تخفیفی که طرفداران بازی Shadow of the Tomb Raider را خشمگین کرد!

رسانه کلیک - با اینکه اعمال تخفیف روی عناوین ویدیویی همواره مورد استقبال بازیکنان و گیمرها قرار می گیرد، اما تخفیف بازی Shadow of the Tomb Raider بر خلاف تصورها دردسر ساز شده و موجی از نارضایتی پیش خریداران این عنوان را به همراه داشته است!

تخفیفی که طرفداران بازی Shadow of the Tomb Raider را خشمگین کرد!

با این وجود که به روزهای پایانی سال جاری میلادی نزدیک می شویم و زمان زیادی با آغاز طرح های فروش ویژه فروشگاه ها تحت عناوین «جمعه سیاه» باقی نمانده است، اما طبق سنت های همیشگی صنعت بازی های ویدیویی، اغلب این تخفیف ها بر روی عناوین جدید اعمال نمی شود و این محصولات در جریان این رویدادها با همان قیمت قبلی خود به فروش می رسد.

در این میان، در حالی که چیزی حدود یک ماه از انتشار نسخه نهایی بازی Shadow of The Tomb Raider می گذرد، شرکت سرشناس اسکوئر انیکس به منظور افزایش فروش اثر ویدیویی خود و همچنین گسترش جامعه بازیکنان آن، در اقدامی عجیب، تخفیف 34 درصدی روی نسخه استاندارد بازی اعمال کرد. در وهله اول، شاید اعمال این تخفیف موضوع و اتفاق خوبی برای طرفداران و هواداران مجموعه «توم ریدر» به شمار رود، اما بر خلاف تصور این تخفیف موج و واکنش منفی شدیدی از سوی پیش خریداران و کاربران این عنوان ویدیویی را به همراه داشته و شاهد اعتراضات کاربران بازی در سراسر فضای مجازی هستیم!

با توجه به اینکه اعمال تخفیف 34 درصدی روی بازی Shadow of The Tomb Raider فرصت مناسب و صد البته استثنایی را جهت خرید و تهیه آن برای علاقه مندان به مجموعه توم ریدر فراهم کرد، اما در این میان افرادی که پیش از عرضه بازی نسبت به پیش خرید آن اقدام کرده اند، هم اکنون به اعمال این تخفیف زودهنگام معترض هستند و با انتشار دیدگاه ها و نظرات منفی در صفحه فروش این عنوان ویدیویی در فروشگاه استیم، خشم خود را به رخ سازندگان کشیدند!

به طور دقیق تر، افرادی که پیش از عرضه بازی «شدو آو د توم ریدر» آن را با قیمت 59.99 دلار پیش خرید کرده و یا در روزهای اول انتشار نسبت به تهیه آن با قیمت کامل اقدام کرده اند، واکنش تندی به اعمال این تخفیف 34 درصدی از خود نشان داده اند. این بازیکنان معتقد هستند که تخفیف بازی Shadow of The Tomb Raider با توجه به گذشت تنها یک ماه از انتشار آن، حرکت درستی از سوی سازندگان نیست و شرکت اسکوئر انیکس تمامی هواداران و طرفداران خود را فریب داده است.

در همین رابطه، بسیاری از خریداران و پیش خریداران عنوان Shadow of The Tomb Raider نسبت به این تخفیف 34 درصدی واکنش نشان داده و در بخش دیدگاه های صفحه فروش بازی دست به انتشار نظرات منفی زدند. در ادامه می توانید بخشی از دیدگاه های منفی کاربران را مشاهده کنید.

بازی Shadow of The Tomb Raider یک اثر ویدیویی بدی به شمار نمی رود، اما به خوبی دو نسخه اول این مجموعه نیز نیست. من این عنوان ویدیویی را در روزهای اول انتشار خریداری کردم، لیکن قیمت بازی به سرعت و در کمتر از یک ماه تقریبا نصف شد. آیا این یک بازی کاملی نیست؟ شرکت اسکوئر انیکس هرگز این کار را دوباره تکرار نکن!

فرد دیگری که خود را جزو هواداران پر و پا قرص مجموعه توم ریدر می داند، از تخفیف بازی Shadow of The Tomb Raider ناراضی بوده و این عمل شرکت اسکوئر انیکس را حرکتی نادرست معرفی می کند.

در زمان بسیار کوتاه...! در کمتر از یک ماه از انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider، این عنوان ویدیویی تخفیف خورد. این موضوع حتی برای من که طرفدار دو آتیشه سری توم ریدر هستم، ناامید کننده است.

همچنین، یک شخص دیگر که این عنوان ویدیویی را پیش از عرضه خریداری کرده بود، با برگزاری این رویداد بسیار خشمگین شده و خود را یک فرد ساده لوح و فریب خورده خطاب می کند. وی بر این باور است که اسکوئر انیکس با این اقدام به نوعی درس مهمی را به مشتریان وفادار خود آموزش داد تا این افراد محصولات بعدی این شرکت را نه تنها پیش خرید نکنند، بلکه پس از گذشت یک ماه از عرضه آن، با پرداخت تقریبا نصف مبلغ نسبت به خرید بازی اقدام کنند.

اول و مهمتر از همه، من احساس می کنم که فریب خورده ام! این یک نکته مهمی از مشتری مداری است که چگونه ساده لوحان و طرفداران با پیش خرید بازی و پرداخت مبلغ کامل، فریب خورده اند.

یک کاربر دیگر نیز از تعجب خود در خصوص این تخفیف غیرمنتظره چنین واکنشی نشان داد:

با گذشت کمتر از یک ماه، بازی Shadow of The Tomb Raider با تخفیف 34 درصدی رو به رو شده است! شوخی می کنید؟

از طرف دیگر، بدیهی است که این تخفیف برای آن دسته از بازیکنانی که تا به امروز موفق به خرید بازی Shadow of The Tomb Raider نشده اند، یک فرصت ویژه و باورنکردنی محسوب شده و خوشبختانه مورد استقبال برخی از بازیکنان و گیمرها نیز قرار گرفته است. با این حال، در طی یک هفته اخیر، قسمت بازخوردهای بازیکنان بازی Shadow of The Tomb Raider در فروشگاه بزرگ استیم به دلیل ارسال دیدگاه های منفی بازیکنان، از عبارت «دیدگاه های غالبا مثبت» (Mostly Positive) به عبارت «دیدگاه های مخلوط» (Mixed) تغییر یافته است.

همچنین، در صورتی که در خرید این عنوان ویدیویی مردد هستید، پیشنهاد می کنیم که مقاله « نقدها و نمرات بازی Shadow of the Tomb Raider » در رسانه کلیک را از دست ندهید. در این مقاله، ضمن ارائه نقل قول های منتقدان مشهور و معتبر صنعت بازی های ویدیویی، رسانه کلیک نیز به طور مختصر به بررسی همه جانبه بازی پرداخته است که بخشی از این نقد و بررسی به شرح زیر است:

آخرین نسخه ماجراجویی شخصیت دوست داشتنی لارا کرافت با وجود اینکه وظیفه سنگینی را به دوش می کشد، به زیبایی به ماجراجویی های جذاب سه گانه توم ریدر پایان می دهد. به علاوه، محیط فوق العاده با کیفیت و پرجزئیات بازی در کنار گیم پلی قدرتمند، تجربه این بازی را برای تمامی بازیکنان و علاقه مندان ضروری کرده است. با این حال، وجود برخی تضادها در بخش داستانی باعث شده تا بازی هرگز در این زمینه جزو بهترین ها قرار نگیرد و موفقیت خود را مدیون سایر مکانیزم ها باشد.

شایان ذکر است؛ بازی پرطرفدار و محبوب Shadow of The Tomb Raider در روز بیست و سوم شهریور ماه سال جاری (چهاردهم ماه سپتامبر سال میلادی 2018) به صورت رسمی توسط شرکت اسکوئر انیکس بر روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل مایکروسافت ویندوز منتشر شد.

در حال حاضر، زمان تخفیف بازی Shadow of The Tomb Raider به پایان رسیده است و نسخه استاندارد بازی همچنان با قیمت کامل یعنی 59.99 دلار در سه فروشگاه رسمی استیم، ایکس باکس لایو و پلی استیشن استور به فروش می رسد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با تخفیف بازی Shadow of the Tomb Raider و فروش فوق العاده بازی آن هم با کاهش 34 درصدی قیمت چیست؟ آیا شما هم از اعمال تخفیف 34 درصدی روی تازه ترین ماجراجویی لارا کرافت ناراضی هستید و یا از این فرصت پیش آمده و غیرمنتظره به سرعت استفاده کرده و بازی را خریداری کرده اید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر