شبکه استیم ماهانه بیش از 90 میلیون بازیکن فعال دارد!

رسانه کلیک - به گفته شرکت «ولو»، تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم از مرز 90 میلیون نفر عبور کرده و تعداد بازیکنان همزمان نیز به بیش از 18.5 میلیون رسیده است.

شبکه استیم ماهانه بیش از 90 میلیون بازیکن فعال دارد!

با وجود محبوبیت زیاد شبکه های مختلف بازی های ویدیویی از جمله ایکس باکس لایو و پلی استیشن نتورک، اما شبکه استیم همواره از حیث محبوبیت و تعداد کاربران حرف اول را زده و جزو بهترین پلتفرم های بازی های ویدیویی به شمار می رود. از طرفی، این شبکه با قدمتی بیش از پانزده سال، همچنان میزبان بازیکنان و گیمرهای پلتفرم پی سی بوده و میلیون ها عنوان ویدیویی از طریق آن به انتشار رسیده است.

حال، چندی پیش دو توسعه دهنده از شرکت «ولو»، خالق و سازنده شبکه استیم، در رویداد «هفته بازی های ویدیویی ملبورن» (Melbourne Games Week) حضور یافته و در جریان آن، آمار و ارقام شگفت انگیزی از تعداد کاربران همزمان و تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم منتشر کردند. بر اساس صحبت های آقایان کریستین میلر (Kristian Miller) و شاون جنکین (Sean Jenkin)، شبکه استیم به طور روزانه میزبان 47 میلیون بازیکن و به طور ماهانه نیز میزبان 90 میلیون کاربر فعال است که بی شک رقم قابل توجهی برشمرده می شود.

فارغ از موضوع تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم و بازیکنان فعال روزانه آن، چندی پیش تعداد بازیکنان همزمان این پلتفرم نیز رکورد جدیدی را به ثبت رساند. بر این اساس، این شبکه اخیرا 18.5 میلیون کاربر همزمان داشته که این موفقیت را مدیون عناوین ویدیویی بتل رویال از جمله «پابجی» و همچنین عنوان Dota 2 است.

نکته جالب اینجا است که این 90 میلیون بازیکن در هر ماه به طور میانگین 1.6 میلیون از خریدهای کلی شبکه استیم را به خود اختصاص می دهند. همچنین، این دو تن از توسعه دهندگان شرکت ولو در ادامه به افزایش واحدهای پولی در فروشگاه استیم اشاره کردند. گفته شده، شرکت ولو به دنبال اضافه کردن واحد پولی دلار استرالیا به فروشگاه استیم است تا بازیکنان این کشور بدون تبدیل واحد ارزی، به صورت مستقیم عناوین ویدیویی و سایر محصولات این فروشگاه را خریداری کنند.

تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم

طبق گفته آقای کریستین میلر، واحد ارزی دلار استرالیا در اواسط ماه نوامبر سال جاری میلادی (اواخر آبان) به صورت رسمی به فروشگاه استیم اضافه می شود. با اضافه این ویژگی جدید، بدیهی است که کاربران و بازیکنان استرالیایی به راحتی و بدون نیاز به تبدیل واحد پول فروشگاه استیم به دلار آمریکا، می توانند محصولات مورد نظر خود را تهیه کنند. همچنین، در این صورت تمامی قیمت های بازی ها متناسب با نرخ تبدیل ارزی دلار آمریکا به دلار استرالیا تغییر خواهد کرد.

ظاهرا ولو تنها به دنبال افزودن دلار استرالیا به سایر واحدهای ارزی فروشگاه استیم نیست، بلکه این شرکت در آینده نزدیک ارزهای رسمی سایر کشورها همچون ویتنام، اوکراین، لهستان، آرژانتین، اسرائیل، کویت، قطر، قزاقستان و کاستاریکا را به این فروشگاه بزرگ اضافه می کند.

در ادامه می توانید لیست کامل واحدهای پولی جدید پلتفرم استیم را مشاهده کنید. گفتنی است که شرکت ولو هنوز تاریخ و زمان دقیقی را برای اضافه کردن این واحدهای ارزی مشخص نکرده است.

  • دانگ ویتنام
  • هریونیا اوکراین
  • دلار استرالیا
  • زلوتی لهستان
  • پسو آرژانتین
  • نیو شکل اسرائیل
  • تنگ قزاقستان
  • دینار کویت
  • ریال قطر
  • کولون کاستاریکا

تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم

دلیل رشد قابل توجه تعداد کاربران فعال شبکه استیم را می توان محبوبیت دو بازی ویدیویی بزرگ و پرمخاطب Dota 2 و PUBG دانست. با توجه به موفقیت چشمگیر بازی های بتل رویال که عنوان پابجی تجربه لذت بخشی از این حالت را برای بازیکنان و گیمرها به ارمغان آورده است، گزارش ها نشان می دهد که به تنهاییی بیش از 15 میلیون نسخه از این بازی در کشور چین به فروش رسیده است.

حال، با توجه به عملکرد خیره کننده بازی Fortnite، در صورتی که این عنوان بتل رویال مشهور نیز از طریق پلتفرم استیم در دسترس پی سی بازها قرار می گرفت و شرکت اپیک گیمز از تقسیم 30 درصدی درآمد خود با شرکت ولو چشم پوشی می کرد، قاعدتا تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم پا فراتر از 90 میلیون بازیکن می گذاشت و رکورد جدیدی برای این پلتفرم پرمخاطب به ثبت می رسید.

از طرف دیگر، در حال حاضر بسیاری از شرکت های ناشر بازی های ویدیویی بزرگ دنیا از جمله اکتیویژن و بتسدا از عرضه آثار ویدیویی خود در فروشگاه استیم امتناع می کنند و در عوض، محصولات خود را از طریق لانچر اختصاصی خود به دست بازیکنان و علاقه مندان می رسانند.

در همین رابطه، بتسدا بر این باور است به دلیل اینکه بازی Fallout 76 یک اثر تماما آنلاین است، این شرکت به دنبال حفط ارتباط مستقیم بازیکنان با سازندگان بوده و بدین خاطر این اثر توسط وب سایت رسمی Bethesda.net منتشر خواهد شد. هرچند، شواهد امر گویای این موضوع است که این شرکت ها به دلیل آنکه عدم تقسیم سود حاصل از سیستم پرداخت های درون برنامه ای و فروش بازی ها با شرکت ولو، دست به چنین اقداماتی می زنند.

تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم

در هر حال، عدم عرضه بازی های بزرگی نظیر Call of Duty Black Ops 4، فالوت 76 و فورت نایت از طریق شبکه استیم جدا از ضررهای مالی که به شرکت ولو تحمیل می کند، تعداد کاربران این شبکه بزرگ را نیز به خطر می اندازد. همچنین، آغاز رقابت فروشگاه مایکروسافت استور با استیم شرایط فعالیت را برای شرکت ولو سخت و دشوارتر از گذشته کرده است.

از دیگر خبرهای مرتبط با شبکه استیم می توان به افشای تاریخ برگزاری رویداد تخفیف های بزرگ این پلتفرم اشاره کرد. با توجه به مسائل امنیتی و جلوگیری از سوءاستفاده برخی از کاربران، شبکه استیم همواره از اعلام تاریخ آغاز تخفیف ها خودداری می کند. با این حال، به نظر می رسد تخفیف پاییزه این فروشگاه که به نوعی می توان آن را تخفیف تعطیلات سال میلادی دانست، از روز چهارشنبه سی‌ام آبان ماه امسال (بیست و یکم ماه نوامبر) آغاز شده و تا روز سه شنبه ششم آذر ماه (بیست و هفتم نوامبر) ادامه دارد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با تعداد کاربران ماهانه شبکه استیم و محبوبیت فوق العاده این پلتفرم نیست؟ به نظر شما، آیا عدم عرضه بازی های بزرگی نظیر «فالوت 76»، «کالاف دیوتی بلک اپس 4» «فورت نایت» از طریق شبکه استیم می تواند زنگ خطری برای آینده این پلتفرم محسوب شود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر