نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 منتشر شد؛ قلمرو بی قانون!

رسانه کلیک - پس از هشت سال انتظار، سرانجام نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 توسط منتقدان معتبر حوزه بازی های ویدیویی منتشر شد و همان طور که انتظار می رفت، استودیوی پرآوازه «راک استار گیمز» بار دیگر شاهکار تمام عیاری خلق کرده است!

نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 منتشر شد؛ قلمرو بی قانون!

زمانی که صحبت از بازی های ویدیویی شرکت راک استار گیمز می شود، بدون هیچ شک و تردیدی انتظار منتقدان و بازیکنان به شکل باورنکردنی بالا رفته و همه منتظر یک اثر ویدیویی فوق العاده و تکرار نشدنی هستند، چرا که این شرکت بزرگ بازی سازی در طول فعالیت چند ساله خود نشان داده با مهارت بالایی که در زمینه ساخت بازی ها دارد، همواره عناوین ویدیویی فراموش نشدنی و بی نظیری را خلق می کند.

راک استار گیمز در سال میلادی 2010 مجموعه جدیدی را تحت عنوان Red Dead Redemption معرفی و نسخه اول آن را عرضه کرد. انتخاب دوره زمانی این مجموعه که در دوران غرب وحشی آمریکا جریان دارد، در وهله اول کار سخت و دشواری به نظر می رسید چرا که تا به آن روز هیچ شرکت بازی سازی بزرگ و قدری جرات ساخت یک بازی جهان باز با سبک خاص وسترن و غرب وحشی را نداشت.

تقریبا دو سال پیش بود که با وجود گمانه زنی ها و شایعه های متعدد، سرانجام شرکت راک استار گیمز رسما از ساخت بازی Red Dead Redemption 2 خبر داد. حال، هشت سال از عرضه نسخه اول این مجموعه پرطرفدار می گذرد و در حال حاضر، کمتر از یک روز به انتشار نسخه نهایی یکی از بزرگ ترین و مورد انتظارترین بازی های نسل هشتم یعنی «رد دد ردمپشن 2» باقی مانده است.

داستان بازی Red Dead Redemption 2 پیش درآمدی برای نسخه اول این سری است که در سال میلادی 1899 جریان دارد و حوادث و وقایع آن پیش از اتفاقات بازی رد دد ردمپشن آغاز می شود؛ جایی که دوره غرب وحشی آمریکا به دوران اوج خود رسیده و سیاست مداران و قانون گذاران با تدوین قوانین جدید و نابودی گروه های خلافکاران و کلاهبرداران، سعی بر این دارند که به دوران غرب وحشی آمریکا خاتمه دهند و عصر جدیدی را برای مردمان خود رقم زنند.

نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2

در این میان، شما به عنوان شخصیت آرتون مورگان و یکی از اعضای گروه یاغی و سرکش Van der Linde سخت در برابر این قانون ایستادگی می کنید و در پی یک حمله ناموفق از بانک شهر بلک‌ واتر (Blackwater)، بهترین و ماهرترین جایزه بگیران و ماموران فدرال برای یافتن آرتون و اعضای باند مذکور مامور شده اند و حکمی جز قتل شما ندارند. حال، آرتور و گروه خلافکار خود راهی جز فرار در این سرزمین بی رحم آمریکا در پیش ندارد و برای حفظ بقا، باید همچنان به غارت و دزدی ادامه دهند.

با اینکه داستان بازی رد دد ردمپشن 2 حول زندگی آرتون مورگان می چرخد، اما شخصیت دوست داشتنی و خاطره انگیز جان مارستون در این بازی حضور دارد و مهم تر از همه، این عنوان جدا از نمایش فراز و نشیب های زندگی آرتور، روی اتفاقات و وقایع کل اعضای گروه وسترن Van der Linde نیز تمرکز دارد و به نوعی یک داستان جامع و کاملی به بازیکنان ارائه می دهد که این داستان به معنی واقعی کلمه عالی، عمیق و درگیر کننده است.

فارغ از داستان شگفت انگیز، محیط و جهان وسیع و عظیم بازی Red Dead Redemption 2 حرفی برای گفتن ندارد. این جهان واقعا بزرگ بوده و از حیث جزئیات نیز عالی و بی نقص است. بازی به لطف همین دنیای خیره کننده و آزادی عمل تحسین آمیز خود کاری با شما می کند که پس از اتمام بخش داستانی، دست کشیدن از آن تقریبا غیرممکن باشد و شما با گشت و گذار در گوشه کنار بازی و انجام فعالیت های بی شمار و متنوع همچنان از تجربه آن لذت ببرید.

نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2

این دنیای پهناور در کنار آزادی عمل باورنکردنی و کیفیت بصری و گرافیک چشم نواز به اوج خود می رسد و به نوعی عنوان ویدیویی Red Dead Redemption 2 را به یک شاهکار تمام عیار تبدیل می کند. اتمسفر محیط های مختلف بازی نظیر دهکده ها، مناطق کوهستانی و دشت ها از همان دقایق اول شما را مبهوت خود می کنند و گویا راک استار گیمز چندین ساعت را برای طراحی نقطه به نقطه این جهان پویا، زنده و گسترده صرف کرده و هر شهر و دهکده ای حال و هوای مخصوص به خود را دارد.

حال زمانی که به مناطق برفی و کوه های سفید پوش می روید، گویا وارد دنیای جدیدی از بازی رد دد ردمپشن شده اید! همه چیز از نوع پوشش گیاهی گرفته تا گونه های جانوری وابسته به شرایط آب و هوایی تغییر می کند. قله برفی کوه ها گرفته تا آفتاب سوزان دشت ها

ماموریت ها و مراحل بازی رد دد ردمپشن 2 نیز مانند سایر مکانیزم ها از تنوع بالایی برخوردار هستند. فارغ از اینکه برخی از ماموریت ها عملکردی مشابه یکدیگر دارند و گاها تعدادی از آن ها قابل پیش بینی هستند، اما بخش داستانی و طی مراحل که شما را بیش از 60 ساعت به خود سرگرم می کند، هیجان انگیز و جذاب است و بازیکنان را به طور عجیبی برای پیشروی در گیم پلی و داستان تشویق می کند. از این رو، گاهی وقت هادر حالی که متوجه گذر زمان نمی شوید، بدون هیج وقفه ای بیش از چندین ساعت وقت خود را صرف و انجام ماموریت ها می کنید!

نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2

اگرچه گیم پلی کلی بازی رد دد ردمپشن 2 شباهت زیادی با عنوان فوق العاده جذاب Grand Theft Auto V دارد و این موضوع به هیج عنوان به پایه های بازی ضربه نمی زند، اما رد دد ردمپشن 2 کماکان به ریشه های اصلی مجموعه خود پایبند بوده و المان های اصلی و کلیدی سبک منحصر به فرد خود را حفظ کرده است. سیستم مبارزات و تیراندازی نفس گیر، تنوع عالی اسلحه ها، حرکت واقع گرایانه اسب ها و همچنین رفتارهای طبیعی و گوناگونی که شخصیت ها در مواقع مختلف از خود نشان می دهد، از جمله دیگر موارد مثبت این عنوان ویدیویی به شمار می رود.

راک استار گیمز در بخش شخصیت پردازی هم سنگ تمام به خرج داده است. نکته قابل توجه در رابطه با شخصیت شما در بازی Red Dead Redemption 2 این است که رفتار و فعالیت های شما در ذهن و خاطره مردم ثبت می شود. به بیان ساده تر، غارت و دزدی، قتل آدم ها، ایجاد رعب و وحشت و از این دسته کارها باعث می شود که مردم دید منفی و بدی نسبت به شما پیدا کنند. در عوض، با تهیه غذا برای اعضای باند خود، کمک به فقیر و فقرا، نجات افراد از دزدها و غارت گران می تواند محوببیت شما در میان مردم را افزایش دهد.

در مجموع، بازی Red Dead Redemption 2 از هر دیدگاه و نظری بی نقص و عالی است و با تمام جرات می توان گفت که این عنوان بهترین، خاص ترین و پیچیده ترین اثر ویدیویی ساخته شده توسط استودیوی نامدار و پرآوازه راک استار گیمز است. از روایت داستان عمیق و درگیرکننده گرفته تا دنیای زنده، پویا و وسیع با جزئیات خیره کننده و گرافیک چشم نواز و همچنین گیم پلی هیجان انگیزی که شور و اشتیاق منحصر به فردی در بازیکنان ایجاد می کند، عنوان رد دد ردمپشن 2 را به معنی واقعی کلمه به یک شاهکار تمام عیار و یک اثر ویدیویی به یادماندنی و شاید هم تکرار نشدنی تبدیل می کند که تجربه نه تنها هرگز خسته کننده و تکراری نمی شود، بلکه با اتمام بخش داستانی، همچنان ترک آن تقریبا غیرممکن است. راک استار گیمز اثری ساخته که بدون هیچ شک و تردیدی، تجربه آن برای همه بازیکنان و گیمرها ضروری است.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر میانگین نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 در وب سایت معروف متاکریتیک از میان 77 نقد و بررسی معتبر برای نسخه پلی استیشن 4، نمره 97 از 100 و برای نسخه ایکس باکس وان بازی نیز از میان 29 نقد و بررسی، نمره 98 از 100 است که این امتیاز نوید یک شاهکار تمام عیار دیگر از شرکت پرآوازه راک استار گیمز می دهد.

در ادامه به بررسی نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 می پردازیم. هرچند، در میان تمامی نقدهای معتبر چیزی به جز تمجید و تحسین مختلف و گوناگون دیده نمی شود.

وب سایت Guardian؛ نمره 100 از 100
هیچ شکی نیست که بازی Red Dead Redemption 2 یکی از برترین و برجسته ترین عناوین تاریخ است. همچنین، رد دد ردمپشن 2 یک بازی مهم و با ارزشی برای علاقه مندان به بازی های شبیه ساز زندگی روزمره است. اما این دنیا دوران غم انگیز غرب وحشی را به طور غیرمنتظره به تصویر می کشد و هیچ ترسی از دوره زمانی خود ندارد.
وب سایت Digital Trends؛ نمره 100 از 100
بازی Red Dead Redemption 2 یک عنوان جهان باز باشکوه و عظیمی است که در کنار آن، یکی از بهترین آثار تاریخ صنعت بازی های ویدیویی نیز به شمار می رود. جهان و دنیای وسیع آن توجه فوق العاده زیادی به جزئیات های مختلف کرده و مبارزات و نبردها نیز فوق العاده به نظر می رسد. به علاوه، داستان بازی هم یکی از بهترین داستان ها در میان بازی های AAA محسوب می شود.
وب سایت 3DJuegos؛ نمره 100 از 100
بازی Red Dead Redemption 2 یک شاهکار و اثر ویدیویی شگفت انگیزی است. از جهان عظیم و داستان جذاب و عمیق بازی گرفته تا شخصیت های یادماندنی و قلمرو بی همتای آن، هی شک و تردیدی نیست که این عنوان بهترین و بزرگ ترین بازی ویدیویی نسل هشتم کنسول ها به حساب می آید.
وب سایت Game Informer؛ نمره 100 از 100
استودیوی راک استار گیمز با ساخت بازی Red Dead Redemption 2 بار دیگر پا را فراتر گذاشته و سطح های جدیدی را در بازی های ویدیویی به وجود آورده است. نمایش عالی گروه قانون شکن و یاغی Van der Linde و روایت داستان شگفت انگیز و عمیقی که به خوبی با نسخه قبلی این مجموعه در ارتباط است، تجربه این عنوان ویدیویی را برای هر بازیکنی ضروری کرده و به لطف جهان و دنیای عظیم و پهناوری که یک موفقیت فنی برای سازندگان محسوب می شود، تمامی گیمرها باید این اثر ویدیویی را امتحان کنند.
وب سایت PlayStation LifeStyle؛ نمره 100 از 100
رد دد ردمپشن 2 بار دیگر سبک جهان باز را توصیف و بازگو می کند. سفر آرتور مورگان در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا شگفت انگیز و فوق العاده به نظر می رسد. چه در یک سالن بزرگ یراندازی کنید و یا در یک دریاچه بزرگ و بی سر و صدا از آرامیش آن لذت برده و مشغول ماهیگیری باشید، این ها بخشی از زندگی آرتور مورگان هستند. دقت و سطح جزئیات بازی به معنی واقعی کلمه بی حد و حصر است و این عنوان ویدیویی قصد دارد که شما به شکل آهسته به تجربه آن بپردازید و از جزئیات ریز و درشت بازی لذت ببرید. اینکه استودیوی راک استار گیمز برخی از سنت ها و ریشه های سنتی بازی های ویدیویی را در عنوان رد دد ردمپشن 2 در نظر نگرفته است، ریسک زیادی کرده اما با این وجود، مهم این است که همه چیز دست به دست هم داده اند تا تجربه لذت بخشی را برای بازیکنان و گیمرها رقم زنند. بازی Red Dead Redemption 2 به یک معیار مناسبی برای سنجش جزئیات و انسجام مکانیزم ها و المان های مختلف یک عنوان ویدیویی برای بازی های پیش روو آینده تبدیل شده است. به نظر من، رد دد ردمپشن 2 کامل ترین عنوان ویدیویی است که می توانید آن را خریداری و تجربه کنید!

وب سایت IGN Italia؛ نمره 100 از 100
رد دد ردمپشن 2 یکی از بهترین بازی های جهان باز تاریخ است. داستان آن نیز بهترین داستانی است که تا به امروز برای یک اثر ویدیویی نوشته و روایت شده است.
وب سایت We Got This Covered؛ نمره 100 از 100
بازی Red Dead Redemption 2 یک تجربه نفس گیر و عظیمی است که ارزش خود را حتی در سال های آینده نیز حفظ می کند.
وب سایت IGN؛ نمره 100 از 100
Red Dead Redemption 2 شانه به شانه در کنار بازی Grand Theft Auto V در رده بهترین بازی عصر حاضر قرار می گیرد. این عنوان یکی دوره های زشت را به زیبایی هر چه تمام تر به تصویر کشیده و با شاخه برگ دادن به آن، راک استار گیمز یکی از بهترین داستان ها را در این بازی روایت کرده که بسیار هم سرگرم کننده است. حتی پس از اتمام بخش داستانی، من مشتاقانه تجربه بازی را ادامه می دهم. رد دد ردمپشن 2 یک اثر ویدیویی بسیار نادری است که خیلی کم شاهد عرضه چنین بازی های باکیفیتی هستیم؛ یک ادای احترام به دوران غرب وحشی! به دنبال یکی از بهترین بازی های تک نفره نسل هشتم با روایت داستانی عالی و درگیر کننده می گردید؟ بفرمایید، این هم بازی شما [رد دد ردمپشن 2]
وب سایت DualShockers؛ نمره 100 از 100
بازی رد دد ردمپشن 2 با هدف بالایی را برای ارائه جهانی زنده و پویا به بازیکنان در پیش گرفته است و بدون هیچ شک و تردیدی، عمیق ترین و جذاب ترین بازی ویدیویی است که تا به امروز توسط شرکت راک استار گیمز ساخته شده و تجربه بی نظیر و شگفت انگیزی را برای بازیکنان رقم می زند.
وب سایت God is a Geek؛ نمره 100 از 100
هیچ شکی وجود نداشت که بازی Red Dead Redemption 2 قرار است یک اثر ویدیویی فوق العاده و عالی باشد، اما جالب تر اینکه یک عنوان خاص تر از پیش بینی های ما است. شاهکاری خاطره انگیزی که در دهه های بعدی همچنان از آن یاد خواهد شد.
وب سایت Game Revolution؛ نمره 100 از 100
نکته عجیب و غریب درباره بازی رد دد ردمپشن 2 این است که این عنوان ویدیویی نه تنها داستان طولانی بسیار، ماموریت های متنوع و فراوان و مکان های مختلفی برای کاوش دارد، بلکه کیفیت آن ها فوق العاده زیاد است و این موضوع هرگز به کیفیت نهایی بازی ضربه نمی زند. مهارت بالای سازندگان در ساخت و توسعه این عنوان ویدیویی از هر جنبه و دیدگاهی به چشم می خورد و این بازی واقعا یکی از بهترین عناوین ویدیویی نسل هشتم کنسول ها است.
وب سایت Playstation Universe؛ نمره 100 از 100
بازی Red Dead Redemption 2 نه تنها تمامی انتظارات ما را برآورده کرده، بلکه فراتر از آن ها عمل می کند و این عنوان مشابه نیمه گمشده برای داستانی است که هرگز متوجه ناقص بودن آن نبودیم. [اشاره به تکمیل داستان نسخه اول مجموعه و روایت اتفاقات و حوادث قبل از آغاز داستان عنوان رد دد ردمپشن؛ چرا که بازی رد دد ردمپشن 2 پیش درآمدی کامل برای نسخه اول فرانچایز خود است] این عنوان ویدیویی در مقایسه با نسخه قبلی نه تنها در همه زمینه ها پیشرفت کرده، بلکه حکم یک پیش درآمد کاملی برای آن دارد. در واقع، جدا از اینکه بازی رد دد ردمپشن 2 تجربه کلی از یک مقیاس حماسی ارائه می دهد، ادیسه ای (Odyssey)، شعر و ترانه حماسی، برای بازیکنان و گیمرها به ارمغان می آورد که تا به امروز هرگز و هرگز شبیه به آن را مشاهده نکرده ایم.

نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2

وب سایت Destructoid؛ نمره 95 از 100
Red Dead Redemption 2 یک بازی ویدیویی جاه طلبانه و بزرگی است که مشابه بسیاری از موارد و محصولات شرکت راک استار گیمز، تمامی انتظارات ما را از یک اثر ویدیویی جهان باز برآورده کرده است.
وب سایت CGMagazine؛ نمره 95 از 100
رد دد ردمپشن 2 بهترین عنوان ویدیویی ساخته شده توسط شرکت راک استار گیمز به شمار می رود، چرا که این بازی ترکیبی از بهترین روایت داستانی نسل هشتم کنسول ها و بودجه کلان ساخت یک اثر ویدیویی در سبک جهان باز است.
وب سایت Metro GameCentral؛ نمره 90 از 100
یک دستاورد فنی باورنکردنی به همراه روایت داستان حماسی دوران غرب وحشی! علی الرغم ایرادات و مشکلات جزئی، جاه طلبانه ترین و جذاب ترین اثر ویدیویی ساخته شده توسط استودیوی راک استار گیمز را نشان می دهد.
وب سایت GameSpot؛ نمره 90 از 100
در حالی که بازی رد دد ردمپشن بیشتر از هر چیز دیگری روی داستان شخصیت جان مارستون (John Marston) تمرکز کرده بود، اما نسخه دوم این مجموعه درباره کل گروه قانون شکن و سرکش Van der Linde است؛ گروه خلافکار با نمادی از یک جامعه، یک ایده نو و سر و صدایی از مرگ و پایان دوران غرب وحشی! جدا از نمایش اتفاقات باند Van der Linde، داستان بازی Red Dead Redemption 2 به شخصیت آرتور مورگان نیز مربوط می شود که نگاه او به کل این باند یاغی بوده و حوادث و فراز و نشیب های شخصی وی، داستان این عنوان ویدیویی را غنی تر از همیشه می کند. تعدادی از سیستم های بازی کمی گمراه کننده به نظر می رسد و از طرفی هم، برخی از ماموریت ها و مراحل قابل پیش بینی هستند. با این وجود، داستان بازی همچنان عالی و بی نقص است. رد دد ردمپشن 2 یک پیش درآمد فوق العاده و بی نظیری برای نسخه اول این مجموعه محسوب می شود که به روایت یک داستان لطیف و احساسی می پردازد. این عنوان ویدیویی به قدری خوب و عالی است که وقتی بخش داستانی و ماموریت آن به پایان می رسد، دست کشیدن از آن بسیار سخت و دشوار خواهد بود.
وب سایت GameCritics؛ نمره 90 از 100
از اینکه بازی رد دد ردمپشن 2 با بیش از 3 هزار دیالوگ منحصر به فرد همچنان قادر به روایت یک داستان سه گانه نیست، اما بدون هیچ شک و تردیدی، این بازی بهترین اثر ویدیویی ساخته شده توسط استودیوی راک استار گیمز است. این عنوان قدرتمندترین شخصیت پردازی و دنیای جهان باز وسیع و صد البته پرجزئیات را به بازیکنان و گیمرها ارائه می دهد و از طرفی هم با هم به صورت یکپارچه عمل می کنند. استودیوی راک استار گیمز کم و بیش یکی از بهترین بازی های سندباکس (Sandbox) را خلق کرده است. ببینیم آیا این شرکت بار دیگر می تواند رکوردها را جا به جا کند یا خیر.
وب سایت Slant Magazine؛ نمره 70 از 100
بازی Red Dead Redemption 2 ظاهر جذاب و هیجان انگیزی دارد و تا یک حدی برای یک بازیکن عنوان ویدیویی مناسب و با ارزشی است، اما وجود برخی مشکلات و ایرادات به این عنوان لطمه وارد کرده که باعث ناامیدی است.

همچنین، در ادامه می توانید سایر نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 را مشاهده کنید. لیست زیر در صورت انتشار امتیازات و نمرات سایر منتقدان به‌روز رسانی می شود.

 • وب سایت GRYOnline.pl؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Gamer Sky؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Spazio Games؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Telegraph؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت PSX Extreme؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Meristation؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Gameblog.fr؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Easy Allies؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Atomix؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت The Digital Fix؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت GameOver.gr؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Game Over Online؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Game Debate؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Digital Chumps؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Dark Station؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Areajugones؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Stevivor؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت The Sixth Axis؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Twinfinite؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Vandal؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت PLAY! Zine؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Playstation Universe؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Press Start Australia؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Push Square؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Gaming Nexus؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت God is a Geek؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت IGN Spain؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Jeux Actu؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت M3؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت EGM؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Everyeye.it؛ نمره 100 از 100
 • وب سایت Hobby Consolas؛ نمره 99 از 100
 • وب سایت The Games Machine؛ نمره 98 از 100
 • وب سایت Merlin'in Kazanı (Turkey)؛ نمره 98 از 100
 • وب سایت XGN؛ نمره 98 از 100
 • وب سایت Power Unlimited؛ نمره 97 از 100
 • وب سایت Game Pro Germany؛ نمره 96 از 100
 • وب سایت Multiplayer.it؛ نمره 96 از 100
 • وب سایت Inside Gamer؛ نمره 95 از 100
 • وب سایت Gamer.nl؛ نمره 95 از 100
 • وب سایت Game Planet؛ نمره 95 از 100
 • وب سایت Post Arcade (National Post)؛ نمره 95 از 100
 • وب سایت Critical Hit؛ نمره 95 از 100
 • وب سایت IGN Japan؛ نمره 93 از 100
 • وب سایت The Daily Dot؛ نمره 90 از 100
 • وب سایت Forbes؛ نمره 90 از 100
 • وب سایت US Gamer؛ نمره 90 از 100
 • وب سایت Worth Playing؛ نمره 90 از 100
 • وب سایت Metro GameCentral؛ نمره 90 از 100
 • وب سایت Hardcore Gamer؛ نمره 90 از 100
 • وب سایت Gamers Heroes؛ نمره 90 از 100
 • وب سایت Video Chums؛ نمره 88 از 100

برای مشاهده لیست کامل نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 به وب سایت رسمی متاکریتیک مراجعه کنید.

در پایان، گفتنی است که عنوان ویدیویی مورد انتظار و پرطرفدار Red Dead Redemption 2 در روز چهارم آبان ماه سال 97 (بیست و ششم ماه اکتبر سال جاری میلادی) توسط شرکت «تیک تو اینتراکتیو» روی دو کنسول نسل هشتم پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر می شود.

با وجود اینکه کمتر از یک روز به عرضه این عنوان باقی مانده است، اما استودیوی راک استار گیمز همچنان در برابر انتشار آن روی پلتفرم رایانه شخصی سکوت کرده و واکنشی از خود نشان می دهد. با این حال، ضد و نقیض های مختلفی در خصوص نسخه پی سی بازی رد دد ردمپشن 2 به چشم می خورد، اما تازه ترین شایعه ها و گزارش ها حاکی از آن است که این نسخه مورد انتظار در اواخر سال میلادی 2019 به صورت رسمی منتشر خواهد شد.

همچنین، در حال حاضر نسخه های استاندارد، ویژه (Special Edition) و آلتیمیت (Ultimate Edition) این عنوان ویدیویی با پرداخت مبالغ 59.99 دلار، 79.99 دلار و 99.99 دلار از طریق دو فروشگاه ایکس باکس لایو و پلی استیشن استور به فروش می رسد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان ویدیویی می تواند لقب بهترین بازی سال را از آن خود کند؟ فراموش نکنید که دیدگاه و نظر شخصی خود را پس از تجربه تازه ترین تازه ترین شاهکار و اثر ویدیویی استودیوی راک استار گیمز با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر