فیلترینگ جنجالی 180 سایت گردشگری به دلیل استعلام ناقص

طبق تجربه‌ های مشابه دیگری، این سایت‌ ها نیز در یک روز تعطیل فیلتر شدند و امکان پیگیری تا رسیدن روز کاری برای صاحبان آنها وجود نداشت.

فیلترینگ جنجالی 180 سایت گردشگری به دلیل استعلام ناقص

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ اخیرا در اقدامی جنجالی با فیلتر شدن حدود 180 سایت گردشگری فضای کسب و کارهای آنلاین در کشور دچار تشنج شده است.

طبق تجربه‌ های مشابه دیگری، این سایت‌ ها نیز در یک روز تعطیل فیلتر شدند و امکان پیگیری تا رسیدن روز کاری برای صاحبان آنها وجود نداشت.

2 اشتباه در فیلتر گسترده سایت‌ های گردشگری

امیر ناظمی عضو غیرموظف هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات در این باره اطلاعاتی را در توییتر منتشر و اعلام کرده: فیلتر حدود 180 سایت براساس استعلام دادستانی از سازمان هواپیمایی درباره اسامی سایت‌ های فاقد مجوز فروش از این سازمان بوده است. 2 اشتباه در این استعلام نادیده‌ گرفتن 2 نوع از سایت‌ ها بوده است. نخست سایت‌ هایی که پارتنر دارای مجوز دارند و دوم سایت‌ های مقایسه و معرفی. در این باره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دادستان صحبت و پیچیدگی های فنی را تشریح کردند.

انتقاد کسب و کارهای اینترنتی گردشگری از فیلتر یک شبه

یک کسب و کار اینترنتی که در فروش خدمات هتل و پرواز فعال است، پنجشنبه 22 شهریور ماه 1397 اعلام کرد که بدون دریافت هیچگونه اخطار و اطلاع رسانی از سوی مراجع ذی ربط فیلتر شده است.

مدیر این کسب و کار گفته: طی سه سال اخیر به 130 هزار مسافر شامل هزار توریست خارجی خدمت رسانی کرده و هدف آن بر مقرون به صرفه کردن سفر و ایجاد انگیزه برای افزایش سفرهای داخلی برای مردم ایران است که در این روزهای پرتقاضا برای سفر، فیلتر ناگهانی سایت سبب از دست دادن مشتری و کاهش فروش می شود و به این کسب و کار و کسب و کارهای نوین در صنعت گردشگری ضربه وارد می‌ کند.

انتقاد تلویحی رییس سازمان میراث گردشگری از فیلتر شدن سایت‌ های گردشگری و وعده پیگیری

پس از این اتفاق علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با انتقاد تلویحی از مسدود شدن فعالیت سایت‌ های گردشگری وعده پیگیری این موضوع را داده است.

وی در توییتی اعلام کرده: در کنار تلخی‌ های ناملایمات ارزی شاهد رونق گردشگری در جذب گردشگر بوده ایم. انسداد ایجاد شده در فعالیت برخی استارتاپ‌ های خدماتی در مقطع حساس کنونی را پیگیری می‌ کنم.

ارسال نظر