حالت بتل رویال بازی Battlefield V سال آینده از راه می رسد

رسانه کلیک - بنا بر اعلام شرکت پرآوازه الکترونیک آرتز، حالت بتل رویال بازی Battlefield V در سال میلادی 2019 به این عنوان ویدیویی اضافه می شود.

حالت بتل رویال بازی Battlefield V سال آینده از راه می رسد

عنوان ویدیویی Battlefield V را می توان یکی از مورد انتظارترین و بزرگ ترین بازی های سال جاری میلادی دانست که به دلیل عرضه عناوین بزرگ و پرطرفداری همچون کالاف دیوتی بلک اپس 4، رقابت سخت و دشواری را در پیش دارد. از طرفی، ظهور حالت بتل رویال و محبوبیت باورنکردنی آن مشکلاتی را برای دو استودیوی «تری آرک» و «دایس» به همراه داشته است، به طوری که استودیوی تری آرک برای عرضه عنوان کالاف دیوتی بلک اپس 4 در ماه اکتبر امسال، به اجبار قید بخش داستانی و تک نفره را زد و تمام وقت خود را صرف ساخت و توسعه این حالت جدید به نام Blackout کرد.

در این میان، سیاست استودیوی بازی سازی معروف دایس در رابطه با مشکل و محدودیت زمانی مشابه تری آرک نبوده و این استودیو به دنبال عرضه یک اثر ویدیویی کامل از مجموعه بتلفیلد است که جدا از حالت آنلاین و چند نفره، شامل بخش داستانی و حالت بتل رویال نیز می شود.

در پی همین تصمیم، عنوان ویدیویی Battlefield V برای عرضه در ماه اکتبر آماده نشد و سازندگان عرضه آن را به اواخر آبان ماه موکول کردند. فارغ از سایر بخش های چند نفره آنلاین و بخش تک نفره داستانی، ظاهرا مراحل ساخت و توسعه حالت بتل رویال بازی Battlefield V تا روز بیست و نهم آبان امسال به پایان نمی رسد و استودیوی دایس برای ساخت آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

از این رو، تازه ترین بیانیه شرکت الکترونیک آرتز نشان می دهد که حالت بتل رویال بازی در روز انتشار این عنوان ویدیویی در دسترس بازیکنان و گیمرها قرار نمی گیرد و این بخش بازی در قالب یک به‌روزرسانی بزرگ در سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.

به طور دقیق تر، چندی پیش الکترونیک آرتز با انتشار تصویری، ضمن معرفی برنامه های آتی سازندگان در خصوص محتویات پس از عرضه بازی، رسما تایید کرد که با توافق صورت گرفته میان این شرکت و استودیوی و دایس، حالت بتل رویال این عنوان ویدیویی که تحت عنوان Firestorm شناخته می شود، در ماه مارس سال میلادی 2018 (اسفند 97 و یا فروردین 98) در قالب یک به‌روزرسانی به بازی اضافه خواهد شد.

به علاوه، در این تصویر شاهد برنامه های آتی سازندگان در خصوص محتویات پس از عرضه بازی بتلفیلد V هستیم که گویا استودیوی دایس با انتشار محتویات گوناگون و صد البته رایگان، به صورت مرتب به ‌به‌روزرسانی این عنوان ویدیویی می پردازد. بر این اساس، آن طور که به نظر می رسد، بازیکنان پس از گذشت دو هفته از انتشار بازی بتلفیلد V میزبان اولین بسته الحاقی به نام Overture هستند که در پی این بسته گسترش دهنده، مرحله تازه در بخش داستانی تحت عنوان The Last Tiger، ویژگی های متنوع برای بخش شخصی سازی وسایل نقلیه، حالت تازه Practice Range و یک نقشه جدید در بلژیک به این عنوان ویدیویی اضافه خواهد شد. گفتنی است که این نقشه روی جنگ تانک ها تمرکز دارد.

دومین بسته الحاقی بازی بتلفیلد 5، Lightning Strikes نام دارد که در بهمن ماه امسال (ماه فوریه سال میلادی 2019) به صورت رایگان منتشر می شود. این بسته گسترش دهنده نیز به مانند سایر بسته های الحاقی، محتویات جدیدی از جمله ماموریت جدید Grand Operations را به بازی اضافه می کند.

در نهایت، سومین بسته الحاقی بازی نیز به نام Trial By Fire معرفی شده است که محتویات آن علاوه بر نقشه جدید به نام Battle For Greece، حالت جدید بخش چند نفره و ماموریت تازه Combined Arms، شامل حالت بتل رویال بازی Battlefield V نیز می شود. گفته شده این بسته الحاقی در تاریخ نامشخصی از ماه مارس در اختیار تمامی بازیکنان و گیمرها قرار می گیرد.

حالت Firestorm یا همان حالت بتل رویال بازی Battlefield V بر خلاف بازی های بتل رویال محبوب دیگر اعم از «فورت نایت» و «پابچی»، در مجموع از 64 بازیکن پشتیبانی می کند و در آن بازیکنان در تیم های چهار نفره تقسیم شده و با یکدیگر مبارزه و رقابت می کنند.

در هر صورت، حالت بتل رویال بازی Battlefield V با چهار ماه تاخیر مواجه شده که در این دوره نسبتا طولانی، فرصت فوق العاده و مناسبی برای بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 فراهم می شود و شرکت اکتیویژن و استودیوی تری آرک با استفاده از این فرصت عالی می توانند بازیکنان و مخاطبان بیشتری را به سمت جدیدترین اثر ویدیویی خود جذب کنند و جدا از بحث درآمدزایی، طرفداران زیادی هم به دست می آورند.

ذکر این نکته مهم است که حالت «بلک اوت» بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 بازخوردهای مثبت فراوانی را به همراه داشته و با استقبال بی نظیر بازیکنان و گیمرها رو به رو شده است. همچنین، برخی ها از منتقدان بر این باورند که این عنوان بهترین تجربه از حالت بتل رویال را تا به امروز برای علاقه مندان به ارمغان آورده است.

شایان ذکر است؛ عنوان ویدیویی مورد انتظار Battlefield V در ابتدا برای عرضه در روز سه شنبه بیست و چهارم مهر ماه امسال (16 اکتبر سال جاری میلادی) برنامه ریزی شده بود. متاسفانه، شرکت الکترونیک آرتز به دلیل عرضه بازی های بزرگ و پرطرفداری نظیر «رد دد ردمپشن 2» و «کالاف دیوتی بلک اپس 4» به ناچار عرضه بازی را یک ماه به عقب انداخت. از این رو، بازی بتلفیلد V در روز سه شنبه بیست و نهم آبان ماه سال جاری (20 نوامبر سال میلادی 2018) روی کنسول های نسل هشتم ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر می شود.

همچنین، در حال حاضر نسخه استاندارد و دیجیتال دیلاکس بازی به ترتیب با قیمت 59.99 دلار و 79.99 دلار در فروشگاه های ایکس باکس لایو، پلی استیشن استور و اوریجین به فروش می رسد. خبر خوب برای طرفداران پر و پا قرص مجموعه بتلفیلد این است که بازی Battlefield V اشتباهات عنوان Battlefield 1 را تکرار نمی کند و این اثر ویدیویی دارای نسخه سیزن پس یا همان پرمیوم پس نخواهد بود.

بر این اساس، شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی دایس تمامی بسته های الحاقی و محتویات گسترش دهنده این عنوان ویدیویی را به صورت رایگان در اختیار کلیه بازیکنان و کاربران قرار می دهند و بر خلاف نسخه های پیشین این مجموعه، در تازه ترین بازی بتلفیلد شاهد تفکیک و جداسازی گیمرها و جامعه کاربری نخواهیم بود.

حال، دیدگاه شما در رابطه با حالت بتل رویال بازی Battlefield V چیست؟ به نظر شما، عملکرد بخش بتل رویال بازی بتلفیلد V بهتر از حالت بتل رویال بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 خواهد بود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر