رویداد PlayStation Experience امسال برگزار نمی شود!

رسانه کلیک - بر اساس بیانیه جدید شرکت ژاپنی سونی، بازیکنان و طرفداران پر و پا قرص مجموعه پلی استیشن امسال میزبان رویداد PlayStation Experience 2018 نخواهند بود!

رویداد PlayStation Experience امسال برگزار نمی شود!

مراسم PlayStation Experience یکی از رویدادهای اختصاصی شرکت سونی و برند پلی استیشن به شمار می رود که از زمان جشن بیست سالگی کنسول های پلی استیشن هر ساله شاهد برگزاری آن در ماه های پایانی سال میلادی بودیم. در این رویداد، شرکت سونی با جمعی از سازندگان و توسعه دهندگان مشهور از دستاوردهای جدید خود چه در زمینه بازی های ویدیویی و چه در زمینه سخت افزاری با بازیکنان و کاربران سخن گفته و به طور کامل به معرفی آن ها می پردازند.

سونی برنامه ای برای برگزاری رویداد PSX در سال جاری میلادی ندارد!

محبوبیت رویداد PlayStation Experience که به اختصار PSX نامیده می شود، در سال های اخیر به قدری زیاد شده است که شرکت سونی برای آنکه همواره بازی های ویدیویی جدیدی برای معرفی داشته باشد، آن طور که باید و شاید در مراسم های E3 حضور پیدا نمی کند و بخشی از دستاوردها و عناوین انحصاری کنسول پلی استیشن 4 را در طول این رویداد به نمایش می گذارد. از طرفی، حضور بیش از پنجاه شرکت و استودیوی بازی سازی در این رویداد باعث شده تا مراسم PlayStation Experience همواره مورد توجه علاقه مندان به بازی ها و کنسول های پلی استیشن قرار گیرد و به یکی از مراسم های مهم و حساس هر سال تبدیل شود.

رویداد PlayStation Experience 2018

با همه این ها، به نظر می رسد که شرکت سونی هیچ برنامه ای برای برگزاری رویداد PlayStation Experience 2018 در سال جاری میلادی ندارد و ظاهرا امسال خبری از این مراسم نخواهد بود. در همین رابطه، چندی پیش آقای شاون لیدن (Shawn Layden)، رئیس ارشد استودیوهای جهانی شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، بیانیه ای در این خصوص منتشر کرد بر اساس آن، بازیکنان و هواداران برند پلی استیشن در سال جاری میلادی نباید منتظر برگزاری این مراسم از سوی شرکت سونی باشند.

آقای شاون لیدن در تازه ترین گفت و گوی خود اشاره کرد که رویداد PSX در ابتدا به مناسبت بیستمین سالگرد برند پلی استیشن برگزار شد و شرکت سونی با توجه به استقبال باشکوه طرفداران خود، تصمیم گرفت که این مراسم را در سال های بعدی گسترش دهد و در نهایت، مراسم PSX به محل فوق العاده مناسبی برای انتشار اطلاعات جدید و معرفی از بازی های ویدیویی تبدیل شد.

شاون لیدن در این باره می گوید:

ما به صورت متوالی به مدت چهار سال رویداد PlayStation Experience را برگزار کردیم. این مراسم در ابتدا به منظور جشن بیستمین سالگرد برند پلی استیشن برگزار شد، لیکن ما تصمیم گرفتیم همچنان به برگزاری یک رویداد مشتری مدار ادامه دهیم و آن را برای سال بعد و سال پس از آن نیز گسترش دهیم. این مراسم به مکان فوق العاده خوبی برای ارائه اطلاعات و خبرهای جدید به بازیکنان و طرفداران برند پلی استیشن، انتشار جزئیات بیشتر در رابطه با بازی هایی که در حال ساخت آن ها هستیم و نمایش و بررسی بیشتر از آنچه که در E3 معرفی کردیم، تبدیل شد.

در ادامه، وی از دلایل عدم برگزاری رویداد PlayStation Experience 2018 در سال جاری میلادی سخن گفت. بنا بر گفته های شاون لیدن ، شرکت سونی به دلیل آنکه به اندازه کافی بازی انحصاری جدید برای معرفی و عرضه در سال آینده میلادی ندارد و از طرفی به دنبال بالا بردن انتظارات کاذب بازیکنان و هواداران نیست، به ناچار قید برگزاری این رویداد در سال جاری میلادی را زده است.

شرکت سونی کافی نبودن تعداد بازی های ویدیویی جدید را از دلایل اصلی عدم برگزاری رویداد PlayStation Experience 2018 می داند.

این شرکت ژاپنی بر این باور است که در صورت برگزاری رویداد PSX 2018، هواداران زیادی از نقاط مختلف جهان برای حضور در این نمایشگاه به آمریکای شمالی سفر می کنند و از آنجا که سونی بازی های ویدیویی زیادی برای معرفی در دست ندارد، سقف انتظارات این افراد به صورت کاذب و طور چشمگیری بالا می رود که این موضوع ممکن است در آینده به محبوبیت و اعتبار برند پلی استیشن و شرکت سونی صدمه زند.

شاون لیدن در این خصوص توضیح می دهد:

برای سال میلادی 2018، می دانیم که این موضوع یک خبر ناامید کننده و ناخوشایندی برای برخی از شما طرفداران و هواداران خواهد بود، اما ما تصمیم گرفتیم که رویداد PlayStation Experience را در سال جاری برگزار نکنیم. دلیل این کار هم این است که ما هم اکنون عناوین ویدیویی بسیاری در دست ساخت داریم که اخیر هم شاهد عرضه بازی Spider-Man بودیم و دو بازی ویدیویی Dreams و Days Gone را هم برای عرضه در سال میلادی 2019 برنامه ریزی کردیم.
با این حال، ما به اندازه کافی بازی ویدیویی جدیدی نداریم که بخاطر آن بخواهیم مردم و بازیکنان را از اقصی نقاط جهان برای حضور در رویداد PSX در آمریکای شمالی دور هم جمع کنیم. ما قصد نداریم که انتظارات شما را بالا ببریم و در نهایت هم نتوانیم به همه این انتظارات پاسخ دهیم و آن ها را برآورده کنیم. تصمیم سختی بود، ولی سرانجام تصمیم گرفتیم که رویداد PlayStation Experience 2018 را امسال برگزار نکنیم.

توجه داشته باشید که عدم برگزاری رویداد «پلی استیشن اکسپرینس» در سال جاری میلادی یک موضوع دائمی و همیشگی نیست و با توجه به عرضه بازی های انحصاری مورد انتظار و بزرگی همچون The Last of Us Part II در سال های آتی، قاعدتا سونی کماکان به برگزاری این مراسم محبوب و اختصاصی در سال های آینده ادامه می دهد و چه بسا در سال میلادی 2019 شاهد برگزاری آن باشیم.

در عوض، سونی امسال هم در مراسم «هفته بازی های ویدیویی پاریس» شرکت می کند.

فارغ از مراسم PSX، سونی تا پیش از پایان سال جاری میلادی در رویداد «هفته بازی های ویدیویی پاریس» (Paris Games Week) شرکت می کند و در جریان آن اطلاعات و جزئیات تازه تری از بازی های مورد انتظار کنسول پلی استیشن 4 را منتشر خواهد کرد. متاسفانه تا به امروز، سونی هیچ جزئیات و لاین آپی (برنامه) برای رویداد «هفته بازی های ویدیویی پاریس» منتشر نکرده است و باید منتظر انتشار اعلامیه ها و بیانیه های این شرکت باشیم.

در طرف دیگر، بر خلاف شرکت ژاپنی سونی، شرکت نامدار مایکروسافت چندی پیش در جریان جدیدترین برنامه Inside Xbox، از برگزاری یک رویداد بزرگ و مخصوص برند ایکس باکس به نام XO18 خبر داد که این مراسم در ساعت 11:30 دقیقه صبح روز شنبه نوزدهم آبان ماه سال 97 به وقت ایران (ساعت 2:00 بامداد روز دهم نوامبر سال جاری میلادی به وقت CT) به مدت دو ساعت در شهر مکزیکو سیتی برگزار خواهد شد.

بر خلاف سونی، شرکت مایکروسافت رویداد اختصاصی خود را تحت عنوان XO18 در روز نوزدهم آبان امسال برگزار خواهد کرد.

به گفته ردموندی ها، در این نمایشگاه بسیاری از افراد تاثیرگذار در برند ایکس باکس و بازی سازان مختلفی دور هم جمع می شوند و ضمن گفت و گو با طرفداران و بازیکنان، از دستاوردها و بازی های انحصاری و غیرانحصاری جدید کنسول ایکس باکس وان معرفی می کنند که از مهم ترین آن ها می توان به به علاوه، قسمت بعدی برنامه Inside Xbox هم همزمان با این مراسم اجرا خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی این لینک کلیک کنید.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عدم برگزاری رویداد PlayStation Experience 2018 در سال جاری میلادی چیست؟ به نظر شما، اینکه سونی بازی های انحصاری زیادی برای معرفی ندارد بدان معنا است که این شرکت تمرکز خود را بر روی ساحت و توسعه نسل نهم کنسول خود یعنی پلی استیشن 5 قرار داده است؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر