پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018

رسانه کلیک - موسسه آماری معروف و معتبر «سوپر دیتا» به تازگی فهرست پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 را منتشر کرد که از عملکرد فوق العاده بازی پرطرفدار Destiny 2 حکایت دارد.

پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018

موسسه و گروه آماری «سوپر دیتا» (Super Data) که وظیفه بررسی عملکرد و فروش بازی های ویدیویی را برعهده دارد، به تازگی فهرستی از پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 منتشر کرده است که این لیست گزارشی از عملکرد 10 بازی پرفروش در هر سه پلتفرم رایانه شخصی، کنسول ها و گوشی های هوشمند ارائه می دهد و در آن شاهد صدرنشینی بی قید و شرط بازی محبوب شرکت اکتیویژن و استودیوی «بانجی» به نام Destiny 2 در گروه کنسول ها هستیم که البته این موفقیت بی علت نبوده و دلایل روشن و مشخصی دارد.

بر اساس گزارش گروه سوپر دیتا، اثر ویدیویی «دستینی 2» با وجود عرضه بازی های مورد انتظاری همچون Marvel's Spider-Man، فیفا 19 و NBA 2K19 در سپتامبر، توانسته جایگاه نخست گروه پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 کنسول ها را به خود اختصاص دهد. از جمله دلایلی که باعث صدرنشینی این بازی ویدیویی شده می توان به انتشار جدیدترین بسته الحاقی آن تحت عنوان Forsaken اشاره کرد.

این بسته گسترش دهنده بزرگ از روز سیزدهم شهریور ماه سال 97 (چهارم ماه سپتامبر) با قیمت 39.99 دلار در دسترس بازیکنان و علاقه مندان قرار گرفت و به خاطر ارائه حالت های جدید بخش چند نفره آنلاین، تجربه جدیدی را برای کاربران رقم زد که در نهایت، فروش نسخه اصلی بازی را تحت تاثیر خود قرار داد.

با این حال، مهم ترین دلیلی که بازی Destiny 2 را به پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 تبدیل کرده، عرضه رایگان آن از طریق سرویس پلی استیشن پلاس است. به طور دقیق تر، در اوایل ماه آگوست امسال، شرکت سونی به طور غیرمنتظره و ناگهانی از انتشار رایگان بازی دستینی 2 در پلی استیشن پلاس خبر داد که خوشحالی اعضای این سرویس را به دنبال داشت. بدین ترتیب، اغلب کاربران و مشترکین سرویس PlayStation Plus در طول ماه سپتامبر نسبت به دریافت بازی Destiny 2 اقدام کردند و تقاضا برای دریافت این اثر ویدیویی در ماه یاد شده بالا رفت.

حال، با توجه به عرضه رایگان عنوان دستینی 2 آن هم به صورت دیجیتالی، به نظر می رسد این موضوع مهم ترین دلیلی است که توانسته اثر ویدیویی شرکت اکتیویژن را به پرفروش ترین بازی ماه سپتامبر تبدیل کند. بنابراین، عدم صدرنشینی بازی مورد انتظار و انحصاری کنسول پلی استیشن 4 یعنی Marvel's Spider-Man در جدول پرفروش ترین بازی های کنسول ها توجیه منطقی دارد.

در گزارش دیگر موسسه آماری سوپر دیتا آمده است که نزدیک به 60 درصد بازیکنان فعال عنوان Destiny 2 در حال تجربه بسته الحاقی Forsaken هستند که رقم قابل توجهی است و می توان به عملکرد مطلوب و رضایت بخش این بسته گسترش دهنده پی برد.

در ادامه، عنوان پرطرفدار Marvel's Spider-Man که جدا از ثبت رکورد سریع ترین فروش در میان تمامی بازی های سال جاری میلادی در بریتانیا، رکورد سریع پرفروش ترین محصول و بازی انحصاری کنسول پلی استیشن 4 و شرکت سونی را از آن خود کرده است، هم اکنون در جایگاه دوم جدول قرار دارد. تازه ترین بازی شبیه ساز فوتبال شرکت نامدار الکترونیک آرتز به نام FIFA 19 هم در ماه نخست انتشار عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و به دلیل فروش بالای نسخه دیجیتالی خود، در جایگاه سوم جدول به چشم می خورد.

به علاوه، نسخه رایگان عنوان محبوب فورت نایت که به نام بتل رویال شناخته می شود، در این ماه نیز مورد توجه بازیکنان و کاربران کنسول ها قرار گرفته و در جایگاه چهارم جدول حضور دارد. هرچند، این بازی در گروه پرفروش ترین بازی های رایانه شخصی هم در جایگاه هشتم جدول قرار دارد.

شاهکار قدیمی استودیوی راک استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V که همواره عضو ثابت فهرست پرفروش ترین بازی های ویدیویی است و وجود آن در میان 10 عنوان پرفروش هفتگی و ماهانه موضوع جدید و تعجب برانگیزی نیست، رده نهم جدول را از آن خود کرده است.

از بازی های پرفروش کنسول ها که بگذریم، عنوان Dungeon Fighter Online در پلتفرم رایانه شخصی سنگ تمام گذشته و بیشترین فروش را در میان بازی های این پلتفرم در ماه سپتامبر به خود اختصاص داده و جایگاه نخست جدول را تصاحب کرده است. دو بازی League of Legends و Crossfire نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته اند.

عناوین ویدیویی محبوب و پرطرفدار World of Warcraft ، پابجی، Monster Hunter: World، حالت بتل رویال فورت نایت، ورلد آف تانکس و Counter-Strike: Global Offensive نیز به ترتیب از رده پنجم الی دهم جدول قرار دارند که این آثار نشان از محبوبیت زیاد بخش چند نفره آنلاین در میان پی سی بازها می دهد.

در نهایت، بازی Honour of Kings به عنوان محبوب ترین اثر ویدیویی گوشی های هوشمند در ماه سپتامبر سال جاری میلادی شناخته می شود. از جمله دیگر بازی های پرفروش پلتفرم گوشی های هوشمند می توان به عناوین ویدیویی QQ Speed و Pokémon GO اشاره کرد که به ترتیب در رده های دوم و سوم جدول جا گرفته اند.

پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018

به علاوه، انتهای گزارش موسسه تحقیقاتی سوپر دیتا نشان می دهد که تمامی بازیکنان و گیمرها (هر سه پلتفرم ذکر شده) در طول این ماه بالغ بر 1.24 میلیارد دلار صرف تهیه و خرید نسخه دیجیتالی بازی های ویدیویی کرده اند که این آمار در مقایسه با خرج 912 میلیون دلاری کاربران در بازه زمانی مشابه سال قبلی، بیش از 35 درصد رشد داشته است.

بر این اساس، به نظر می رسد که با گذشت زمان بازیکنان به سمت خرید نسخه دیجیتالی بازی ها می روند و تقاضا برای خرید نسخه فیزیکی این عناوین ویدیویی کاهش یافته است. این موضوع هم برای سازندگان و هم برای صاحب شبکه ها و پلتفرم های بزرگی همچون استیم، پلی استیشن استور و ایکس باکس لایو خبر خوبی است، چرا که در صورت خرید نسخه دیجیتالی بازی ها، توسعه دهندگان دیگر خود را درگیر مشکلات تهیه دیسک و ارسال آن ها به فروشگاه ها و خرده فروشان نمی کنند و از طرفی هم، بخشی از فروش دیجیتالی بازی ها به صاحب شبکه های نام برده می رسد که برای شرکت های ولو، سونی و مایکروسافت درآمد زیاد و قابل توجهی را به همراه دارد.

در ادامه می توانید لیست کامل پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 به تفکیک سه پلتفرم رایانه شخصی، کنسول ها و گوشی های هوشمند را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این فهرست بر اساس میزان دریافت عناوین ویدیویی طبقه بندی شده و بدین خاطر شاهد حضور بازی های رایگان نیز در این لیست هستیم.

پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 پلتفرم رایانه شخصی:
شامل فروش بازی ها در شبکه های استیم، یوپلی، اوریجین، بتل نت و غیره می شود.
 1. Dungeon Fighter Online
 2. League of Legends
 3. Crossfire
 4. Fantasy Westward Journey Online II
 5. World of Warcraft
 6. PlayerUnknown's Battlegrounds
 7. Monster Hunter: World
 8. Fortnite Battle Royale
 9. World of Tanks
 10. Counter-Strike: Global Offensive
پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 کنسول های بازی:
شامل بازی های کنسول های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ می شود.
 1. Destiny 2
 2. Marvel's Spider-Man
 3. FIFA 19
 4. Fortnite Battle Royale
 5. NBA 2K19
 6. FIFA 18
 7. Call of Duty: WWII
 8. Shadow of the Tomb Raider
 9. Grand Theft Auto V
 10. PlayerUnknown's Battlegrounds
پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 گوشی های هوشمند:
شامل فروش و دریافت بازی ها در فروشگاه های گوگل پلی، اپل استور و غیره می شود.
 1. Honour of Kings
 2. QQ Speed
 3. Pokémon GO
 4. Knives Out
 5. Fantasy Westward Journey
 6. Clash Royale
 7. Fate/Grand Order
 8. Candy Crush Sega
 9. Monster Strike
 10. Clash of Clans

همچنین، لازم به یادآوری است که تخفیف های ویژه جشن هالووین در فروشگاه بزرگ استیم آغاز شده و هم اکنون بهترین فرصت برای تهیه و خرید بازی های ویدیویی پلتفرم رایانه شخصی است. البته، فراموش نکنید که این فروش ویژه فروشگاه استیم از روز دوشنبه هفتم آبان ماه سال 97 (بیست و نهم اکتبر) آغاز شده و تا روز پنج شنبه دهم آبان (یکم نوامبر) ادامه دارد و در جریان آن، به دلیل ماهیت اصلی جشن سالانه هالووین، اغلب شاهد اعمال تخفیف روی بازی های ویدیویی ترسناک از جمله Left 4 Dead 2، رزیدنت ایول 7 و The Evil Within هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده اسامی بهترین و برجسته ترین عناوین ویدیویی تخفیف خورده، روی این لینک کلیک کنید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های دیجیتالی ماه سپتامبر 2018 و همچنین عملکرد بازی دستینی 2 با وجود رقیب های سرسختی همچون FIFA 19 و Shadow of the Tomb Raider چیست؟ به نظر شما، فروش بازی Marvel's Spider-Man با توجه به عرضه بازی های بزرگی نظیر «رد دد ردمپشن 2» و «کالاف دیوتی بلک اپس 4» در ماه اکتبر چگونه خواهد بود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر