نسخه بتای بازی Fallout 76 چه زمانی منتشر می شود؟

رسانه کلیک - شرکت نامدار «بتسدا» به تازگی تاریخ انتشار نسخه بتای بازی Fallout 76 را مشخص کرد که بر این اساس، کاربران و بازیکنان می توانند تا پیش از عرضه نسخه نهایی، این عنوان مورد انتظار را برای مدت محدودی تجربه کنند.

نسخه بتای بازی Fallout 76 چه زمانی منتشر می شود؟

از آنجا که بازی «فالوت 76» یک اثر ویدیویی چند نفره آنلاین است، شرکت بتسدا پیش تر وعده داده بود که نسخه آزمایشی و بتای این عنوان را به دست علاقه مندان و طرفداران می رساند تا سرورها و بخش های مختلف آن را بررسی و در صورت وجود مشکلات احتمالی، با رفع سریع آن ها، نسخه کامل بازی را بدون هیچ ایراد و عیب و نقصی منتشر کند.

نسخه بتای بازی «فالوت 76» در اوایل آبان ماه بر روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و پی سی عرضه می شود.

حال با نزدیک شدن به زمان عرضه نسخه کامل عنوان ویدیویی Fallout 76، شرکت بتسدا چندی پیش تاریخ عرضه نسخه آزمایشی و بتای بازی بر روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز را مشخص کرد که بر اساس آن، به نظر می رسد دارندگان کنسول های ایکس باکس وان به لطف همکاری دو شرکت مایکروسافت و بتسدا، چند روز زودتر از سایر بازیکنان به این نسخه دسترسی دارند.

به گفته شرکت بزرگ بتسدا، کاربران و دارندگان کنسول ایکس باکس وان از روز سه شنبه یکم آبان ماه امسال (بیست و سوم ماه اکتبر) می توانند به تجربه نسخه بتای بازی Fallout 76 بپردازند. این در حالی است که گیمرهای دو پلتفرم پلی استیشن 4 و رایانه شخصی از روز سه شنبه هشتم آبان (سی‌ام اکتبر) برای مدت محدودی به این نسخه آزمایشی دسترسی خواهند داشت.

در همین رابطه، سازندگان اعلام کردند که نسخه بتای بازی Fallout 76 به صورت 24 ساعته در دسترس نیست و در مجموع شاید هر روز برای چهار الی هشت ساعت در اختیار بازیکنان و علاقه مندان قرار گیرد. بتسدا با این اقدام قصد دارد که سرورهای بازی را تحت فشار قرار دهد تا عملکرد و وضعیت آن ها به طور کامل و دقیق بررسی کند. بدین ترتیب، ظاهرا سرورهای بازی در طول این نسخه آزمایشی به صورت مداوم فعال و غیرفعال خواهد شد.

بتسدا در این باره توضیح می دهد:

در هر روز، نسخه بتای بازی Fallout 76 ممکن است برای چهار الی هشت ساعت در دسترس قرار گیرد. هدف اصلی ما تمرکز بر روی بازیکنان زیادی است که به صورت همزمان با اتصال به سرورها به تجربه بازی می پردازند. سپس، آنچه که نیاز باشد [در صورت وجود مشکلات احتمالی]، ما بررسی و رفع می کنیم و این فرآیند و پروسه از زمان آغاز نسخه آزمایشی تا چند روز مانده به زمان انتشار نسخه نهایی بازی ادامه دارد.

توجه داشته باشید که متاسفانه، شرکت بتسدا هیچ برنامه ای برای عرضه رایگان و عمومی نسخه بتای بازی Fallout 76 در نظر نگرفته است و بدین خاطر، برای تجربه این نسخه آزمایشی، حداقل باید یکی از نسخه های استاندارد و غیره بازی را از طریق فروشگاه های معتبر و رسمی پیش خرید کنید. در صورت پیش خرید، کد مخصوصی در اختیار شما قرار گرفته می شود که به کمک این کد، می توانید از تجربه نسخه آزمایشی بازی لذت ببرید.

همان طور که می دانید، از آنجا که این نسخه تنها یک نسخه آزمایشی و بتا به شمار می رود، بدیهی است که مشکلات زیادی در بخش های مختلف بازی Fallout 76 مشاهده شود. به علاوه، با توجه به اینکه عنوان «فالوت 76» اولین بازی ویدیویی چند نفره آنلاین شرکت بتسدا نیز به حساب می آید، شاید وجود برخی ایرادات تو ذوق شما بزند که این مشکلات به احتمال قوی در نسخه کامل و نهایی بازی برطرف خواهند شد.

تریلرها و ویدیوهای جدیدی از بازی «فالوت 76» در راه است؛ به‌زودی اطلاعات بیشتری در رابطه با بخش های مختلف بازی ارائه می شود.

جدا از موضوع نسخه آزمایشی و بتای عنوان فالوت 76، شرکت نامدار بتسدا در بیانیه ای از انتشار جزئیات، اطلاعات، تصاویر و تریلرهای جدید از بازی خبر داد. این شرکت در آخرین بیانیه خود اشاره کرد که تا پیش از انتشار نسخه بتای بازی، ویدیوهای بیشتری را با علاقه مندان و طرفداران پر و پا قرص مجموعه فالوت به اشتراک می گذارد و آن ها را بخش های مختلف بازی آشنا می کند.

داستان بازی Fallout 76 در سال میلادی 2076 جریان دارد و حوادث آن پیش از وقایع نسخه های سوم و چهارم این مجموعه اتفاق می افتد. در این عنوان ویدیویی شما برای اولین بار وارد پناهگاه 76 (Vault 76) می شوید که اعضای این پناهگاه به هیچ عنوان تحت آزمایشات مختلف قرار نمی گیرند و بجای اینکه این محل ایمن بیشتر جنبه آزمایشگاهی داشته باشد، جنبه نظامی دارد. با این حال، در حال حاضر اطلاعات چندانی در رابطه با داستان بازی منتشر نشده است و باید تا زمان ارائه جزئیات بیشتر توسط شرکت بتسدا منتظر بمانیم.

نسخه بتای بازی Fallout 76

قرار است بازی ویدیویی مورد انتظار Fallout 76 در روز چهارشنبه بیست و سوم آبان ماه امسال (چهاردهم ماه نوامبر سال جاری میلادی) توسط شرکت «بتسدا سافت ورک» بر روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شود.

همچنین، در حال حاضر نسخه استاندارد و معمولی این عنوان ویدیویی با قیمت 59.99 دلار در فروشگاه بزرگ آمازون به صورت فیزیکی به فروش می رسد. جدا از نسخه فیزیکی، نسخه دیجیتالی بازی نیز با همین قیمت در فروشگاه های بتسدا، پلی استیشن استور و ایکس باکس لایو قابل خریداری است. نکته قابل توجه در خصوص بازی فالوت 76 این است که بر اساس تصمیمات شرکت بتسدا و سازندگان، این عنوان ویدیویی بر خلاف نسخه های قبلی خود، بر روی شبکه بزرگ استیم منتشر نمی شود و نسخه رایانه شخصی آن به مانند عناوین ویدیویی «کالاف دیوتی: بلک اپس 4» و «فورت نایت» به صورت اختصاصی بر روی پلتفرم Bethesda.net عرضه خواهد شد.

خبر خوب دیگر برای طرفداران مجموعه فالوت این است که سازندگان قصد جداسازی جامعه بازیکنان را ندارند و بازی فالوت 76 دارای نسخه سیزن پس نیست. بدین ترتیب، تمامی محتویات پس از عرضه بازی به صورت رایگان در اختیار کلیه بازیکنان و گیمرها قرار می گیرد. به علاوه، سیستم پرداخت های درون برنامه بازی نیز صرفا به آیتم های تزئینی محدود شده و تاثیری بر روی روند گیم پلی نمی گذارد و عدالت و تعادل در میان کاربران حفظ می شود.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با نسخه بتای بازی Fallout 76 چیست؟ به نظر شما، آیا عنوان تماما آنلاین سری فالوت می تواند موفق عمل کند؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را پس از تجربه این نسخه با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر