

در طرف دیگر، عملکرد ضعیف بلیزارد انترتینمنت تنها به این مورد محدود نشده و این شرکت در جریان رویداد BlizzCon سال جاری میلادی از بازی مورد انتظار و پرطرفدار Diablo 4 نیز رونمایی نکرد و در عوض به معرفی نسخه موبایل بازی Diablo: Immortal پرداخت. این در حالی است که کلیه شایعه ها و گزارش ها به معرفی نسخه چهارم بازی دیابلو در جریان رویداد مذکور اشاره می کردند و به دلیل عدم تحقق آن، تقریبا همه طرفداران و هواداران مجموعه «دیابلو» از شرکت بلیزارد ناامید شدند.

با این حال، چیزی در حدود شانزده سال از عرضه آخرین نسخه مجموعه «وارکرافت» تحت عنوان Warcraft III: Reign of Chaos می گذرد و بسیاری از بازیکنان و کاربران در این مدت در انتظار ساخت دنباله این مجموعه و ادامه روایت داستان جذاب و درگیر کننده آن هستند که ظاهرا این امر فقط و فقط با توسعه بازی Warcraft 4 محقق می شود.

بازی Warcraft 4

در پی این موضوع، چندی پیش وب سایت معروف و معتبر «گیم اسپات» (GameSpot) گفت و گویی را با آقای «پت استیل ول» (Pete Stilwell)، تهیه کننده ارشد شرکت بلیزارد، ترتیب داد که در جریان آن، صحبت هایی در رابطه با نسخه چهارم مجموعه وارکرافت و اولیت اصلی شرکت بلیزارد انترتینمنت به میان زده شد. در این مصاحبه، آقای پت استیل ول به صراحت اعلام کرد که شرکت بلیزارد در حال حاضر هیچ برنامه ای برای ساخت و توسعه بازی Warcraft 4 ندارد و بازی Warcraft III: Reforged اولیت اصلی بلیزارد است.

وی در جواب به سوال وب سایت گیم اسپات مبنی بر ساخت دنباله مجموعه وارکرافت از ارائه پاسخ روشن خودداری کرد، لیکن وی در ادامه توضیح داد که اولیت کنونی شرکت بلیزارد، بازی Warcraft III: Reforged بوده و هنوز هیچ تصمیمی برای ساخت و عرضه بازی وارکرافت 4 در نظر گرفته نشده است.

آقای پت استیل ول در این گفت و گو اعلام کرد:

من منظورم این است که نمی توانم در حال حاضر به طور قطعی در این خصوص صحبت کنم، اما در حال حاضر ما هیچ برنامه ای برای ساخت و توسعه بازی Warcraft 4 نداریم. به نظر من، هم اکنون اولیت اصلی و اول ما بازی Warcraft III: Reforged است.

در هر صورت، صحبت های آقای پت استیل ول چندان تعجب برانگیز نیست، چرا که به نظر می رسد مجموعه وارکرافت جای خود را به سری World of Warcraft داده و این سری همچنان در دهه قبلی خود به سر می برد. به عبارتی، زمانی که بازی World of Warcraft برای اولین بار در سال میلادی 2004 منتشر شد، به دلیل ارائه گیم پلی جذاب با محوریت نقش آفرینی و MMO، مورد توجه بازیکنان و طرفداران زیادی قرار گرفت که این همین موضوع باعث شد تا شرکت بلیزارد کماکان روی ساخت بازی های MMO متمرکز شود و به گسترش مجموعه «ورلد آو وارکرافت» بپردازند.

ناگفته نماند؛ چند روز پیش بود که شرکت بلیزارد انترتینمنت در جریان رویداد BlizzCon سال جاری میلادی از نسخه ریمستر و بازسازی شده عنوان Warcraft 3 به نام Warcraft 3: Reforged رونمایی کرد که می تواند نشانه خوبی از احیای دوباره سری وارکرافت توسط شرکت بلیزارد انترتینمنت باشد.

در حالی که هم اکنون هیچ برنامه ای برای ساخت و توسعه بازی Warcraft 4 وجود ندارد، اما بازیکنان و هواداران سری وارکرافت و عناوین ویدیویی شرکت بلیزارد انترتینمنت سال آینده پرباری را در پیش دارند. به طور دقیق تر، بازی ویدیویی World of Warcraft: Battle for Azeroth اولین به‌روزرسانی و بسته الحاقی خود را تحت عنوان Tides of Vengeance در روز سه شنبه بیستم آذر ماه 97 (یازدهم ماه دسامبر سال جاری میلادی) دریافت می کند.

جدا از بسته الحاقی مذکور، سرورهای بازی World of Warcraft Classic که تجربه عالی و هیجان انگیزی از اولین نسخه مجموعه ورلد آو وارکرافت را برای بازیکنان و علاقه مندان به ارمغان می آورد، در تاریخ نامشخصی از فصل تابستان سال آینده میلادی (2019) فعال می شود.

به علاوه، نسخه ریمستر و بازسازی شده بازی «وارکرافت 3» یا همان Warcraft 3: Reforged نیز برای عرضه در سال آینده میلادی برنامه ریزی شده است. متاسفانه، شرکت بلیزارد انترتینمنت تا به امروز زمان دقیق انتشار این عنوان ویدیویی مورد انتظار را مشخص نکرده است.

حال، دیدگاه شما در رابطه با بازی Warcraft 4 چیست؟ به نظر شما، آیا شرکت بلیزارد انترتینمنت دوباره به سری وارکرافت بازمی گردد و طی سال های آینده شاهد عرضه نسخه جدید این مجموعه محبوب و قدیمی خواهیم بود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر