با پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 آشنا شوید

رسانه کلیک - موسسه تحقیقاتی و آماری NPD اخیرا فهرست پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 را بر اساس فروش دلاری منتشر کرد که در آن شاهد صدرنشینی بازی Grand Theft Auto V هستیم.

با پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 آشنا شوید

چرخه عمر کنسول های نسل هشتم یعنی ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 حتی با وجود ساخت و عرضه کنسول های میان نسلی به نام های ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن 4 پرو رو به اتمام است. در این نسل، تمامی سازندگان مشهور و غیر معروف، عناوین ویدیویی متعدد و مختلفی را برای این دو کنسول خلق و منتشر کرده اند که برخی از آن ها خاطرات به یادماندنی را برای بازیکنان و گیمرها رقم زده و به یک اثر ویدیویی محبوب و پرطرفداری تبدیل شده اند.

حال برای آنکه به موفقیت هر یک از این عناوین ویدیویی پی ببریم، قطعا بررسی میزان فروش آن ها می تواند گزینه مناسب و خوبی برای سنجش باشد. در همین رابطه، ساعاتی پیش موسسه تحقیقاتی و آماری NPD که وظیفه بررسی میزان فروش بازی ها در ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد، فهرست کاملی از پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 را در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود با بازیکنان و علاقه مندان به اشتراک گذاشت که این لیست شامل 10 پرفروش ترین کنسول پلی استیشن 4 و 10 بازی پرفروش کنسول ایکس باکس وان می شود.

به گفته گروه آماری NPD، این گزارش بر اساس میزان فروش دلاری بازی ها ارائه شده و شامل فروش دیجیتالی و فیزیکی عناوین ویدیویی می شود. هرچند، به دلیل عدم دسترسی این موسسه تحقیقاتی به اطلاعات فروش دیجیتالی برخی از بازی ها، فروش دیجیتالی آن ها در این گزارش در نظر گرفته نشده است. به عنوان مثال، شرکت مشهور و نامدار «بتسدا» (Bethesda) از ارائه اطلاعات فروش دیجیتالی بازی های خود به گروه NPD خودداری کرده و بدین خاطر این موسسه از احتساب فروش دیجیتالی محصولات این شرکت در گزارش پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 صرف نظر کرده و تنها روی فروش فیزیکی آن ها تمرکز داشته است.

پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4

همان طور که انتظار می رفت، پرفروش ترین و برترین محصول سرگرمی تاریخ یعنی Grand Theft Auto V در رده نخست هر دو گروه پرفروش ترین بازی های کنسول پلی استیشن 4 و پرفروش ترین بازی های کنسول ایکس باکس وان قرار دارد. با این حال، به نظر می رسد «اکتیویژن» موفق ترین شرکت بازی سازی در نسل هشتم کنسول ها است چرا که از میان 10 بازی پرفروش، چهار عنوان ویدیویی مربوط به مجموعه بی نظیر «کالاف دیوتی» می شود و بازی های Call of Duty: WWII، کالاف دیوتی بلک اپس 3، Call of Duty Infinite Warfare و Call of Duty: Advanced Warfare در در رده های بالای جدول پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 به چشم می خورد.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 را بر اساس فروش دلاری مشاهده کنید.

پرفروش ترین بازی های کنسول پلی استیشن 4

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call of Duty: WWII
 3. Call of Duty Black Ops III
 4. Call of Duty Infinite Warfare
 5. NBA 2K18
 6. Battlefield 1
 7. God of War
 8. Star Wars Battlefront
 9. Call of Duty: Advanced Warfare
 10. NBA 2K17

پرفروش ترین بازی های کنسول ایکس باکس وان

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call of Duty: WWII
 3. Call of Duty Black Ops III
 4. Call of Duty Infinite Warfare
 5. Battlefield 1
 6. Star Wars Battlefront
 7. Call of Duty: Advanced Warfare
 8. Halo 5: Guardians
 9. Destiny 2
 10. Fallout 4

همان طور که مشاهده کردید، چهار اثر ویدیویی برتر گروه پرفروش ترین بازی های کنسول پلی استیشن 4 به نام های Grand Theft Auto V، کالاف دیوتی ورلد وار 2، کالاف دیوتی بلک اپس 3 و Call of Duty Infinite Warfare هیچ تفاوتی با چهار عنوان پرفروش کنسول ایکس باکس وان ندارد. به عبارتی، فروش دلاری این چهار عنوان ویدیویی روی دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 به قدری زیاد است که عناوین برتر انحصاری این دو دستگاه توان مقابله و رقابت با آن ها نداشته و تنها یکی از بهترین و موفق ترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 به نام God of War توانسته در این فهرست حضور یابد و جایگاه هفتم جدول را به خود اختصاص دهد.

در طرف دیگر، شرایط برای کنسول ایکس باکس وان نیز یکسان است و در فهرست پرفروش ترین بازی های کنسول ایکس باکس وان فقط و فقط یک بازی موفق انحصاری این دستگاه به نام Halo 5: Guardians به چشم می خورد که به دلیل فروش بالا، محبوبیت و ارائه گیم پلی جذاب و هیجان انگیز، در رده هشتم جدول قرار گرفته است.

نکته قابل توجه این است که بازی پرطرفدار «فالوت 4» بدون احتساب فروش دیجیتالی، فقط و فقط با درآمد دلاری خود از فروش نسخه فیزیکی توانسته به جمع ده بازی پرفروش نسل هشتم و کنسول ایکس باکس وان وارد شود که این موضوع بدون هیچ شک و تردیدی، موفقیت بزرگی برای شرکت پرآوازه بتسدا به شمار می رود.

گفتنی است؛ در این گزارش موسسه تحقیقاتی NPD، میزان فروش دلاری بازی ها از ابتدای نسل هشتم و عرضه کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 تا روز چهاردهم مهر ماه سال 97 (ششم ماه اکتبر سال جاری میلادی) در نظر گرفته است. از این رو، بدیهی است که این گزارش فروش فیزیکی و دیجیتالی دو بازی بزرگ و بی نظیر Call of Duty: Black Ops 4 و Red Dead Redemption 2 را پوشش نمی دهد.

در هر صورت، با توجه به محبوبیت بالای این دو عنوان ویدیویی، گمان می رود که بازی «کالاف دیوتی بلک اپس 4» به دلیل ارائه اولین حالت بتل رویال با سبک خاص خود به نام «بلک اوت» (Blackout)، فروشی بیشتر از فروش نسخه های قبلی خود را تجربه کند. از طرفی، از آنجا که رکوردشکنی بازی Red Dead Redemption 2 از چند روز پیش آغاز شده و این بازی ویدیویی در حال حاضر به عنوان دومین محصول پرفروش و برتر سرگرمی تاریخ شناخته می شود، شکی نیست که این اثر به‌زودی جزو پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 برشمرده می شود.

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های Xbox One و PS4 و صدرنشینی بازی «جی تی ای وی» چیست؟ به نظر شما، با توجه به انتشار بازی های بزرگی نظیر «رد دد ردمپشن 2»، «کالاف دیوتی بلک اپس 4» و «بتلفیلد V»، این فهرست به‌زودی دست خوش تغییراتی می شود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر