قابلیت تغییر نام کاربری به شبکه پلی استیشن نتورک اضافه می شود؟

رسانه کلیک - بر اساس تازه ترین گزارش وب سایت معتبر «کوتاکو»، به نظر می رسد شرکت ژاپنی سونی پس از گذشت بیش از یک دهه، سرانجام قابلیت تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک را برای اعضای خود فراهم کند.

قابلیت تغییر نام کاربری به شبکه پلی استیشن نتورک اضافه می شود؟

از همان زمانی که شرکت سونی برای اولین بار از جامعه اختصاصی بازیکنان و کاربران خود تحت عنوان PlayStation Network رونمایی کرد، درخواست های زیادی مبنی بر تغییر نام کاربری به گوش می رسید؛ قابلیتی که این شرکت ژاپنی در طول عمر شبکه پلی استیشن نتورک توجهی به آن نداشته و با وجود گذشت بیش از 10 سال از معرفی آن، حتی در برابر خواسته های کاربران خود نیز سکوت اختیار کرده است. از این رو، موضوع تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک یکی از قدیمی ترین بحث های دارندگان کنسول های پلی استیشن به شمار می رود.

وب سایت «کوتاکو» معتقد است که پس از گذشت بیش از یک دهه، سرانجام قابلیت تغییر نام کاربری به شبکه پلی استیشن نتورک اضافه می شود.

به طور دقیق تر، شرکت سونی از زمان عرضه کنسول نسل ششم تا به امروز این اجازه را به کاربران و بازیکنان خود نداده است که به راحتی و با انجام چند فرآیند و مرحله ساده، نام کاربری خود را تغییر دهند. این در حالی است که شرکت رقیب مایکروسافت چند سالی است که این قابلیت را به شبکه ایکس لایو اضافه کرده و دارندگان کنسول های ایکس باکس هیچ محدودیتی در تغییر نام کاربری خود ندارند. البته، تغییر نام کاربری کاربران کنسول های ایکس باکس برای بیش از یک بار رایگان نبوده و این افراد برای هر بار تغییر «گیمر تگ» خود باید مبلغ 10 دلار به شرکت مایکروسافت پرداخت کنند.

همچنین، تاکنون گزارش ها و شایعات مختلف و زیادی در رابطه با اضافه شدن قابلیت تغییر نام کاربری به شبکه پلی استیشن نتورک منتشر شده که سونی در قبال این صحبت ها هیچ واکنشی از خود نشان نداده است. با این حال، اصرار کاربران بر این موضوع تمامی ندارد و بازیکنان همچنان شرکت سونی را برای فراهم سازی این قابلیت ساده و در عین حال کاربردی تحت فشار قرار داده اند.

تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک

هرچند، سونی بارها و بارها در گذشته از دلایل عدم امکان فراهم سازی این قابلیت برای شبکه پلی استیشن نتورک سخن گفته است. به عنوان مثال، این شرکت معتقد است تغییر نام کاربری منجر به ایجاد ناامنی و مزاحمت برای برخی کاربران شبکه پلی استیشن نتورک می شود که نتیجه این ناامنی به ضرر گیمرها و بازیکنان خواهد بود.

هنوز زمان اضافه شدن این ویژگی به شبکه پلی استیشن نتورک مشخص نیست؛ سونی همچنان در قبال این شایعات سکوت کرده است.

با همه این ها، به تازگی وب سایت معتبر «کوتاکو» به استناد از منابع نزدیک به سه استودیوی بازی سازی کنسول پلی استیشن 4، ادعا کرد که سونی در حال بررسی قابلیت تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک بوده و ظاهرا این ویژگی به‌زودی به شبکه یاد شده اضافه می شود. از این رو، شواهد امر گویای این موضوع است که سرانجام شرکت سونی با گذشت بیش از یک دهه، به کاربران خود اجازه می دهد نام کاربری خود را تغییر دهند.

اطلاعات مذکور از طریق سه استودیوی بازی سازی مختلف به بیرون درز پیدا کرده است. این سه بازی ساز به تازگی تغییراتی را در بازی های ویدیویی کنسول پلی استیشن 4 خود ایجاد کرده اند که این تغییرات به امکان تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک اشاره دارد. به بیان دیگر، این تغییرات در راستای جلوگیری از بروز مشکل در هنگام اضافه شدن قابلیت تغییر نام کاربری به شبکه پلی استیشن نتورک صورت می گیرد که با این کار، بازی سازان عملا عناوین ویدیویی خود را برای این ویژگی پرتقاضا آماده می کنند.

از طرف دیگر، یک استودیوی بازی سازی دیگر نیز اخیرا تصویری از فیلم آموزشی شرکت سونی به نام «چگونه نام کاربری خود را در شبکه پلی استیشن نتورک تغییر دهیم» افشا کرده که در این تصویر عبارت «تغییر نام کاربری» (Edit Username) در بخش پروفایل و حساب کاربری به چشم می خورد.

متاسفانه این منابع نامشخص هنوز تاریخ اضافه شدن قابلیت تغییر نام کاربری به شبکه پلی استیشن نتورک را مشخص نکرده اند و هنوز معلوم و مشخص نیست که شرکت سونی این ویژگی را تا پایان سال جاری میلادی برای کاربرانش مهیا می کند یا خیر! به علاوه، وب سایت «کوتاکو» تا به این لحظه جزئیات بیشتری در رابطه با این ویژگی منتشر نکرده است. در همین رابطه، ممکن است تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک برای بیش از یک بار پولی باشد و یا در مجموع کاربران در یک محدود زمانی نظیر شش ماه، یک سال و غیره فقط و فقط یک بار قادر به تغییر نام کاربری خود آن هم به صورت رایگان باشند.

رویداد «هفته بازی های ویدیویی پاریس» بهترین مکان برای معرفی این قابلیت پرتقاضا است.

گمان می رود شرکت سونی طی رویدادهای آتی از این ویژگی مهم و کاربردی شبکه پلی استیشن نتورک رونمایی کند. هرچند، این شرکت ژاپنی چندی پیش رسما اعلام کرد که بر خلاف سال های گذشته، در سال جاری میلادی هیچ برنامه ای برای برگزاری رویداد اختصاصی پلی استیشن اکسپرینس (PlayStation Experience) ندارد و سونی تا پایان سال میلادی 2018 فقط در مراسم هفته بازی های ویدیویی پاریس (Paris Games Week) شرکت می کند. از این رو، گمان می رود که سونی در جریان این رویداد بزرگ و پربیننده از قابلیت و ویژگی تغییر نام کاربری شبکه PSN رونمایی کند.

با این حال، این اولین باری نیست که گزارشاتی مبنی بر فراهم سازی قابلیت تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک به گوش می رسد و در گذشته نیز بارها شاهد انتشار چنین شایعاتی بودیم. بنابراین، باید منتظر واکنش سونی نسبت به این خبر ماند تا این گزارش مورد تایید و یا تکذیب این شرکت ژاپنی قرار گیرد.

دیدگاه شما در رابطه با فراهم سازی قابلیت تغییر نام کاربری در شبکه پلی استیشن نتورک چیست؟ آیا شما هم از نام کاربری خود خسته شده اید و به دنبال تغییر آن هستید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر